İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem artık aramalarda çıkmıyor

umitto34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar,

Internet Explorer'da, Google'dan "çelik kapı" yazdığımızda ilk sayfada çıkan sitemiz (decocelikkapi-com) artık hiç çıkmıyor.
Neden olabilir? Bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim?
Acil olarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi günler, iyi çalışmalar.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Siteniz emd filtresine yakalanmış gibi durmuyor. Anchor textlere bakılırsa spam yapıldığı açık ortada. Manuel ceza da verilmiş olabilir. "Apartman Kapısı, Apartman Kapıları, Apartman Giriş Kapıları, özel imalat ferforje, cam, paslanmaz apartman" bu şekilde link almayın. Spam linkleri kaldırın. Title, desription, keywords kelimelerle doldurulmuş. Tüm spamleri kaldırıp yeniden değerlendirme başvurusu yapın.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hizlica bakinca tavsiyelerim sunlar:

1. Spam yapmayin. EIf'in dedigi gibi keyword spam goruyorum icerikte. Bunlari temizlemekle ise baslayin.
* Hala meta keywords kullanip bundan medet uman webmasterlar var etrafta. Tum sayfalarinizdan bunu kaldirin
* Site ici backlinklerinde keyword spamlari giderin
* Description taglerinde hedeflediginiz anahtar kelime kullanimini olabildigince bire dusurun. Ayni sey varsa sayfa basliklari icin de gecerli.
2. Tasarimi biraz modernlestirin. Siteye baktigimda bende direkt lise ogrencisi projesi gibi bir algi olusturuyor. Daha iyi bir tasarim uzun vadede iyi seyler yapablir.
3. Son bir kac aydir SEO calismasi yaptiniz mi yaptirdiniz mi? Eger evet ise spame kaymis calismalar olabilir mi dusunun. Emin degilseniz burada sorabilirsiniz.
4. Backlinklerinizi duzenli kontrol ediyor musunuz? Guclu backlinklerinizden bir ya da birkacini kaybetmis olabilirsiniz.
5. Site ici linklemede kanonik kaynaklari teke indirrgemeye calisin. Mesela tum linklerde ya www. kullanin ya da kullanmayin ama ikisi ortaya karisik olmasin. Ana sayfa icin hem index.php kullanilmis hem de tam domain ismi. Benim onerim sadece tam domain ismine link verin. Baska varsa onlari da duzeltin.
6. Eger simdiye kadar kullanmadiysaniz mutlaka webmaster tools hesabi acip oradan sitenizin sagligini takip edin. Eger katastrofik bir durum mevcutsa hesabinizdan sizi uyarirlar.
7. SEO disinda baska faktorleri de dusunmek lazim. Mesela son zamanlarda site uzun sure kapali kaldi mi? Google siteyi rahat indeksleyebiliyor mu gibi.

Eger anlayamadiginiz noktalar olursa mutlaka belirtin, yardimci oluruz.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Google Analytics kullanıyorsanız eğer, ziyaretçilerinizin kaynaklarını kontrol edin ve kelime düzenlemelerini arkadaşlarımın size anlattığı şekilde yapın.. eğer analtiycs verilerinde sadece doğrudan trafik alıyorsanız ve yönlendiren kaynaklarda değer yok ise probleminizi buradan çözmeyi denyelim.

umitto34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar,

Dediklerinizi yapmaya başladım. Bugün içinde tamamlarım. Fakat bilmediğim bişi var. Eif arkadaşım "Tüm spamleri kaldırıp yeniden değerlendirme başvurusu yapın." demiş. Bu başvuru nasıl yapılıyor bilmiyorum, bilgi verir misiniz?

Tüm dediklerinizi tamamladığımda bir kontrolünüzü daha rica edebilmeyi umuyorum, yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Demek ki spam zararlı bir şeymiş... Çoğunu temizlemişsiniz ama biraz daha var gibi.

umitto34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar, yeniden sıralamaya girmeyi başardık çok şükür. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Geliştirmelerimi devam ettiriyorum söylediğiniz bilgiler ve yönlendirmeler doğrultusunda.
Tekrar tek tek teşekkür ederim, iyi çalışmalar..

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar, yeniden sıralamaya girmeyi başardık çok şükür. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Geliştirmelerimi devam ettiriyorum söylediğiniz bilgiler ve yönlendirmeler doğrultusunda.
Tekrar tek tek teşekkür ederim, iyi çalışmalar..
neler yaptığını açıklarsan bizlere de yardımcı olmuş olursun:)

TayyarDeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm bunlar Google'ın 2012 yılında yaptığı değişikliklerden ötürü. Penguen güncellemelerinden sonra spam savaşları ateşlendi.

yavuzkoc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önce google ilk sayfada çıkan sitelerim şuan google da yok!

İyi günler arkadaşlar. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Gerçekten şuan seo konusunda mağdur durumdayım. webmaster'ımın seo ücreti saçma sapan fiyatlara çıkartmasından dolayı ve bu işlemi kendim yapmayı istememden dolayı bir daha çalışmak istemediğimi söyledim ve ardından sitelerimin tüm google kayıtlarını silmesiyle karşılaştım. Her ne kadar sinirlensem de bunu kendim yapmalıyım diye düşündüm ve araştırmaya başladım. Öncelikle sitelerimi google da en azından site ismini yazdığımda nasıl çıkartabilirim? ve seo için adım adım nasıl başlayabilirim bunları öğrenmek istiyorum. iyinet.com da bu sorunumu çözeceğime inanıyorum. hepinize saygılarımı sunuyorum..

Osman Ferdi Ölmez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi günler arkadaşlar. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Gerçekten şuan seo konusunda mağdur durumdayım. webmaster'ımın seo ücreti saçma sapan fiyatlara çıkartmasından dolayı ve bu işlemi kendim yapmayı istememden dolayı bir daha çalışmak istemediğimi söyledim ve ardından sitelerimin tüm google kayıtlarını silmesiyle karşılaştım. Her ne kadar sinirlensem de bunu kendim yapmalıyım diye düşündüm ve araştırmaya başladım. Öncelikle sitelerimi google da en azından site ismini yazdığımda nasıl çıkartabilirim? ve seo için adım adım nasıl başlayabilirim bunları öğrenmek istiyorum. iyinet.com da bu sorunumu çözeceğime inanıyorum. hepinize saygılarımı sunuyorum..

http://forum.iyinet.com/google-opti...inet-search-engine-optimization-yazilimi.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5