İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

siteleri kaydetmek için - kaydetbot

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
can sıkıntısından kendi yazmış olduğum arama motoru kodlarımı kısıtlayarak küçük ama işlevsel bir yazılım hazırladım...

KAYDETBOT

http://rapidshare.de/files/31443467/kaydetbot_31.08.2006.rar
adresine tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz...

kaydetbot sayesinde çok kısa sürelerde istediğiniz sitenin verielrini databease e yazıp tek tek veri toplamaktan kurtulabilirsiniz. hatta veri tabanını satabilirsiniz...

program ücretsiz olarak indirip test edebilirsiniz fakat kullanabilmek için lisans almanız gerekiyor... pm atarak lisans alabilirsiniz... lisans fiyatı sadece 30$ dır...

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
program ücretsiz olarak indirip test edebilirsiniz fakat kullanabilmek için lisans almanız gerekiyor... pm atarak lisans alabilirsiniz... lisans fiyatı sadece 30$ dır...

beleş kullanmak için lisans almamız gerekiyor ama lisans 30$
nasıl bi anlamadım. açıklarsan iyi olur:p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dur ya ben bunu arama motorlarına ve dizinlere kayıt programı sandım pardon :D

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dur ya ben bunu arama motorlarına ve dizinlere kayıt programı sandım pardon :D

hayır =)
ama o tarz hazırladığım bi yazılımda mevcut. search bot. google tarzı....
bir sitenin adresini yazdıktan sonra linkten atlaya atlaya tüm interneti geziyor... ve size sağlam bir veritabanı oluşturuyor. metalar, e-mailelr vs gibi her şeyi toplayabiliyorsunuz. ama bu scripti bu şekilde satmam saçma olur =)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır =)
ama o tarz hazırladığım bi yazılımda mevcut. search bot. google tarzı....
bir sitenin adresini yazdıktan sonra linkten atlaya atlaya tüm interneti geziyor... ve size sağlam bir veritabanı oluşturuyor. metalar, e-mailelr vs gibi her şeyi toplayabiliyorsunuz. ama bu scripti bu şekilde satmam saçma olur =)
yok benim en büyük derdim site yaptıktan sonra dizinlere kaydetmek. o yüzden görünce sevindirik oldum. (google'da arama motoru die aratınca çıkan sitelere kaydediyorum genelde).. buna yönelik programın varsa hemen alırım :)

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok benim en büyük derdim site yaptıktan sonra dizinlere kaydetmek. o yüzden görünce sevindirik oldum. (google'da arama motoru die aratınca çıkan sitelere kaydediyorum genelde).. buna yönelik programın varsa hemen alırım :)

iyi teklifler olursa bu tür bi yazılımda hazırlayabilirim, sorun olmaz.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımmm vbasic ile yazmışsın kodları kırabiliyorum ama son bolum çıkmıyor işin :( tabi bu işin şakası ama ne kadar zamanda 5000 şarkı sözü db si toplar ben alabilirim :)

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alan arkadaşlara bi uyarı :

bu kod sadece tüm sitenin html kodlarınıa alıyor. Mesela şarkıs sözü toplayacaksanız şarkı adı,sanatçı,soz şeklinde alamıyorsunuz. Sadece tüm html kodu. Aldığınız html kodlarınıda asp işelmleri ile ayırırsanız olur. Diğer türlü sanırım içinize yaramaz:p

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yaf sitelerden veri toplama botu nerden buluruz lugelas sen bilirsin sole bea :):) satma amaçlı deil kendi sitelerime bak işinide kesmicem

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@T3chn0
yaklaşık 5000 şarkıyı 1mbit bağlantıyla 10-15dk arasında kaydediyor...

@LuGeLaS
aga kaç kez söyledim sana ama illa inat ediyorsun ya anlamamkata neyse...

programın yanında ek modülümüz var onu veriyorum. sayfanın istediğiniz bölümlerini kaydetmek için...

bilginize.

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
video çekmem zor gibi elimde bi program yok şimdi örnek bi db yazıp göndereyim...

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alan arkadaşlara bi uyarı :

bu kod sadece tüm sitenin html kodlarınıa alıyor. Mesela şarkıs sözü toplayacaksanız şarkı adı,sanatçı,soz şeklinde alamıyorsunuz. Sadece tüm html kodu. Aldığınız html kodlarınıda asp işelmleri ile ayırırsanız olur. Diğer türlü sanırım içinize yaramaz:p
Peki bunun herhangi bir site kaydetme programından farkı nedir ?
ben zaten html kodlarını diğer programlarla alabiliyorum

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşın dediğine göre db yi vs. alabiliyormuşuz sanırımmm

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenin istediğniiz bölümünü dbye kaydededip asp, php, .net veya bi java ile verielri okuyup istediğniiz sorguları kullanarak işinizi görecek amaçta kullanamnızı sağlamak =)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kusura bakma ama o dediğin iş sadece 1 siteye göre yapılır sitenin nasıl kodlandığını bilmeden hangi taglar arasında içerik olduğunu nasıl anlayacak bot pardon?

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
parse işlemini atıyorum forumlara göre uydurabilinir yanlız arkadaşın dediği gibi her site için özel ayar çekmek gerek değilmi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5