İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemap Hakkında

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Arkadaşlar bir site için birden fazla 'sitemap.xml' oluştursam ve bunu Google'a tanıtsam olur mu?

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gugıl amca bir site için max 20 adet oluşturabilirsiniz diye bize mail atmıştı
demekki olur ama maximum 20 adet olabilirmiş :D

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birden fazla sitemap yapmak yerine, tüm sitemapı otomotik oluşturup, sitemap içine tüm sayfaları almanız yeterli olur.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
bir sitemap içine en fazla 50000 kayıt yerleştirebiliyorsunuz. Daha fazlasını kabul etmiyor.
Sitemap'ları 50000 olarak bölebilirsiniz. Az olanıda içerik eklenince güncelleşen şekilde ayarlarsanız sorun olmaz.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Google bize onay için meta kodu veriyor ya, bu meta kodunuda index sayfama ekliycekmiyim her seferinde? Benim 5 adet xml dosyasına ihtiyacım var mesela, 5 adet google metası mı olacak indeximde?

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bize onay için meta kodu veriyor ya, bu meta kodunuda index sayfama ekliycekmiyim her seferinde? Benim 5 adet xml dosyasına ihtiyacım var mesela, 5 adet google metası mı olacak indeximde?

onu domainin seni olduğunu ispat için istiyor diye düşünebilirsin
her sayfana koyman gerekmiyo 1 tane yeter :D

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Her sitemap için ayrı bir verify kodu veriyor. O zaman her verdiğini silmemeliyim? Onaylamadan sitemap linki veremiyorum çünkü.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Webmaster Tools'a bir domain tanımlamanız halinde size bir adet doğrulama kodu verir sitenize eklemeniz için.
Doğrulama gerçekleştirdikten sonra artık birden çok sitemap ekleyebilirsiniz.
Doğrulama kodunun site haritası sayısı ile alakası yoktur.
Hatta doğrulama kodunu ekleyip onaylatmazsanız site haritası ekleme bölümüne dahi gelemezsiniz.
Bir yerde hata yapıyorsunuz.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemapde çok fazla link olma konusunda şunu merak etmiştim, fakat bir yanıt bulamamıştım. Şimdi hazır konu açılmışken tekrar gündeme getirmek istiyorum, var mıdır bilgisi olan diye :)

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Php ile sitemap oluşturduğumuzda ve url rewriter yardımıyla 50k'er sayfalandırma yaparak bu sitemap index'de rewrite edilmiş linkleri 1-2 diye versek bir sorun olur mu acaba? Yani, aslında 100k linkten oluşan tek bir sitemap dosyamız var. Ama buna sayfalandırma kodu kullandık ve rewrite ile sitemap1.xml ve sitemap2.xml diye iki sayfa gösterdik sitemap index'de. Bu problem oluşturur mu ? Google bot'u farkedebilir mi olayı :)

Hiç bir sorun olmaz.
Bilakis boyut olarak küçük site haritalarını okumak Google için de, site sahipleri için de daha avantajlıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5