İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitemap güncelleme

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 ay önce 1.700 lerde olan indexli sayfaların sayısı, şuan 600 lerde. siteyi güncel tutuyorum. 132 backlink var. ama neden düştü bir türlü çözemedim. geçenlerde forumda genel olarak bir düşüşten söz edildi ama hala devam ediyormu bilmiyorum. Yeniden eski haline getirmek için neler yapmam lazım. Mesela sitemap.xml dosyasını güncellemem işe yarar mı. Fikirlerinizi bekliyorum.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi güncel tutuyorsan sitemap.xml dosyasınıda güncel tutman gerekir.

bi şansını denemende fayda var. 3bin küsurdan 500 lere benimde düştüm yeni sitemap hazırladım yükledim belkim bi kıpırtı olur :)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben siteyi kurdugum ilk aylardaki sitemap i kullaniyorum. Sayfalar bir azaliyor bir artiyor. Ama sonunda hak ettigi yeri kendiliginden buluyor. Bu kadar kasmaya kanimca gerek yok diye düsünüyorum.

uslanmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim forumumun alt klasörü vardı mesela www.xxxxx/x idi bende onu www.xxxx e taşıdım indexli sayfalarımı sayıları düştüüü düştüü taki 600 lere kadar 1 ay öyle kaldı en sonunda çözümü .htaccess dosyasına yazılan kodlarda buldum ve düzeldi. indexli sayfam 6000 lere çıktı. Dün sunucum beni banladı neyse 30 dk içinde kurtuldum ama bir baktım bugün indexli sayfalarımın sayısı 2800 e inmiş. Ve takip ettim. 5000-4000-2800 kademeli. En sonunda aklıma geldide htaccess dosyasına baktım. Dosyanın içindekiler silinmiş sunucu beni banlayınca. Şuanda hemen geri ekledim htaccess kodlarını.. Düzelecek...

Sanıyorumki çok çeşitli nedenleri var index alınmamasının veya sayılarının düşmesinin. Sitenizi misafirlere kapatıp üyelik istiyor olabilirsiniz bilemiyorum. Ama sitemapı güncellemeniz indexli sayfa sayılarınız düşerken bir işe yaramayacaktır. İkisi orantılı düşüyor. Zaten index alınırsa sitemapa da gerek yok.

Saygılar...

mayhem

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ben 8000 den 800 lere düştüm sitemap yaptım 400den çıkamadım geri kaldırdım şimdi biraz kıpırdama var.. bu sitemap dedikleri pek de işe yaramıyo galiba :)

Not : Aynı Zamanda günlük auto sitemap alıyodu ve googlede hergün sitemapları indiriyodu Panelde Görebiliyordum bu da ek bilgi olsun.
: bi diger sitemde phpbb kullandım onu çok güzel indexliyor yeni açtıgım bir site sitedeki toplam link sayısı 26 googlenin indexledigi 96 :D

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim forumumun alt klasörü vardı mesela www.xxxxx/x idi bende onu www.xxxx e taşıdım indexli sayfalarımı sayıları düştüüü düştüü taki 600 lere kadar 1 ay öyle kaldı en sonunda çözümü .htaccess dosyasına yazılan kodlarda buldum ve düzeldi. indexli sayfam 6000 lere çıktı. Dün sunucum beni banladı neyse 30 dk içinde kurtuldum ama bir baktım bugün indexli sayfalarımın sayısı 2800 e inmiş. Ve takip ettim. 5000-4000-2800 kademeli. En sonunda aklıma geldide htaccess dosyasına baktım. Dosyanın içindekiler silinmiş sunucu beni banlayınca. Şuanda hemen geri ekledim htaccess kodlarını.. Düzelecek...

Sanıyorumki çok çeşitli nedenleri var index alınmamasının veya sayılarının düşmesinin. Sitenizi misafirlere kapatıp üyelik istiyor olabilirsiniz bilemiyorum. Ama sitemapı güncellemeniz indexli sayfa sayılarınız düşerken bir işe yaramayacaktır. İkisi orantılı düşüyor. Zaten index alınırsa sitemapa da gerek yok.

Saygılar...

ne yazılıyor peki htaccess dosyasına

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5