İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem Bir Arpa Boyu İlerlemiyor

acemimemet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Merhabalar, islami içeriklerin paylaşıldığı bir sitem var ismi dinichat.net, domain jenerik olmasına rağmen dini chat kelimesinde 12. sayfadan aşağıya düşmüyor, elimden geldiğince google güncellemelerini takip ediyorum, makaleleri özgün yazmaya gayret ediyorum, fakat maalesef ön sıralara gelemiyorum. Sitemi inceleyerek neler yapmam gerektiği konusunda beni aydınlatır ve yönlendirirseniz size minnettar olurum. Değerli görüşleriniz benim için önemlidir, iyi forumlar dilerim.

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Merhba
Domain jenerik değil, keyword.

Chat kelimesi daha çok çöpçatanlık vs gibi dine uygun olmayan bir izlenim uyandırıyor.
Benim ilk tavsiyem dini konular için farklı bir domain seçmeniz olur. Eğer bu domainle devam edecekseniz de İslami sohbet tarzında bir sohbet sitesi olarak devam edebilirsiniz.

Domain ile içerik uyumsuz. Google’da bir konuda çıksa bile insanlar sırf domainden dolayı tıklamayabilir.

acemimemet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
KaRNeC hocam cevap için teşekkürler, tamam domain jenerik değil keyword fikrinize katılıyorum, fakat dini chat kelimesi hem domain isminde hem de title ve keywordlarda geçmesine rağmen neden ilerlemiyor, bu konuda biraz tavsiye lütfen.

Türk_Che

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
hocam siteni inceleme fırsatım oldu böyle site olmaz; buradan yazayım herkes üzerine düşen kadarını alsın.

en önce ne yapacağınıza karar vereceksiniz. Ondan sonra ise o yapacagınıza uygun bir domain alacaksınız domaini site haline getirdiğinizde % de 100 e yakın özgün makaleler yazacaksınız. görseli bile özgünleştirmelisiniz video bile size özgün olmalı. Bu şekilde yaptığınızda sizlereye yeni bir şeyler gerekiyor.
Tüm aramam motorlarının webmasterleri var oralara sitenizi ekleyip site haritanızı buralara veriyorsunuz. Site haritası neden önemli:
site haritası bir sitenin navigasyon aracıdır yeni attığınız bir konuyu googleye pingleyerek google index botlarını sitenize çağırmaya yarayan bir araçtır.

Geçenlerde görmüştüm benim sitem yandex te index alımıyor diye bir şeyler buradan onuda cevaplayayım;

Yandex google ye rakip olarak çıkan son zamanlarda kendisini muhteşem yenileyen bir arama motorudur. Peki nasıl ndexi hızlandırçağız asıl konu bu;

Yandex değişen teknolojilere uyumsağlayan bir arama motoru yandex turbo pages diye googlenin amp si gibi bir şey çıkarttı bu da şöyle oluyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu resimde kendi sitemi yandexte arattım bakınız altında resimli şekilde çıktı bunu sağlayan yandex turbo page bunu sitenize ayarlarsanız sitenizin index hızı çok artar ve attığınız konu haber vs şeyler direk index alır. peki bunu nasıl ayarlayacağız:
ben çok uzun yıllardır wordpress kulanıcısıyım wordpress için anlatayım wordpress te bir eklenti var onu kurup ekinleştirip size vereceği haritayı alıp onu yandex webmasterden turbo page ayarları bölümünden ekleyeceksiniz ve mutluluğğu yandexte bulacaksınız.

neyse buünlük bukadar bilgi yeter. Önümüzdeki günlerde tüm webmasterleri ilgilendiren konular ile dönecegim I Love İyinet

acemimemet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Türk_Che böyle site olmaz diyerek konuya başlamışsın, elimizde bulunan malzeme bu, domainimiz bu, anahtar kelimelerde nasıl yükselirim bana bunların ipucunu vermen gerekirken, site haritalarından bahsetmişsin, site haritalarını zaten üç arama motorunun (google, bing, yandex) webmaster araçlarına ekledik. Hemen kendi sitenden sitenin hızından bahsetmişsin, ben de senin siteni beğenmedim "böyle site olmaz" siten çok yavaş, tam olarak yüklenmesi 29.6 saniye sürüyor!

kmaras.png
kmaras.png

Türk_Che

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
iyi anlayabilmişsin hocam :) gayet başarıısın bir kere site hızı falan demimiyim veya ben yazdığım arasında bulamadım işine yaramıyorsa bu yazdıklarım işine yarayan biri illa çıkacaktır benim çöp sitem o neden tr de ilk 500 deki sitemi yazayım veya onu neden burada harcatayım ki demezler mi adama :) madem biliyorsun ozman buyur ilk 500 de benim bir sitem biriside 900 de alexa :) yazdıklarımdan bir şey anlamdıysan kendine göre yorumlayamadıysan bende mi suç :) ama gayet başarılısın sen taktir ediyorum seni :)

acemimemet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Sana tavsiyem şu alaycı üslubunu ve kendini beğenme egonu terk et, karşında çocuk yok yaşımız 50, bir şey biliyorsan bana öğret, bilmiyorsan aradan çekil de belki başka arkadaşların değerli tavsiye ve önerileri olabilir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Tartışma yaratacak cümlelerden kaçınalım
Sitenizin kelimelerinde ilk sıralara gelmesini istiyorsanız adwordse reklam verebilirsiniz. Ayrıca ne istediğinizi de iyice sorgulayın. Dinichat bana sadece chat yapılan ortamı çağrıştırıyor. Makalelerle süslemeye hiç gerek yok. Sağlam bir chat scriptiyle yukarılara çıkabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5