İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siteden Makale yada Yorum Silmek Zararlı mıdır?

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;

Sitemde Bumerang reklamları paylaşıyorum teklif aldıkça linkteki gibi.
http://ush.re/2z39

Reklamın süresi bitince silmeyi düşünüyorum. Nedeni %100 özgün olan siteme sitenin konusuyla da alakalı olmayan kopya bir yazı koydum.

-Öncelikle bu yazının sitede durması iyi midir kötü müdür?

-Silmek site seosu açısında zararlı mıdır?

-Zararlıysa zararı en aza nasıl indirebilirim?

-Bir de ek soru olarak siteme yapılan alakasız ve backlink almak amacıyla yapılan yorumları silersem zararı olur mu?

Örneğin konulara yorum eklendiği vakit yararı oluyorsa tam tersinin zararı olmaz mı?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Merhaba chorock,

Öncelikle şunu söyleyeyim önemli bir blogun/siten varsa bu tarz tanıtım yazıları alman sitene zarar verir. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim rahatlıkla önemli projelerinizden yazı satmayın, link çıkışı yapmayın. Şimdi gelelim sorularına.

Reklamın süresi bitince silmeyi düşünüyorum. Nedeni %100 özgün olan siteme sitenin konusuyla da alakalı olmayan kopya bir yazı koydum.

Reklamın süresi bitince silmen çok tavsiye ettiğim bir davranış olmayacaktır. Çünkü botlar geldiğinde o sayfayı görmeyecekler ve teklif alma sıklığın arttığında bu ciddi bir soruna dönüşebilir. Sitendeki 404 sayfaların sayısı önemli ölçüde artabilir. Onun yerine url i aynı bırakıp sadece içeriği değiştirmen en ideal davranış olacaktır.

Öncelikle bu yazının sitede durması iyi midir kötü müdür?

Bu yazının sitede durması reklamveren ve gelen tekliflerin açısından olumlu olabilir ama SEO açısından iyi bir tarafı yok. Çünkü link çıkışı yapıyorsun ve belki de (tamamı öyle mi bilmiyorum) kopya içerik barındırıyorsun. Bunlar da kalitesiz içerik anlamına gelir ve siten bir süre sonra bundan zarar görebilir.

Silmek site seosu açısında zararlı mıdır?

Evet zarar verebilir. Yukarıda önerdiğim gibi silmeyip içeriği değiştirmeyi dene bence.

Zararlıysa zararı en aza nasıl indirebilirim?

Teklif süresi biter bitmez linkleri kaldırıp içeriği özgünleştirmek.

Bir de ek soru olarak siteme yapılan alakasız ve backlink almak amacıyla yapılan yorumları silersem zararı olur mu?

Bu yorumları bence de sil. Spam yorumlar genellikle onlar da özgün değil. Özgün ve gerçek yorum olursa katkı sağlayacaktır.

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba chorock,

Öncelikle şunu söyleyeyim önemli bir blogun/siten barsa bu tarz tanıtım yazıları alman sitene zarar verir. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim rahatlıkla önemliprojelerinizden yazı satmayın, link çıkışı yapmayın. Şimdi gelelim sorularına.

Reklamın süresi bitince silmen çok tavsiye ettiğim bir davranıl olmayacaktır. Çünkü botlar geldiğinde o sayfayı görmeyecekler ve teklif alma sıklığın arttığında bu ciddi bir soruna dönüşebilir. Sitendeki 404 sayfaların sayısı önemli ölçüde artabilir. Onun yerine url i aynı bırakıp sadece içeriği değiştirmen en ideal davranış olacaktır.

Bu yazının sitede durması reklamveren ve gelen tekliflerin açısından olumlu olabilir ama SEO açısından iyi bir tarafı yok. Çünkü link çıkışı yapıyorsun ve belki de (tamamı öyle mi bilmiyorum) kopya içerik barındırıyorsun. Bunlar da kalitesiz içerik anlamına gelir ve siten bir süre sonra bundan zarar görebilir.

Evet zarar verebilir. Yukarıda önerdiğim gibi silmeyip içeriği değiştirmeyi dene bence.

Bir de ek soru olarak siteme yapılan alakasız ve backlink almak amacıyla yapılan yorumları silersem zararı olur mu?

Bu yorumları bence de sil. Spam yorumlar genellikle onlar da özgün değil. Özgün ve gerçek yorum olursa katkı sağlayacaktır.

Teşekkürler ilginiz ve detaylı-açıklayıcı cevaplarınız için.

Hiç aklıma gelmemişti yazının içeriğini değiştirmek. Gerçekten güzel bir çözüm olarak duruyor.

all

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim içinde açıklayıcı oldu teşekkürler

NarKo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba chorock,

Öncelikle şunu söyleyeyim önemli bir blogun/siten varsa bu tarz tanıtım yazıları alman sitene zarar verir. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim rahatlıkla önemli projelerinizden yazı satmayın, link çıkışı yapmayın. Şimdi gelelim sorularına.

Reklamın süresi bitince silmen çok tavsiye ettiğim bir davranış olmayacaktır. Çünkü botlar geldiğinde o sayfayı görmeyecekler ve teklif alma sıklığın arttığında bu ciddi bir soruna dönüşebilir. Sitendeki 404 sayfaların sayısı önemli ölçüde artabilir. Onun yerine url i aynı bırakıp sadece içeriği değiştirmen en ideal davranış olacaktır.

link çıkışı olur diye zararlı demissiniz linkleri nofollow yaparsak bir zararı varmı ben kendi sitemde ücretsiz site tanıtımları yapıyorum ve nofollow olarak benim sitemde zararmı görüyor yani sonuç olarak nofollow linkte olsa link koymamızmı ayrıca resimlerde link çıkısı sayılıyor mu sayılıyorsa siteleri kaldırıp çöpe atmak farz olmadımı ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5