İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem Google da 1 gun de cok hızlı düşüş yaşadı

dreamboxserver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 3 yıllık websitem var n, kendi kelimemde 3 yıldır birinci sıradayım , 2 anahtar kelimede yine 1 sırada , 3 anahtar kelimede 14 . sıradaydım .

1 gün önce facebook a sitemi koydum ve 6 hotmail hesabımdan hotmail kişi listesinden arkadaşlarıma beğeni göndertim ,ü

Toplamda 7000 kişi civarı , Son hotmail listesinden cektiğim zaman facebook spam uyarısı verdi .

Ertesi sabah 1 anahtar kelimede 2 ciliğe dustum 3 senedir 1 . ciyim

2 anahtar kelimemde 8 . liğe düşmüşüm

3 anahtar kelimemde ilk 300 de yokum

Bu durumu nasıl düzeltebilirim Bİlen arkadaşlar varsa söyleyebilirmi ?

Yada ücretli şekilde yaparım diyen arkadaşlar pm den ulaşssınlar lütfen

besar-esad

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Google arama sonuçlarında kimseyi bir yere bir sıra asla sabitlemez 1. yada 2. olmak çok önemli degildir önemli olan ilk sayfada ilk beşe girmektir yani ilk ekran görüntüsünde görünebilmektir. Bahsettiğiniz şeye ben dalgalanma diyorum
bu dalgalanmayı etkileyen faktörler kısaca:
Sitenize verilen linklerin birinin veya birkaçının kaldırılması olabilir
Rakip sitelerin seo çalışması yapmış olması olabilir
Rakip sitelerin sizden fazla hit almış olması olabilir
Anahtar kelimelerinizde yaptığınız yeni bir düzenleme buna neden olabilir

Önerilerim:
Bir kaç blog yada siteden düşüş yaşadığınız kelimeden link alın
Başarı yakaladığınız makale sayfa v.s. gibi sitenizdeki içeriklerde düzenleme yapmaktan kaçının mesela bir yazınız var ve bu yazı (facebook) yazınca arama sonuçlarında 5 sırada artık o yazıda özellikle de o yazının anahtar kelimelerinde yeni bir düzenlemeye yeni bir anahtar kelime eklemeye kalkmayın.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ortada duzeltilebilecek bir durum yok. Ozellikle Facebook'un spam uyarisi vermis olmasi ve 3. anahtar kelimede cok buyuk bur dusus yasanmis olmasi bana direkt Google filtre ihtimalini hatirlatiyor.

Siz yine de Google'a yeniden degerlendirme istegi gonderin (elle ceza verilmis olma ihtimaline karsi). Istekte mutlaka bu sekilde spam yaptiginizi ve dersinizi aldiginizi belirtin. Eger elle ceza durumu yoksa size bunu soylerler. Eger filtre ise (ben filltre oldugunu dusunuyorum) durumu zamana birakmaniz lazim. Bu durumu duzeltmek icin backlink kasmaya falan kalkmayin is daha da kotuye gidebilir. Spam uygulamalardan uzak durup kaliteye fokuslanirsaniz bir sure sonra kendiliginden duzelecektir.

Bu arada ucretli bu isi yaparim diyenler cikabilir. Uyarmak istiyorum, bir kere siteniz fislendi mi spam faktorunuz artar. Bu artis barin altinda kalan diger spam sinyallerini guclendirebilir. Eger ucretle tuttugunuz kisi cabuk sonuc almak icin agresif uygulamalara girisirse barin altinda kalan diger spam sinyalleri rahatlikla barin ustune cikabilir ve bu durumda daha fazla pozisyon kaybedebilirsiniz. Dikkatli olmamakta fayda var.

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Sitenizde copy paste vb bir içerik yayınlamışsanız olmuş olabilir.Ancak sıradan dalgalanmalardan biride olabilir.Facebook spam uyarısıyla Google'ın çok alakadar olduğunu sanmıyorum.

kahramanajans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu Sorun Herkeste var.
Bence Serkantkar Arkadaşın Dediğine Kulak Verin
İlk on da olamamakta var
1.2. farkını uzatmayın
Bu dalgalanmalar yüzünden 10 gün geri 20 gün ileri gideni biliyorum
Heleki bugünlerde tüm webmastersitelerinde bu kadar backlink,makale,blog, yok edu yok gov v.b uygulama yapan (bilinçsizce) arkadaşlar bir çok siteyi alaşağı edecek bu bir gerçek
Doğal olup bir kaç site de veya sayfanızda (bu bence facebook yada twitter olmalı) sayfanızda yazı yazın linki ortasına yerleştirin daha faydalı olur size

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Konu açılalı aslında bir süre geçmiş. Son günlerde olup bitenlerle ilgili yorum yapmak zor. Ama sosyal ağların da yanlış kullanıldığında zarar verdiğini gözlemlemeye başladık. Bundan dolayı "sosyal ağlar trend oldu, istediğim kadar spam yaparım ve zarar gelmez" şeklinde düşünüp hareket etmek de yanlış olacaktır.

kahramanajans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konu açılalı aslında bir süre geçmiş. Son günlerde olup bitenlerle ilgili yorum yapmak zor. Ama sosyal ağların da yanlış kullanıldığında zarar verdiğini gözlemlemeye başladık. Bundan dolayı "sosyal ağlar trend oldu, istediğim kadar spam yaparım ve zarar gelmez" şeklinde düşünüp hareket etmek de yanlış olacaktır.

Haklısın aslında ama, sahip olduğumuz sosyal platformlarda, sitemiz adına açtığımız sayfalarda, sitemizin haftalık yada aylık davranışlarını yansıtırsak bir sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5