İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem için nasıl bir hosting planı almalıyım?

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
yaklaşık 3 ay önce yaptığım ve hala gelişmesi yönünde çalıştığım www.notebook.gen.tr adresli bir web sitem var.

Başlarda bu işlerden çok iyi anlamadığım için ve ucuz geldiğinden www.hostmonster.com dan standart bir hosting paketi aldım.

Bw ve alan sıkıntım hiç olmamasına rağmen işlemci ve hız konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşıyorum.

Aşağıdaki bilgileri ve sitenin ziyaretçi sayısının her ay 300 tekil/gün arttığını düşünürsek nasıl bir hosting planı yapmalıyım? Bana nasıl bir maliyet getirir?

adres: www.notebook.gen.tr
Altyapı: phpbb 3 rc7
Veritabanı: mysql
Veritabanı boyutu: Serverdaki 10 mb.
Toplam ileti: 2201
Toplam konu: 353
Toplam üye: 894
Online ziyaretçi: en fazla 43, normalde 25 civarı
Günlük ziyaretçi: 2000 tekil /gün (sürekli artıyor)
Hosting firması: hostmonster.com
Hosting paketi: Standart linux
İşlemci sınırı: 20% CPU for 30seconds per minute.

MadLuck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostmonsterı pingledim 400 ms nin altına inmiyor. yabancı düşünürsen www.3ix.org kesinlikle öneririm. uzun zamandır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. ortalama ping 200-250 ms.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim. Amacım birkaç öneri alıp bu öneriler üzerine başka birilerinden de yorum almaktı. Bu sebeple eğer bir öneriniz varsa buradan yaparsanız çok sevinirim.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar hala tam bir çözüm bulabilmiş değilim. Öneri ve tekliflerinizi bekliyorum.

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Natro.com mediumbox paketini tavsiye ederim. İşini görür Heralde butcen uygunsa LARGEBOX paketinide alabilirsiniz

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Natronun en yüksek standart paketi bile benim bant genişliği ihtiyacımı karşılamıyor.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o sitede paylaşımlı host sanırım. biraz sonra bana diğeri gibi cpu kota deyip durmasın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5