İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site satış işlemi nasıl oluyor?

getpass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selamlar.

domaini, hostu, her şeyi dahil web sitesi satın alacağım bir arkadaştan. ancak o da ilk kez satıyor, ben de ilk kez alıyorum ve yardıma ihtiyacımız var. domain ve host aynı şirketten alınmış ve domain 2008 sonuna, host da 2009 mart'a kadar geçerli. bana cpanel şifresini verdi. domain ve host'u aldığı, cpanel'de kayıtlı olan email adresinin de şifresini verdi. şu an ben cpanel ve email şifrelerini değiştirirsem sitenin tek yetkilisi ben mi olurum? onun bi yetkisi kalmaz değil mi? ve domain whois'inde onun adı soyadı adresi vs. gözüküyor tabi ki. o bilgileri nerden değiştirebilirim? cpanel'de bulamadım da.

kısacası site satışı en güvenli şekilde nasıl gerçekleştiriliyor genelde? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ilk önce hostu aldığı firmayla irtibata geç bazı hosting firmaları host satışında kayıt sözleşmesi yapıyorlar email vb şeylerin çalınmasında gerçek host sahibini anlayabilmek için. Bu yüzden ilk onlarla konuş eğer ki onlar sitenin bundan sonraki sahibi sizsiniz derse
host işini bitirmiş olursun ve domain olayına geçersin. Domain olayı da arkadaşın domaini nerden almışsa sende ordan bir hesap al ve domaini sana yönlendirmesini iste. kalkıp ondan sifre mifre alma.
Son olarak domain whois bilgilerini cpanelden değişemezsin onları domain kontrol panelinden değiştirebilirsin.

getpass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce hostu aldığı firmayla irtibata geç bazı hosting firmaları host satışında kayıt sözleşmesi yapıyorlar email vb şeylerin çalınmasında gerçek host sahibini anlayabilmek için. Bu yüzden ilk onlarla konuş eğer ki onlar sitenin bundan sonraki sahibi sizsiniz derse
host işini bitirmiş olursun ve domain olayına geçersin. Domain olayı da arkadaşın domaini nerden almışsa sende ordan bir hesap al ve domaini sana yönlendirmesini iste. kalkıp ondan sifre mifre alma.
Son olarak domain whois bilgilerini cpanelden değişemezsin onları domain kontrol panelinden değiştirebilirsin.

domain ve host'un alındığı şirketin sitesinde üyelik sistemi yok. olsa üye olacağım o da benim kullanıcı adıma transfer edecek dediğiniz gibi ama ne yazık ki üyelik yok. başka türlü nasıl halledebiliriz?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
saglam bir domain firmasından hesap actır ve domaini oraya transfer ettir. ki domain güvende olsun sonra host satın aldıgın yer ile iletişime geç ve hosting satın aldıgını yeni sahibi oldugunu söyle ( sattan kişide bunu belirttsin su kişiye satıldı diye ) sonra panelinden yeni dnsleri yönlendir.

getpass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saglam bir domain firmasından hesap actır ve domaini oraya transfer ettir. ki domain güvende olsun sonra host satın aldıgın yer ile iletişime geç ve hosting satın aldıgını yeni sahibi oldugunu söyle ( sattan kişide bunu belirttsin su kişiye satıldı diye ) sonra panelinden yeni dnsleri yönlendir.

teşekkürler ancak şöyle de bi olay var. yarın akşam şehırdışına çıkıyorum ve 1 hafta süreyle pek ilgim olmayacak internetle. ama siteyi bugün alacağım, şimdi domain transfer işine girersem işi bitiremeden yarım bırakıp gitmiş olurum ve şehirdışındayken de şirketlerin herhangi bi mailine cevap veremem, ilgilenemem vs. rahat olamam yani. o yüzden başka bir şirketten hesap açıp oraya transfer etme olayını 1 hafta sonra yani döndüğümde yapacağım. şu an için domain de host da aynı şirkette kalacak yani. bu durumda domain'i nasıl kendi üzerime alırım? whois'de gözükecek bilgileri şirkete mail atsam yeterli olur mu?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
o zaman domain şifresini al ve şifresini gecici degiştir ama bu işleri aksatma derim yoksa elden gider domain paradanda.

getpass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman domain şifresini al ve şifresini gecici degiştir ama bu işleri aksatma derim yoksa elden gider domain paradanda.

bildiğim kadarıyla domain şifresi diye bir şey yok. eğer domainin kayıtlı olduğu üyeliğin şifresini kastediyorsanız şöyle bir durum var; domainin kaydedildiği sitede üyelik sistemi yok.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
domain ve host'un alındığı şirketin sitesinde üyelik sistemi yok. olsa üye olacağım o da benim kullanıcı adıma transfer edecek dediğiniz gibi ama ne yazık ki üyelik yok. başka türlü nasıl halledebiliriz?

dostum o zaman hiç bulaşma bu işi eğer ki bir hosting firması müşterilerine domain paneli vermiyorsa anlaki o firma dandiğin tekidir. İstersen pm ile bana senin domaini at ben sana aldığı yerin scrsini çıkarayım ve diyim sana güvenilir mi güvenilir değil mi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi