İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site Ortaklığı İle Kazanma Fırsatı

sehrialem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İnternet sitesi kurup para kazanmak isteyip şimdiye kadar başarılı olamamış arkadaşlara birlikte çalışmayı teklif ediyorum. İnternette şimdiye kadar kazanamama nedeni sadece belli bir konu üzerinde yoğunlaşmanızdır. İnternet sitenizden kazanç elde edememenizin asıl sebepleri

• Çok iyi seo bilgin vardır ama tasarımdan anlamazsın.
  • Tasarımdan çok iyi anlarsın ama seodan anlamazsın.
  • Tasarım ve seodan anlarsın ama pazarlamacı değilsindir.
  • Çok iyi pazarlamacısındır ama php bilmezsin kodlardan anlamazsın.
  • Hepsini bilirsin ama içerik girmeyi yazı yazmayı beceremezsin.
  • Yazı yazmayı bilirsin ama sosyal ağlarda tanıtamazsın.

Şimdiye kadar kazanmayanların asıl kazanamama sebepleri temel inildiğinde yukarıda verilenlerdir. Çünki şikayetlere bakıldığında çoğu kişi ya hit gelmemesinden şikayet eder ki bu seo eksikliğini gösterir, ya ziyaretçinin sitede durmadığından şikayet eder bu da tasarımdan anlamadığını gösterir, ya reklamların gelir getirmediğini söyler bu ise pazarlamacı olmadığını gösterir(çünki siteye gelen ziyaretçiler birer müşteridir ve onları paraya çevirmeniz gerekir), yada sitede tam takır kuru bakırken ne yapacağım ben diye düşünür ve içerik girmeyi bilmez.

Sitenizden para kazanmak için ya bütün bunları çok iyi derecede bileceksiniz ya da bir grup kurup birlikte çalışacaksınız. Şimdi kuracağımız 20 kişilik bir takım ile bizde mükemmel bir site ortaya çıkaracağız.

20 kişilik takımda kimler olacak

• 2 kişi grafiker bölümüne (photoshop vs.) - 2 Kişilik Kontenjan Var
  • 2 kişi kod bölümüne (php-en az orta düzeyde) - 2 Kişilik Kontenjan Var
  • 3 kişi seo bölümüne (en az orta düzeyde kendini geliştirmeye hevesli) - 3 Kişilik Kontenjan Var
  • 1 kişi pazarlamacı (sürekli düşünüp site için yeni projeler üretecek ve daha iyi kazanç yolları arayacak) - Kontenjan Doldu
  • 1 kişi sosyal network bölümüne (siteyi sosyal ağlarda yükseltecek ve değer kazandıracak) - 1 Kişilik Kontenjan Var
  • 11 kişi içerik bölümüne (siteye hergün özgün ve yeni içerik ekleyecek) - 10 Kişilik Kontenjan Var

Böyle bir takım çalışması ile herkes birbirinin eksiğini tamamlayacak. Çalışmalarımız devam ederken kendinizi geliştirme ve alanınızda uzmanlaşma fırsatını yakalayacaksınız. Takım çalışması olduğu için kendinizde tembellik hissetmeyeceksiniz.

Site ne zaman yayına başlayacak?

15 Eylül 2011 Perşembe Saat: 15.00

Site domaini ne olacak?

www.rexti.com

Site hangi kategoride yayın yapacak?

Site portal olarak yayın yapacaktır. İlerleyen dönemlerde çeşitli servisler eklenecektir (upload, yasal müzik, yasal film vs.)

Ayrıca google dan satın alacağımız özel arama motoru ile arama hizmeti vereceğiz. Arama içeriğine gelince sadece faydalı siteler yer alacaktır. Örneğin wordpress hakkında kurulmuş 20.000 siteyi arayıp birçoğunda reklam ve virüsle karşılaşmaktansa 4 tane kaliteli wordpress sitesini arama motoruna ekleyeceğiz. Her kategoride kendi alanında en başarılı en az reklamlı ve en güvenilir sitelere yer vereceğiz buda ziyaretçilerin işine yarayacak. Arama motorunun reklamsız olması ayrı bi güzellik olacaktır.

Site altyapısı nasıl olacak?

Kendi serverlarımızda çalışacağız. Ram, Sunucu işlemcisi, disk alanı ve aylık trafik ihtiyaca göre belirlenecektir.

-1333Mhz DDR3 ECC Registered RAM
-12 Core AMD Magny-Cours sunucu işlemci
-Linux işletim sistemi 64bit
-10 mbit bağlantı hızı ile yayın yapacağız

Takıma katılacaklarda aranan özellikler

• Günde en az 4 saat internete girebilmeli
  • Öğrenmeyi ve öğretmeyi sevmeli takımdaşlarına yardımcı olmalı.
  • Yaş sınırlaması yoktur. Önemli olan istekli olmanız ve olgun bir akıla sahip olmanız
  • Takım çalışmasına yatkın olmalı
  • Konuşması düzgün olmalı derdini anlatabilmeli ve karşısındakini yormamalı
  • Seo ustası, kod ustası olmaya gerek yoktur ancak temelden azıcıkta olsa bilgi sahibi olunmalı
  • İstanbul'da oturulması önceliklidir. Diğer şehirlerde kabuldür.
  • Yıllar sürecek bir proje için yıllarca birlikte çalışacak arkadaşlar gerekir. O yüzden katılacaklar sonradan vazgeçmemeliler. (örneğin öğrenciyim çok işim var yapamam gibi bunları önceden düşünün katıldıktan sonra ayrılmayın.) Zaten çalışma süresi günde 4 saat çok da fazla bişey değil.

Daha önce söylediğim gibi internet sitesi kurup para kazanmak isteyip şimdiye kadar başarılı olamamış arkadaşlar önceliklidir.

Katılacak ve ya katılmayı düşünen arkadaşlar detaylar hakkında pm isteyebilir ya da pm atabilirler.

sehrialem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Düzgün bir çalışmayla herkese yeteri kadar kazanç düşecek. Zaten altyapıyı tamamen ben karşılıyorum. Yazıda belirttiğim gibi tek başına kazanmak zor bir iş takım halinde iş yapıldığında ne kadar rahat yükseldiğimizi görecek katılanlar.

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
PM Gönderdim Php Ve Seo Konusunda Yardımcı Olurum Ama Photoshopa Elimi Sürmem Verilen Templateyi Phpye Geçiririm Sitemap, Seo Vs Yaparım

fcipil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pazarlamayı bir kişilik bir kontejyanda tutman kötü olmuş. Düşünsene 20 kişilik bir ekip sadece birinin projelerini yapıyor. Ne muhalefet yapılır ne beyin fırtınası. Bence en az 5 kişilik olmalı adıda pazarlamadan öte ar-ge yani araştırma geliştirme olmalı. Sonuçta bir şirket mantığıyla çalışacağız 20 kişi. Ben ist üni ingilizce işletme öğrencisiyim. Yani pazarlama üzerine de eğtim alıyorum. Ayrıca FvF şirketlerinde arge departmanındayım. Pazarlama kontejyanında yer açarsan oraya talibim ek iş olarak yapabilirim. Ayrıca istersen FvF ekibimden kodcu ve sosyal ağlarda paylaşımcı da getirebilirim. Başarılar...

Furnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Fireworks'te tasarım yapabilirim ve makale yazabilirim .. PM atarsanız sevinirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5