İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem Turkce ama reklamlar yabancı

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim bi download sitem var sitem turkce ama sitede çıkan reklamlar yabancı keyword falanda kullanmadım bunun bi zararı olurmu acaba?

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Allah daha çok versin :) Bundan yakınılır mı

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fazla yararı olmuyo benim de var öyle bi sitem malesef türk insanı yabancı reklamı anlamadığı için pek tıklamıyo okuduğu şeyle ilgili reklam görmeyi tercih ediyo. zamanla düzelir. içeriğinde yabancı kelimeler ya da ortak kelimeler geçiyo olabilir.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Reklamların Türkçe çıkmasını istiyorsanız şu kodu reklam bannerinıza ekleyiniz :

google_language = TR;

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Sakın ekleme türkçe reklamlar hiç vermiyo genelde türkçe 10 tık=yabancı 1 tık

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Reklamların Türkçe çıkmasını istiyorsanız şu kodu reklam bannerinıza ekleyiniz :

google_language = TR;
adsense kodlarında hiçbir değişiklik yapılamaz.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
"Unutmam" nickli arkadaş o kodu ben kafamdan yazmadım oraya :)

O kodu google adsense ekibi vermişti ben de bir ara kullanmıştım... Bazen bazı sitelerimde kullanıyorım halen.

Google dan banlanan sitelerde veya indexlenmemiş sitelerde de site içeriği ile alakasız reklamlar çıkabiliyor. Böyle bir durumda yukarıdaki kodu kullanmak işe yarayabiliyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
reklamları ekliyeli ne kadar zaman oldu? eğer ilk 3-4 gündeysen genelde ilk 3-4 gün yabancı reklam çıkar.

R

reklamsitesi.be

Misafir
vaio' Alıntı:
benim bi download sitem var sitem turkce ama sitede çıkan reklamlar yabancı keyword falanda kullanmadım bunun bi zararı olurmu acaba?

download türkçe mi? ondan dolayı download için verilen reklamlar çıkıyordur..

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
"Unutmam" nickli o kodu ben kafamdan yazmadım oraya :)

O kodu google adsense ekibi vermişti ben de bir ara kullanmıştım... Bazen bazı sitelerimde kullanıyorım halen.

Google dan banlanan sitelerde veya indexlenmemiş sitelerde de site içeriği ile alakasız reklamlar çıkabiliyor. Böyle bir durumda yukarıdaki kodu kullanmak işe yarayabiliyor.
çok ilginç , kendileri kurallar arasında yazmıştı adsense kodlarında herhangi bir değişiklik yapılamaz diye.

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla durumdan memnunum banlanmayacaksam sorun yok:D

P

PatlakLastik

Misafir
bence türkçe sitelerinizde hiç bi zaman yabancı reklam çıkması için çaba sarfetmeyin ve yabancı reklam çıkıyor diye de sevinmeyin. helede çıkan reklamlar alakasız sa.

google dünyaya hizmet veriyo, bunun için ortak olan kelimeler geçtiğinde yabancı reklam çıkar ve bu siteden türk ziyaretçilerin bu reklamlara tıklamaları normaldir,

ama tamamen türkçe bir siteden özellikle hep gidip gidip türk ziyaretçiler yabancı reklamlara tıklarsa, bu google için bir sinyal oluşturabilir,

ve siteyi incelemeye alabilirler, ve daha sonrada çok küçük bir hatadan hesabı kapatabilirler.

google bu ne yapacağı belli olmaz.

derimki sitede inceleme yapıp hangi kelimelerden kaynaklandığını bulmak ve o kelimeleri biraz daha arka plana koymak vs gibi şeyler yapılabilir.

bide arkadaşlarında dediği gibi yeni siteler TR reklam için biraz beklemelidir.

(not: anlattıklarım sadece benim tahminlerimden ibarettir)

P

PatlakLastik

Misafir
bu arada TR reklamlar için artık "yerde sürünüyo" demek az geliyo,
artık yerin dibine battı.

click başı 0,02 Usd kazanç mıdır yaaa.

yuh sana gugıl.

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PatlakLastik' Alıntı:
bu arada TR reklamlar için artık "yerde sürünüyo" demek az geliyo,
artık yerin dibine battı.

yuh sana gugıl.

İyide Google'nin ne suçu varki TR de reklam verenler pinti(Bende dahil:D) ne edelim yaa kelimeler ucuz adam daha fazla gosterim olsun die az veriyo..Ama yabancı sitemde var reklam veriyim dedim biara bi kelimmeye benden 4,75$ istemişti yanii..Gerçi şimdi Kuponlarım var hehehe

P

PatlakLastik

Misafir
evet bu doğru, google'ın değil reklam verenlerin pintiliğinden kaynaklanıyo.

bende aslında google derken bunu da kasdetmek istedim.

sanırım gitgide şöyle bir durum oluşuyo;
adsense in türkiyede çalışma şekli webmaster lardan alıp webmasterlara vermek gibi bir yere gidiyo.

ne güzel arkdaşlar hadi para değiştokuşu yapalım. :)

internet kullanımı ve internetten satış eticaret vs gibi şeyler daha fazla yaygınlaşmalı,

kısacası türkiyede internet yaygınlaşmalıki bişeyler düzelsin.

TReX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PatlakLastik' Alıntı:

click başı 0,02 alıyosan şükret

20 clicke 0,18 $ aldığım günler oluyor.GOOGLE beni seviyo heralde :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5