İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site Scripti Değiştim Hitler Sürünüyor

EFO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3.5 senedir joomla olan bir sitemi, tamamen kendime özel bir tasarım ve scripte geçirdim. Ayrıca eski sayfalarda diyelim bir videonun açıklaması özel keyi yokken şimdi hepsinin açıklaması özel keyi oldu. Yani site neredeyse yüzde yüz orjinal içerik oldu fakat siteyi açtım, yeni sayfalar indexlendi, eski sayfaların indexlerini sildirdim ve hitim 5k dan 2.5 k ya düştü. Zaten 10 k iken, bugün yarın yenilecem diyerek güncellemediğim için 5k ya düşmüştü, şimdi 2.5k oldu yeni scripti açınca. Üstelik hitlerimin yüzde 90 ını ana sayfaya alırdım ben, alt sayfalarım hit almazdı doğru düzgün seo olmadığı için. Şimdi ben ne yapayım da eski hitlerime kavuşayım sizce?

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle sabret...
google'da indexlerinin alt indexleri oluşsun.
sonra kelimeler ile ilgili çalışmalar olsun
ve eski hitlerine kavuş
ve en önemlisi içerik eklemeye devam et.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
kesinlikle CMYLMZ'nin de dediği gibi, sabret çok daha iyi olacak doğru devam edersen.

EFO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle sabret...
google'da indexlerinin alt indexleri oluşsun.
sonra kelimeler ile ilgili çalışmalar olsun
ve eski hitlerine kavuş
ve en önemlisi içerik eklemeye devam et.

İçerik eklemeye devam ediyorum, zaten önceden kelime çalışmalarım vardı devam ediyordu ve şimdi çalışmadığım başka kelimelere alt sayfalarıma link almaya başlamayı düşünüyorum yarından itibaren. 1-2 aya bende düzeleceğini düşünüyorum ama ne kadar çabuk o kadar iyi :)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sitenin tüm sayfaları yenilendiğine göre hit düşmesi normal - HTACCESS ile eski kayıtlı sayfaları (genel yönlendirme kriterleri ile) yeni sayfalara yönlendirmeni öneririm.

EFO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski sayfaları yeni sayfalara yönlendirme imkanım yok çünkü elimde binlerce url var :(

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
htaccess de yönlendirmeyi GENEL olarak ayarlaman lazım.

örneğin "/kategori/kategoriAdı" şeklinde kategorilerin varsa yeni sistemde kategori tag in "kat"
olduysa tüm kategorileri "/kat/kategoriAdı" na yönlendirebilirsin.

Sayfalarda id varsa yine aynı şekilde /content/içerikAdı_içerikID/ şeklinde olsun mesela bunları "/content/içerikAdı-içerikID.html" ye yönlendirebilirsin 2 satır HTACCESS kodu ile.

Eski sistemden ID yada KATEGORI-SEO adını artık ne ile sayfayı seçiyorsa veritabanı onu çekmeli ve yeni sistemde yerine koyarak HTACCESS yönlendirme kodunu uygulamalısın.

Örneğin :
eski kategori sistemi :
1. oyun - x.com/kategori/oyun
2. spor - x.com/kategori/spor
yeni kategori sistemi
x.com/kat/oyun
x.com/kat/spor olsun...
- HTACCESs kodu şu şekilde girilirse :
RewriteRule ^kategori/([_A-Za-z0-9-]+) http://domain_com/kat/$1 [L]

tüm kategoriler yeni sisteme uygun halde yönlenir.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
kurtarmak imkansı gibi bir şey seo çalışmaları bazen zıt etki elde edebiliyor.
Beklemek ve kendinize özgü içerik eklemek en iyisi o zamana kurtuluyor site

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5