İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitem aramalarda çok geriye düştü

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaşlar sitem www.genciskenderun.com . iskenderun yerel haberleri ağırlıklı bir site. google da iskenderun diye arandığında düne kadar üçüncü sayfada idim . bugün bir de baktım ki iskenderun die arandığında 25inci sayfaya gitmişim. bunu nedeni nedir . sitem 40 gündür yayında . son bir haftadır 3-4 üncü sayfalar arasıdna değişiyordu arama sonucu . şimdi 25inci sayfa .neden olmuştur bu sizce. google aramalarda bi siteyi neden en geriye atar ?

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam bir fikrim yok ama google'ın bu sıralar ne yaptığı belli değil.
Indekslemiyor,indeksleri siliyor,sıralamaları değiştiriyor.
Yeni birşeyler deniyorlar büyük ihtimalle,bekleyip göreceğiz.Hadi hayırlısı...

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlısı olsun bakalım hergün de güncelliyorum halbuki. napıyor google anlarız en yakıın zamanda inşallah.sağolasın dostum

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir arama sonucunda ilk sayfada cıkıyordum su an dorduncu sayfadayım
baska bı arama sonucunda ikinci sayfada cıkıyordum su an yedinci sayfadayım noluyor anlamıs degilim :(

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
panik yog agalar google yeni indexlenen bir siteye öncelik verir sonra aşağıya doğru çeker, sebeplerden bazıları,
spam yapmak
gizli text
1 punto yazılar
sık tekrar edilen sözler
arka planla aynı renkte yazılar yazmak
iyi optimize edememek
vs vs.

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
panik yog agalar google yeni indexlenen bir siteye öncelik verir sonra aşağıya doğru çeker, sebeplerden bazıları,
spam yapmak
gizli text
1 punto yazılar
sık tekrar edilen sözler
arka planla aynı renkte yazılar yazmak
iyi optimize edememek
vs vs.

iyi de bütün bunları bir gün içersinde yapmaz.

Benim de br sitem google aramalarında 7. sırada çıkarken şu anda 20-30 arasında çıkıyor. Bu olay bir gün içerisinde oldu.

Sitem gayet iyi optimize edilmişti. Başlığı optimum düzeyde idi. spam kelime, arka plan renginde yazı falan yoktu. sözcükler sık sık tekrar edilmiyordu.
Neden böyle oldu şimdi.

Bana sorarsanız bu google nin arama algoritmasını değiştirdiği anlamına geliyor.

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekrar merhaba arkadaşlar . dünden beri google aramalarında hiç görünmüyorum. iskenderun die aranınca en son 20 li sayfalardaydım şimdi o da yok. ama sitenin adını yazıp aradığımda 150 sayfa indexlendiğini gördüm . bu en son 90 larda falandı..
sandbox a mı alındım acaba , ama öyle birşey olsa google indexler miydi.. iki hafta öncesinde 3üncü sayfadaydım . bahsettiğiniz kurallardan hiç birini bozmuş değilim. keyword lerim hep iskenderunun beldeleri ve önemli yerleri ( toplam 30 tane civarı var ) gizli içeriğim falan da yok. neden böyle oluyor anlamış değilim. şimdi iskenderun die aranınca hiç bi yerde yokum . sayfa 25 lere de razı bıraktılar.. sizce bunun bi sebebi var mıdır?

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tam olarak aynı durum bende de var.hatta kouaçmıştım. burhan altıntop diye aranınca birinci sıradaydım ki adres www.burhanaltintop.com ama son gunlerde google dan hit gelmiyor.site indexli gozukuyor.anlamış değilim.Dikkat ettiğim bir nokta da google dan gelenlerin forumdan indexlenen sayfalardan geldiği...

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanirim bir algoritma ayari cekildi. Backlinklere göre bazi siteler düstü, spamlerde bir azalma oldugu söyleniyor.

Google biraz oynadi.

Link toplamaya icerik gelistirmeye ve sabretmeye devam.

K

kilislim

Misafir
benim 1 hafta öncesine kadar google den gelen ziyaretci sayım 15-16 yı gecmiyordu ama son bir haftadan beri günlük 350 - 400 tekil yollamaya basladı bunun nedeni nedir..

ayrıca az once google adsense hesabıma girmeye calısınca
Bu login onaylanmamış bir başvuruya bağlı olduğu için henüz bir AdSense hesabına sahip değil. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderdiğimiz mesajı inceleyin.

uyarısı verdi hesabım donduruldumu?

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bir çok kelime 1nci sıradaydım şimdi 4ncu sayfadayım,
bazen 3 oluyor bazen 5,
sitede spamda yok,
2007 tasarımı bitmek üzereydi, bende onu bitirip devreye soktum, biraz eksiği var ama zamanla tamamlayacağım..

ama spam falan sebepleri değil bu gerileme, bana sorarsanız 2007 hazırlıklarına başladı google bizler gibi.

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar . sitem hala gerilerde ve daha da geriye gidiyor . ilk mesajımı yazdığımda 15 inci sayfadaydım bugün ısrarla her sayfaya baka baka gittim ki 47 inci sayfaya düşmüşüm. zaman ve sabır diyorsunuz.tamam ama iskenderun diye yazılınca diğer hiç bir sitede değişiklik yok. hatta benim sitemden daha sonra açılanlar bile yükseliyor

şimdi aklıma şunlar geliyor .bilmem sizce de makul mu
dışardan bi etki yapılabilir mi sitenin gerilemesi için. birileri adıma spam yapıyor olabilir diyeceğim ama mailden siteme gelen hiç yok.. bir de google add-url ' ye site çok defa eklenince google geriletir diye birşeyler okudum.. komplo teorisi olacak görüceksiniz ama dış bir etkiden aşırı şüpheleniyorum. parked yapmış yapmış ya da içi boş yerel forumlar bile yükseliyor.

yani kısacası dış bir etkiden dolayı gerileme ya da sandbox a alınma olasılığım nedir

yardım ederseniz sevinirim. en azından ne olduğunu bilmek istiyorum. delireceğim yoksa :)

M

mcanli

Misafir
Sitende dizayn değişikliği yapamazsın sanırım ama optimizasyon için gerekli kodları doğru ve düzgün bir şekilde yapman faydalı olacaktır.

Tecrübe ile sabittir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5