İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site'm Pinglere Cevap Vermiyo

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteme ping attığım zaman cevap alınamıyor, offline gözküyor..
bunu hosting şirketine sölediğimde güvenlik için bazı şeyleri kısıtladıklarını söledide, bu olayın bana herhangi bi zararı varmıdır?

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DarK' Alıntı:
siteme ping attığım zaman cevap alınamıyor, offline gözküyor..
bunu hosting şirketine sölediğimde güvenlik için bazı şeyleri kısıtladıklarını söledide, bu olayın bana herhangi bi zararı varmıdır?
Hangi şirket bu? Zararı olması bir yana Pinge dayalı Doslara karşı en güzel korumadır. Sanırım Cisco ile korunuyor olsa gerek bu yer.

S

sinangunay

Misafir
Seal' Alıntı:
Hangi şirket bu? Zararı olması bir yana Pinge dayalı Doslara karşı en güzel korumadır. Sanırım Cisco ile korunuyor olsa gerek bu yer.

Aynı olay APF rule'ları ilede yapılabiliyor. :)
Ping'e kapatılması ping saldırılarına karşı önlem getirir.

İyi çalışmalar

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:
Aynı olay APF rule'ları ilede yapılabiliyor. :)
Ping'e kapatılması ping saldırılarına karşı önlem getirir.

İyi çalışmalar
Hmmm, o zaman bayağı faydalı bir optimize olur bu. Acaba nasıl yapılıyor bu, ben de eklemek isterim. Bi doküman linki varmı acaba bu konuda. Teşekkürler

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün şu komutlarla Pingleri önledim. Çok kullanışlı ve yarayışlı, burada da ben arkadaştan istemiştim ama yine bulup yazmak bana nasip oldu, burada da bulusun bahsi geçmiş.

iptables -A INPUT -p ICMP -j REJECT
iptables-save

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5