İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siteleri aynı sunucuda barındırmak reklam gelirlerini etkiler mi?

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, belki ilginç bir konu açmış olabilirim fakat benim bir maruzatım var.

4.545 166 3,65% US$ 0,48 US$ 2,18 gördüğünüz gibi 166 tıklamaya 2,18$ veriyor.

Şu an google adsense yayını yapan 15 adet farklı web sitem var ama hepsini aynı IP yani aynı sunucu üzerinde barındırıyorum. Sitelerimden de birbirlerine lik veriyorum.

Konumuzu seo ile karıştırmayalım, ben sadece adsense için kötü ya da iyi bir etkisi olurmu onu araştırmak istiyorum. Bilen arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler, kolay gelsin.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
tam bilgim yok, ama adsense kurallarında yada optimizesinde , yasak yada tavsiye edilmeyenlerde , yazdığın konu yok.. (adsense olarak)

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Etkileyeceğini sanmıyorum ama yinede aklına takılıyorsa tek sunucuda her bir domain için ayrı dns ve IP kullan..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bencede alakasız olur, keza blog sitelerindede benzer durum söz konusu.Sanırım sitelerinizdeki düşük kazanç içerikle alakalıdır yada dil sorunudur..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet etkiler. Siteleriniz aynı sunucuda barınırsa birbirlerini linklediğinizde backlink olarak görülmez. Backlink sayınızda bu azalma hitinizi, dolayısıyla kazancınızı etkiler. Gerçi Google aynı sunucuda olmasa da kimin hangi sitelere sahip olduğunu anlar ama olsun :p

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Konumuzu seo ile karıştırmayalım, ben sadece adsense için kötü ya da iyi bir etkisi olurmu onu araştırmak istiyorum.

Evet etkiler. Siteleriniz aynı sunucuda barınırsa birbirlerini linklediğinizde backlink olarak görülmez. Backlink sayınızda bu azalma hitinizi, dolayısıyla kazancınızı etkiler. Gerçi Google aynı sunucuda olmasa da kimin hangi sitelere sahip olduğunu anlar ama olsun :p

hehehe sana katılmamak elde değil ploop ama konular karıştı :p

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adsense açısından hiç bir etkisi yoktur muhtemelen. Keza sunucundan farklı iplere dağıtabilirsin siteleri...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
şu saçma sapan reklamlar görünüyordur muhtemelen 0,0001 $ mı veriyor nedir :D ringofonlar vs. onları engelle mp3 video gibi sitelerdeki reklamlarda anca o kadar para verir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5