İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem 1 Gün İçinde İlk Sayfadan Kayboldu

ndorte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

İki aydır sabırla çalışıyordum ilk sayfaya çıkmak için. Kaliteli backlinklerimi en sona bırakmıştım. Geçen pazartesi günü günde 5 tane verecek şekilde dağıttım linklerimi. Çarşamba günü "ikinci el bilgisayar" kelimesinde sahibinden'i saymazsak ikinci sıraya yükseldim. Bir buçuk gün falan kaldı orada ve dün sabah (cuma) google sitemi 2. sayfaya attı ve bugün (cumartesi) hiç sayfam olmamakla birlikte 2. sayfanın sonunda alakasız sayfalarımı indexlemiş.

İşin kötü tarafı, backlink analizi yaptım, pazartesi, salı ve çarşamba günü verdiğim link sayım doğru fakat Perşembe ve Cuma günü siteme toptam 2254 backlink verilmiş olarak görünüyor. 2 ay uğraşsan o kadar link veremezsin ve 2 günden bahsediyoruz bu çok komik değil mi ?

Arkadaşlar bunun nedeni ne olabilir acaba ? Kontrol ettim sitem banlı görünmüyor ve sandbox'ta da değil. Tam çabalarımın meyve verdiğini düşündüğüm anda herşey darma duman oldu büyük hayal kırıklığı yaşadım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim ?

Saygılarımla,
Uğur Ç.

SteersMan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer sitenizi Webmastertools'a kayıt ettirdeyseniz size durum hakkında mesaj gönderirler mutlaka.

serdarkok

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Webmaster tools da pek bilgi vermiyor o konularda, tam net sonuca ulaşamayabilirsiniz hocam. Deneme yanılma yapmanız lazım. Allah kolaylık versin.

wolveron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Backlink aldığın sitelere dikkat et. Aldığın bir footer link sebep olmuştur. Her sayfada gözükmesi o siteden aldığın backlink sayısını çoğaltır..

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
2254 adet link nereden gelmis gorebiliyor musun? Birileri tarafindan siteye zarar vermek icin eklenmis spam link olabilir mi bunlar?

ndorte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam mı ya da footer mı olduğunu bilmiyorum fakat sorun halloldu saolsun google amca ilgilendi. Onlara göre dalgalanma yüzünden olmuş spam link görmemişler. bir kaç sıra düşürdü ama buna da şükür :)

Jax78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam mı ya da footer mı olduğunu bilmiyorum fakat sorun halloldu saolsun google amca ilgilendi. Onlara göre dalgalanma yüzünden olmuş spam link görmemişler. bir kaç sıra düşürdü ama buna da şükür :)
böyle birşey olduğunu nerden öğrendin aynı sorun benim başımdada var nasıl iletişime geçtin

Webmasters

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçenlerde 68.sıraya gittim 2 hafta sürdü 1. sıraya geldim tekrar

oluyor bazen

http://konyacambalkoncu.net

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5