İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site satışı sonrasındaki sorumluluk

DemoYayin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.
Site satışlarında, siteyi sattıktan sonra tüm sorumluluklar-yükümlülükler siteyi alanın sorumluluğundamı.Herhangi bir sorunda bizdemi sorumlu tutuluyoruz?

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Evet bildiğim kadarıyla site satıldıktan sonra transfer işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştikten ve alıcının hostuna site tasındıktan sonra tüm sorumluluk yeni alıcıya aittir. Google nedenli meydana gelebilecek bir düşüş yada problem yeni alıcıyı bağlar.

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hukuki sorumluluk diyorsaniz yeni alicinin whois bilgilerini degistirmesini saglayin ve imkaniniz varsa satis sözlesmesini saklayin veya satisi yaptiginiza dair belgeler, dekont yazismalar gibi.

Sitede yasal bir sorun olursa whois bilgisinde siz varsaniz önce size gelirler.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sözleşmede ne yazıyorsa o şekilde olur bildiğim...
Anahtar teslimi site yapmışsanız, hostingi - alanadını başkasında olacaksa ve sözleşmede şu,şu,şu şartlar diye belirtilmemişse hiç bir sorumluluğunuz yoktur.
Sözleşme yoksa ki o zaman iki tarafın başı ağrır.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aslında bir sözleşme karşılığı satışı gerçekleştirmek iki taraf için de en mantıklısı.

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki aklıma bir soru geldi arkadşlar diyelim ki adamın sitesi benim hostingimde ve sözleşme yapmamışım o zaman ayvayı yiyen benmi oluyorum?

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki aklıma bir soru geldi arkadşlar diyelim ki adamın sitesi benim hostingimde ve sözleşme yapmamışım o zaman ayvayı yiyen benmi oluyorum?

Hosting firmalari icerikten sorumludur, o nedenle cogu hosting firmasi er...k veya w...z kabul etmezler cünkü kabak onlarin basina patlayabiliyor diye biliyorum. Yoksa hosting firmalari su türlü siteyi almiyoruz demezdi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5