İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemap ile ilgili

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
herkese merhaba 3 hafta önce sitemap yaptım siteye yükledim sitemap ı hazırlamadan önce google de indexli sayfam 30 du sitemap ı yolladığım günden beri kayıtlı sayfalarım 6 ya düştü bir yanlış yapmış olabilirmiyim?

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google datacenterları çok düzensiz ve güncellendi diye sevinirken 1 sene önceki indexli sayfaların kayıtlı olduğu serverdan sonuçlar alınabiliyor bazen. Sayfalar silinmemiştir ancak sayfaların hala indexlenmediği serverdan veri çekiyoruzdur. Bi sorguluyorum 800 sayfa bida sorguluyorum 93.000 sayfa. Bu 1-2 aydır sitelerim için bu şekilde

Google ip leri üzerinden sorgu yapın

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkdaslar google nin accountdan girince hani sitemap ekliyoruz yaa

ben de sitemap ekle diyom

bana sole bi hata veriyo acep nedendir...

You can add a Sitemap to your account to provide us with additional information about your site. We will add that site to your account and will provide statistics and errors for it. If you haven't yet created a Sitemap, you can simply add a site to your account.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım nereye neyi eklemeye çalıştığını söylersen daha kolay yardımcı olabiliriz.
yani XML sitemap eklediğin yerde ise çok büyük ihtimalle adres yanlış yada orda Sitemap.xml yok
bunlara dikkat ettinmi ?

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam o zaman şu sıraları takip edelim.
ööncelikle Add kısmından bir domain eklemelisin
sonra o domain için bir verify işlemi (bir tür onaylama) yapman lazım
sana ismi verilen (xxhhgg60fG.html) içi boş olan bir Html yaratacaksın
ve sitenin altına domainin.com/ismigecen.html gibi atmalısın
en son olarakda yarattığın XML i sitene domainin.com/sitemap.xml olarak atmalısın
Final olarak yazılı sitenin isminin üstüne tıkla ve orda Add sitemap göreceksin.
oraya sitemap adresini yazacaksın
hepsi bu kadar ok dedikten sonra sağda "Pending" yazısı görüceksin max 2 saatte (bende öyle oldu) verify olur ve xml okunmaya başlanır
Umarım yardımcı olmuştur.
Saygılarımla

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ordaki hatada öncelikle siteni oraya eklemen gerektiri yazıyor.
site eklemeden sitemap eklemeye çalışınca bende o hatayı verdi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5