İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem Açılmıyor

sinsiyenidunya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Daha önce virüs bulaşmış sitemi bir arkadaş yardımıyla temizlemiş bütün önlemleri almıştık.Fakat dün akşam bir arkadaşım siteme girdiğinde, antivirüs sisteminin uyarı verdiğini benim sitemi virüslü olarak algıladığını söyledi.Ben de wordpress için antivirüs eklentisi yükledim ve sitemde birkaç virüs odluğunu gördüm.Eklentiyi yükledikten sonra sitem hiç açılmamaya başladı.Şu an ne sayfaya ne de admin panelinde ulaşabiliyorum.Bulunduğum konum itibariyle ftp programı da kullanamıyorum.Bu durumun bir çözümü var mıdır?

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
büyük ihtimalle gost firmanız tarafından kilitlenmiş. Yani ana makine virüsü gördüğü anda sitenizin ipini devre dışı bırakıyor. Host firmanızla görüşün..
Tavsiyem: hostunuzu kaliteli firmalardan alınız..

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Merhaba,
Daha önce virüs bulaşmış sitemi bir arkadaş yardımıyla temizlemiş bütün önlemleri almıştık.Fakat dün akşam bir arkadaşım siteme girdiğinde, antivirüs sisteminin uyarı verdiğini benim sitemi virüslü olarak algıladığını söyledi.Ben de wordpress için antivirüs eklentisi yükledim ve sitemde birkaç virüs odluğunu gördüm.Eklentiyi yükledikten sonra sitem hiç açılmamaya başladı.Şu an ne sayfaya ne de admin panelinde ulaşabiliyorum.Bulunduğum konum itibariyle ftp programı da kullanamıyorum.Bu durumun bir çözümü var mıdır?

Host sağlayıcınız veya CSF gibi firewall'lar IP'nize block atmıştır, firmanızla görüştünüz mü?

sinsiyenidunya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfa adresini yazıp sayfaya gitmek istediğimde sunucuya ulaşılamadı falan yazmıyor hiç, bayagi bir süre bağlanmaya çalışıyor, öyle kalıyor sonra.Bunun sebebi hostla alakalı olabilir mi?

sinsiyenidunya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim kendime ait hostum yok.bir arkadaşımın yanında barınıyorum:)ama en yakın zamanda dört başı mamur bir hosta geçeceğim.

sinsiyenidunya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an hastanede nöbetteyim ve kullandığım bilgisayarda ie7 kullanılıyor.Bugün akşam üstüne kadar siteme bağlanabilirken şu an hala bağlanmıyorum.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Evet bende de problem yok açılıyor.
Dediğim gibi sunucudaki CSF sizi banlamış durumda, bunu bazı host servisleri yapıyor güvenlik açısından. Virüs sizin bilgisayarınızdan bulaştığı için engellemiş yani. Mail atın sorunu düzeltirler.

Sitenizi özlediyseniz proxy buraya tıklayıp girin :)

sinsiyenidunya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hepinize çok teşekkür ediyorum.Çok sağolun, şu an hala giremesem de problem olmadığını bilmek içimi rahatlattı:)Siz üstadlara bir iki soru sormak istiyorum; birincisi bu web sitesini ciddi anlamda ileriye dönük bir proje olarak düşünüyorum.İyi,güvenilir ve hızlı bir hosting öneriniz var mıdır?İkincisi ise, wordpress portal tarzında devam mı etmeliyim(ben web tasarımdan hiç anlamadığım için şu anki tema beni tatmin etmiyor ve üzerinde hiçbir düzenleme yapamıyorum), yoksa diğer sistemler(joomla gibi) daha verimli olur mu(joomla daha geniş ve daha kapsamlı görünüyor)?Tekrardan teşekkür ediyorum ilginiz için.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Hepinize çok teşekkür ediyorum.Çok sağolun, şu an hala giremesem de problem olmadığını bilmek içimi rahatlattı:)Siz üstadlara bir iki soru sormak istiyorum; birincisi bu web sitesini ciddi anlamda ileriye dönük bir proje olarak düşünüyorum.İyi,güvenilir ve hızlı bir hosting öneriniz var mıdır?İkincisi ise, wordpress portal tarzında devam mı etmeliyim(ben web tasarımdan hiç anlamadığım için şu anki tema beni tatmin etmiyor ve üzerinde hiçbir düzenleme yapamıyorum), yoksa diğer sistemler(joomla gibi) daha verimli olur mu(joomla daha geniş ve daha kapsamlı görünüyor)?Tekrardan teşekkür ediyorum ilginiz için.

