İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[email protected] Acil Uyarı Sistemi. Mutlaka Ekleyiniz.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,
Bir pazar gününü daha devirmişken yeni bir program çıktımı sizlere duyurmak isterim. O Site Alert! her site sahibi için ideal bir sunu.

Site AlerT, her webmasterın, site sahibinin yararlanabileceği ücretsiz site durum ve saldırı kontrolü servisimizdir. [email protected] msn adresini msn kişi listenize ekledikten sonra !ekle http://www.siteniz.com şeklinde veritabanımıza sitenizi ekleyebilir; acil uyarı bildirimlerine msniniz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yaşamınızı Kolaylaştıran Ücretsiz Bir BND Servisidir

Sitenize bulaşan virüsler, heking ve cracking saldırıları, ulaşılamayan sayfalar... Bunlardan hemen haberdar olup müdahale olanağına sahip olmak için Site Alert`i şimdi kişi listenize ekleyebilirsiniz. Yazının Tümü Burada

Ne Tür Taramalar Yapabiliyor?
Site AlerT`in belli başlı tarama biçimleri şöyledir:

* Bağlanabilirlik: Sitenize erişim yoksa size tarih ve saatiyle erişimin olmadığını, titreşim ile birlikte haber verir.
* heking/Cracking Saldırıları: heker ve crackerların kullandıkları imza, amblem, kod gibi unsurları takip ederek şüpheli durumlarda (örneğin "deface") sizi titreşim ve mesajla uyarır.
* Virüs Saldırıları: Son günlerde sıkça karşılaşılan iframe virüslerine karşı tarama gerçekleştirir. Eğer şüpheli bir kodla karşılaşırsa sizi titreşimle beraber uyarır.

sitealert_1.jpg

sitealert_2.jpg

sitealert_3.jpg

Programcının Notu: Sitelerinizde tanıtırsanız memnun olurum. Geliştirmeye gayet açık bir yazılım. Desteklerinizi de bekliyorum. Ayrıca virüs veritabanı çok kolay geliştirilebiliyor. Virüs içeren, Site Alert'in tanımadığı siteleri raporlamanız ([email protected] msn) yeterli olur.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Denemedim , yalnız açıklamalar doyurucu. Başarılı görünüyor. Eline sağlık..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hakikaten tebrikler, çok iyi bir düşünce. Yalnız bu servisin sürekli aktif kalailecekmi? Eğer gerçekten sürekli olarak aktif olacaksa bunun için bir ücret ödenecekmi?

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Teşekkür ederim. Sürekli aktif kalabilmesi için bir sunucu ayırdım. Şu haliyle ücretli değil.

Dipnot: Eğer sadece siteleriniz için böyle bir servisi ücretli olarak düşünürseniz size özel çalışan daha hızlı bir programla msn yanına Sms uyarı sistemi de eklenebilir.

O

Orion

Misafir
siteye erişim olup olmadığını nasıl belirliyorsunuz? mesela sitemin title yazısını karşılaştırarak erişim olup olmadığına karar verirse güzel olur. bazen mysql hataları olabiliyor

bir de saati düzeltirsen iyi olur 2 saat geriden geliyor:)

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sayfayı basit http socket isteğiyle çağırarak belirliyor. Kodların dökümünü heking ve virüs (özellikle iframe) veritabanıyla karşılaştırıyor. Mysql hataları bir site erişim sorunu olarak algılanmıyor. Saati düzelttim İngiltere saatindeymiş. Teşekkürler :)

ugrboz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Güzel sistem akşama deneyeceğim.
Elinize sağlık

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
gerçekten güzel sistem tebrikler. ekledim

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Birkaç sitemi ekledim bende, hoş bir uygulama. Teşekkürler :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
güzel olmuş eline sağlık :) bunun masa üstünü de yapmak lazım.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler harika bir çalışma..

Bir siteyi farklı iki msn ye ekleyemiyoruz.. Bu konuda ne yapacağız. Ben olmadığım sürede diğer arkadasın kontrol etmesini istiyorum fakat msn adreslerimiz farklı..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Mail atmasınıda sağlarsanız güzel olur, her zaman msn açık tutamıyoruz.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sistem güzel; bizlere faydalı, umarım karşılıklı faydasını görürüz...

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
Bir siteyi farklı iki msne ekleyebilirsiniz ki şöyle: http://www.iyinet.com'u eklediyseniz, diğer msne http://iyinet.com şeklinde ekleme yaptırabilirsiniz. Temel olarak tek sitenin tek yetkilisi oluyor.
Mail atma fikri yeni sürümde olsun. Bildiriminiz için teşekkürler.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Offline olsak bile uyarıyı yazıp göndersin.. o şekilde ayarlamanız mümkün mü ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Peki kontrol yapan sunucu nerede? Kontrol servisi yurt disi bir lokasyonda ise, TTNET'in teknik calismalari esnasinda tarama yaptiginda sunucuya erisemeyecektir. Sunucu acik ama yurt disi erisimi kapali. Bunun için nasil bir cozumun var?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5