İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site yapısını değişmek

Longgg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google da 700 bin index yapmış bir sitenin yazılımını değiştirmek ve haliyle kayıtlı indexleri kaldırıp yerine yeni scripti kurmak (konu ve içerik aynı) ne kadar mantıklı ?

değiştirme sebebi ; kaldırmadığı için db yapısı, daha kullanışlı bir script ve seo linkler.

Aynı indexi tekrardan yapmak ve kan kaybını en aza indirmek için ne yapmak lazım.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bence kaldırma derim.
Pr4 30 bin indexli sitenin seo uğruna linklerini, tasarımını değiştirdim.
Şu anda site sandbox ta.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
index sayısı önemli değil, ne hit yolladığı önemli. büyük hitleriniz yoksa 404 ü yönlendirin yeter. çağa ayak uydurmak gerek :)

Longgg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yolladığı hit gayet tatminkar, 3 yıllık bir site. sandbox düşündürücü :S

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Yolladığı hit gayet tatminkar, 3 yıllık bir site. sandbox düşündürücü :S
benim sandboxa girme sebebim sadece linkleri kaldırıp yönlendirdiğim için olmayabilir.
Ama linkleri kaldırdığımın üzerinden 1 hafta geçmeden herşey tersine döndü.
Tam olarak neden böyle olduğunu bilmiyorum.
Sana tavsiyem o linkleri hiç değiştirmeden korumaya devam etmen. oradan gelecek hitler yine oraya gitsin. onları alıp başka bir yere yönlendirme.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5