İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemaptaki Etiketler

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Wordpress Xml-Sitemap ayarlarında Site haritası içeriği bölümünde Etiket sayfalarını dahil et butonu işaretli değil. Yani sitemap içerisinde etiketler gözükmüyor. Bunun olumsuz bir yönü olabilir mi ? Daha önceden gözüküyordu.

neoxi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google taglarını büyük ihtimalle zaten indexleyecektir. daha hızlı taranması bakımından işaretleyebilirsin. genelde tagların işaretlenmemesi konularının öncelikli olmasını sağlamaktır. :)

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yorum için teşekkür ederim. Fakat dikkat ettim. Geçenlerde de bir yerde okumuştum. Ayarlarda sitemapta etiketlerin gösterilmemesi index hızını yükseltir deniyordu. Gerçekten etiketleri sitemaptan kaldırdıktan sonra sitenin indexlenmesi hızlandı.

T

trgy

Misafir
Sitenin indexlenmesi hızlanır fakat şu an qumar oynuyorsun. O etiketleri sitemap'ta görmediği için bir süre sonra index sayın azalacaktır buna garanti verebilirim. Bu da hit kaybına yol açacaktır. Yolun başındayen geri dön sen de benim hatama düşme. :)

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Fakat hocam öyle olunca da uyarı alıyorum.

* Son güncelleme daha bitmedi! Kullanılan bellek miktarını yükseltebilir veya kurulum süresini uzatabilirsiniz. Daha fazla
* Betiğin son bilinen bellek kullanımı 16.5MB oldu, sunucunuzun sağladığı bellek sınırı ise 32M.
* Betiğin son çalıştırılması 1.29 saniye sürdü, sunucunuzun sağladığı süre sınırı ise 120 saniye.
* Betik, 912 numaralı yazı civarında (+/- 100) durdu.
* Eğer sunucunuzda veya blog'unuzda bir değişiklik yaptıysanız, site haritanızı güncellemek isteyebilirsiniz.
* Eğer bir sorunla (veya sorunlarla) karşılaşırsanız, hata ayıklama kipini kullanıp sorun(lar) hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer etiketleri de gösterirsem bu hatayı veriyor ne sitemap güncellenmiyor. Yalnış hatırlamıyorsam yeni post da atamıyordum

T

trgy

Misafir
Fakat hocam öyle olunca da uyarı alıyorum.

Eğer etiketleri de gösterirsem bu hatayı veriyor ne sitemap güncellenmiyor. Yalnış hatırlamıyorsam yeni post da atamıyordum

Bu sorun ile ben de karşılaşmıştım db büyüklüğünden kaynaklanıyor. sitemap ayarlarından

Try to increase the memory limit to: (e.g. "4M", "16M") burayı bul ve 132M gibi birşey ile değiştir sorun hallolur.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hocam içimden geldi öpücem :) Çokk çokk tşkler +rep

Edit: Borcum olsun şimdi veremiyormuşum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5