İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siteden domain satmak

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Arkadaşlar, böyle bir sistem deniyorum. (test amaçlı olduğundan tasarım ve alanadı dandik) Eğer domain boş ise satın al deyip sitemden o domaini satabilmem için yasal olarak ne yapmam gerek,şahıs şirketi felan açmam şart mı?

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Çalışması için bir domain yazmanından bir API ve API yi çalıştıracak paypal/pos entegreli bir betik yeterli. Yasal olarak şahıs şirketi kullanabilirsiniz, şirket olmadan da satabilirsiniz, sanal pos olacaksa işler değişir. Ancak paypal ile domainleri oldukça basit bir şekilde satabilirsiniz.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Çalışması için bir domain yazmanından bir API ve API yi çalıştıracak paypal/pos entegreli bir betik yeterli. Yasal olarak şahıs şirketi kullanabilirsiniz, şirket olmadan da satabilirsiniz, sanal pos olacaksa işler değişir. Ancak paypal ile domainleri oldukça basit bir şekilde satabilirsiniz.

hocam teşekkür ederim,sistem olarak sorun yaşamam da yasal mevzuatı pek bilmiyorum.

Metallica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hocam teşekkür ederim,sistem olarak sorun yaşamam da yasal mevzuatı pek bilmiyorum.
her sattıgın domain için fatura kesmen gerekiyor. %18 di sanırım
fatura kesebilmek içinde firma olman lazım tahmini(600 tl tutar)
Domainleri daha ucuz satman içinde resellerclub 500 $ ödeyeceksin :D

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
her sattıgın domain için fatura kesmen gerekiyor. %18 di sanırım
fatura kesebilmek içinde firma olman lazım tahmini(600 tl tutar)
Domainleri daha ucuz satman içinde resellerclub 500 $ ödeyeceksin :D

fatura,kdv sorun değil öderiz de bu firma işi canımı sıkıyor.devlet bana versin bir sicil no kayıtlarımı,faturalarımı,vergimi kontrol etsin illaki firma proseduru felan diye dürüstlüğümüzün bedelini ödetecekler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5