İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

siteler neden çok hit alır?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben 2000-2001 yıllarında bilgisayar satarken yada teknik servis hizmeti verirken insanlar işime saygı duyardı Angelo, bugün benim işimi bakkal, market, kasap, minibüscü herkes yapıyor ve saygı duyulan bir halden çıktı. Yani eline windows cd'si alıp bir bilgisayara işletim sistemi yüklemeyi becerebilen herkes bilgisayarcı oldu, bugün webmaster camiası içinde durum böyle. Ben şuna inanıyorum mesela, çok alakasız şeylerde yazsak insanlar inanıyor örneğin iyinet.com üzerinde yayınlanan makaleleri sorgulayan kişi sayısı çok az. Bazen inanamıyorum, geçenlerde bir tartışma içerisinde geçen bir siteyi ziyaret ettim kendilerini uzman olarak tanıtan bir site, o kadar saçma, o kadar yanlış şeyler varki. Şimdi bu binlerce kişi malesef free link back denilince saldırıyor işte, yorum ekleme durumu doğru daha düzgün spam yapan kişiler var, ama bir o kadarda abuk işler çevirenler var bu sadece bizim Türk gençliğinin yaptığı iş değil, hatta bizimkiler bilmiyorlar gerçekten.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben 2000-2001 yıllarında bilgisayar satarken yada teknik servis hizmeti verirken insanlar işime saygı duyardı Angelo, bugün benim işimi bakkal, market, kasap, minibüscü herkes yapıyor ve saygı duyulan bir halden çıktı. Yani eline windows cd'si alıp bir bilgisayara işletim sistemi yüklemeyi becerebilen herkes bilgisayarcı oldu, bugün webmaster camiası içinde durum böyle. Ben şuna inanıyorum mesela, çok alakasız şeylerde yazsak insanlar inanıyor örneğin iyinet.com üzerinde yayınlanan makaleleri sorgulayan kişi sayısı çok az. Bazen inanamıyorum, geçenlerde bir tartışma içerisinde geçen bir siteyi ziyaret ettim kendilerini uzman olarak tanıtan bir site, o kadar saçma, o kadar yanlış şeyler varki. Şimdi bu binlerce kişi malesef free link back denilince saldırıyor işte, yorum ekleme durumu doğru daha düzgün spam yapan kişiler var, ama bir o kadarda abuk işler çevirenler var bu sadece bizim Türk gençliğinin yaptığı iş değil, hatta bizimkiler bilmiyorlar gerçekten.

Sanırım iyinet bunun için var. Ve biz bunun için buradayız. Çoluk çocukluğuna bakarak değil, bilgisine inandığımız kişiler burada. Tabiri caiz ise burada "üfürürsem" birileri "bir dakika arkadaş, yanlışın var" der, demeli. Doğal olarak hızlı yükselmek isteyenler, spam yapmak isteyenler olabilir. Ama biz dur demesek de arama motorlarının onlara dur dediğini aslında biliyoruz.
Maharet warexxxx.bilmemne sitesinden indirdiğimiz forumxxx.com sitesinin veritabanını buraya çakmak değil, orijinal içeriği yapabilmekte. Onlarca site tarafından içeriğimiz taklit edilse, çalınsa da birileri gerçek bilginin nerede olduğunu biliyor.
Genç Türk gençliğine hepimiz yol göstereceğiz. Belki de çoğu işsiz, parasız olabilir. Ama onlara bakın bu doğru, bu yanlış demek zorundayız. Bunu da makalelerimizle, yazılarımızla, tavrımızla ve tarzımızla göstereceğiz. Sonuçta o gençler adı üstünde genç, horlanmaya değil, şevkate ihtiyaçları var. Değil mi?

PlusBurakk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mynette bile manşette 3-5 tane çıplak kadın oluyor :) Gerisini siz getirin.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mynette bile manşette 3-5 tane çıplak kadın oluyor :) Gerisini siz getirin.

Bir tarafta kitap olsa, bir taraftada kadın olsa çoğunluğun kadına tıklayacağı muhakkak.
Ülkemizde internete giren aktif grup 15-20 yaş grubu olduğu için bu kesim bu sitelere çok prim veriyor. 25 yaş üzeri kesim artık bazı şeylerin bilincinde olduğu için ona göre hareket ediyor. En azından şu siteye giren kişiler bir şey yapmak için girdiği için belli bir kesmi hitap ediyor ve interneti faydalı işler için kullanmayı biliyor diğer kesiminde bu gruba dahil olması için zaman, eğitim ve internet bilinci çok önemli.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Her site çok hit alsaydı, alexa top100'de en az 60-70 site olurdu.
Bizim olmayı düşünen forum üyemiz de köşe olurdu.
İyisini yaparsan, her sektörde köşe olursun, o ayrı; ama yapmazsan hem uzun ömürlü olmaz, hem hit-mit kalmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
bir kere toplumsal bir mesaj vermek istiyorsanız tek konuya yönelmelisiniz, neden siteler hit yapıyoru açıklamadan kalkıp heklink macklink e atlamışssınız, bahsettiğiniz heklinkin ne oldugunu bu forumda bilmeyenler dahi vardır.

absürt sitelere rağbet, erkeklik vasıfları tam ama resmi bir eşi bulunmayan kişilerin çavuşu tokatlamak diye tabir edilen erkeklik ihtiyacını karşılayabilmesinde baş rol oynamasındandır. sizde erkekseniz mutlaka bu ragbete hali vaktinde ortak olmuşssunuzdur. konunun içine çocuk, ve türevi ahlak sınırını zorlayan meteryaller girmediği müdette bu sitelerin hitlerinin ne oldugunun benim için önemi yok.

memleketim insanı abaza demiş birisi kalkıp oradan sen bu memleketin insanı değilmisin ?

sanki elin amerikanı fransızı italyanı ele kuvvet yapmıyor..

bırakın bu işleri.

son olarak heklink , black hat seo denilen bir terimin ana yapılarından biridir. bu yeteneğe sahip kişiler açıkları bulunan sitelere sitelerini google sıralamasında yükseltmek için kodlarını gizlice eklemektedirler. heklink yalnızca sitesi olanlara özgü bir teknik olmamakla beraber, heklink nasıl google gözünde etik değilse link satışıda aynı oranda etik değildir. hatta yasal olarak tabir ettiğiniz link satışında iki tarafta suçludur.

sen haklısın arkadaş.söylediklerin çok doğru.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Drupalog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İnsanların güdülerini kontrol edemediğini-yok edemediği desem daha doğru olacak- biliyoruz.Özellikle Türkiye toplumu gibi kapalı bir toplumda insanlar bastırılmış güdülerini ilk fırsatta dışa vuruyor.Buna en güzeli örneği şöyle verebiliriz;
Herhangi bir kelime arıyor ve yanlışlıkla da olsa bu tarz bir siteye giriş yapıyor.Bundan sonrası tamamen bilinç altı ve güdü(dürtü)lerle alakalı.Artık onu engellemesi kendisi için de imkansız hale geliyor.
Saygı ve emek ile.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5