selam tekrardan, hosting olarak ben guzelhosting 'u öneriyorum. Benim hesaplarım var orada sıkıntınız varsa p.m atın yardımcı olayim size.

Tasarım konusunda da wordpress ile devam edin bence, artık joomla wordpress'in yanında karton kutu kalıyor. :)

sinsiyenidunya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yarın nöbet çıkışı kendi bilgisayarımda inceleyeceğim önerdiğiniz firmayı.Peki wordpress temasındaki görünümü modifiye edbiliyor muyuz?Mesela soldaki kategorileri sağa almak ve başka bir temadan bu temaya modül eklemek gibi?

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Başka bir temadan bu temaya değilde, wordpressteki bileşenler ayarı sayesinde elinizde tuttuğunuz kutucuğu nereye bırakırsanız o kategori dediğiniz şeyleri oraya taşır. Tek yapmanız gereken bunun için tema seçerken bileşen sayfası olan temayı seçmeniz.

Modifiye olayı profesyonel yani wordpress'te. Ben kullanın derim..

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bu sorun büyük ihtimalle şundan kaynaklanıyordur:
Sitenizdeki virüsü temizlemek için FTP ye ya da cpanele her hangi bir programla müdahale etmişsinizdir.. Bunun neticesinde Disk alanınız dolmuş veya CPU'larınız yükselmiştir. Büyük ihtimalle Disk alanızının dolu olmasından kaynaklanıyor. FTP ye her hangi bir eklenti veya tema yüklediğiniz anda Disk alanınız yükselecektir. En Kısa zamanda kaliteli bir host firmasıyla görüşünüz..

Bu arada teman süper. Tema ismini alabilir miyim..

csfrag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tema gerçektende güzelmiş. Konu içindeki benzer yazıların içeriğininde gözükmesi çok iyi. Ayrıca rastgele yazılar ve yorumlar da çok iyi yer almış. Tema güzel ama biraz soluk kalmış gibi duruyor. (Kendi görüşüm.)

Host firması olarak ise kendi deneyimlerim doğrultusunda söylemem gerekirse Natro ile 2 yıl çalıştım. Aysima ile 3 ay kadar çalıştım. Şimdi hostgator ile çalışıyorum. Söylemem gerekirki Natro gerçekten çok iyi bir firma. Müşteri memnuniyetini esas alıyor. Bir kaç sorunum olmuştu ama anında düzelmişti. Aysima ise çoğu kişinin resellerinden yararlandığı bir kuruluş. Bende resellerinden yararlanmıştım ama bi süre sonra çok tuzlu geldi o yüzden değiştim. Hostgator diyeceksen bir çok webmasterın bildiği bir firma. Yabancı olmasına karşın hizmeti iyi. Ayrıca destek bölümünde çalışan bir Türk'de mevcut.

Guzelhosting e gelince şu an sitesini geziyorum ve çok hızlı açılıyor. Gerçektende çok hızlı. Bence guzelhosting ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Hem destek açısından iyi olur hemde fiyatları uygun.

sinsiyenidunya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar,
sizlerin tavsiyesiyle güzel hostinge geçtim.eski sunucuya nisbeten hızda bariz bir artma oldu diyebilirim.siteye bağlanamama ise muhtemelen ip banlanmasından kaynaklanıyor.çünkü siteye giremediğim bilgisayar hariç diğer bütün bilgisayarlarda bağlanabiliyorum.bir sorum olacak, siteme girdiğinizde virüs uyarısı alıyor musunuz?bir arkadaşım nod 32nin uyarı verdiğini söyledi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi