İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemdeki Düşüsün Sebebi Filtre mi ?

EnderX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar ,
www.indirdix.net adında bir web sitem var.
Sitem yaklaşık 1 yıldır açık ve her zaman google'de yükseliyordum. Eskiden hitim 8000 lere kadar yükselmişken siteyle uzun zamandır ilgilenemediğim için günlük 1000 ile 1600 arasında sürekli değişiyordu.Fakat 1 haftadır googlede çok iyi olan konularım hepsi ya silinmiş yada gerilemiş. Günlük hitim 100 ' e kadar düştü. Google'de ararken "indirdix" yazdığımda dahi sitem çıkmıyor. Sadece "indirdix.net" yazarsam çıkıyor. İndexlerime bakıyorum onlar ise duruyor ama google aramalarında çıkmıyor yada çok gerilerde çıkıyor.Acaba ne yapmam lazım bana yardımcı olabilirmisiniz ? Sitem Filtre'ye mi girdi yoksa bu sadece bir dalgalanma mı ?

BlackFeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu anlattıklarının hepsi bana da oldu ve filtreye girmişti. Forumda yeterince anlatılmış. Biraz incelersen faydalı olur..

EnderX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam teşekkür ederim. Forumda denilenlerin çoğunu yaptım.
Tasarımımı değiştirdim.
Hergün güncel konu eklıyorum,
Gereksiz eklentiler sildim ve db optimizasyonu yaptım.
Etiket temizliği yaptım. ve bekliyorum

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ama 3 ay gibi bekleyebilirsiniz haberınız olsun

Ben sana tecrübelerimi söyleyim.

1- Siteni günlük hiti yüksek olan topliste ekle,
2- Sitenin ana sayfasını mutlaka değiştir ( güncelle )
3- Sitenin alt kısmına bir dizin içinde wordpress kur içine en az günde 1 tane yazı ekle ve bu klasöre ana sayfadan link ver
4- bir iki tane ping servisinden ping attır sitene.
5- Popup açıosan onuda kaldır

Bu yöntem denenmiş ve 2 hafta içinde etkili olmuştur.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Ben sana tecrübelerimi söyleyim.

1- Siteni günlük hiti yüksek olan topliste ekle,
2- Sitenin ana sayfasını mutlaka değiştir ( güncelle )
3- Sitenin alt kısmına bir dizin içinde wordpress kur içine en az günde 1 tane yazı ekle ve bu klasöre ana sayfadan link ver
4- bir iki tane ping servisinden ping attır sitene.
5- Popup açıosan onuda kaldır

Bu yöntem denenmiş ve 2 hafta içinde etkili olmuştur.

Söyledikleriniz kısmen doğru işlemlerdir. Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını bilmiyorsanız her işlemi gerçekleştirmek çoğu zaman yarardan öte zarar getirecektir. İlk etapta sitenin filtreye girme nedeninin bulunması ve işlemleri o ölçüde seçmeli ve uygulamalıdır.

Zaman bulursam sitenizi detaylı inceler ve sorunun kaynağını bulup sizinle paylaşacağım. Ona göre işlemleri gerçekleştirirsiniz.

EnderX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çözüm önerilerinizin büyük bir çoğunluğunu yaprım arkadaşlar ve beklemedeyim. Umarım site eski haline gelir.

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar google da bu aralar dalgalanma var.
Belki siteniz filtreye girmemiş olabilir

m.sahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim sitemde 2010 Kasim ayin'dan beri filtrede. Ne yaptiysam adam akilli cikartamadim. 8 Senelik sitem ilk 5 sene Anasayfa olsun , alt sayfalar olsun en önemli kelimeler ve aramalarda öndeydi.

Ne olduysa 2010 Kasim'in 15 inde oldu sitenin hitleri birden günlük 8k dan 2k ye düstü.
(Fakat bu zamana kadar hicbir gecersiz calisma yapmadim,yaptirmadim siteye, zaten tamamen özgün ve büyük gazetelerin bile yer verdigi bir siteydi.)

Son zamanlarda fazla ilgilenmiyordum belki dedim bundan olmustur bekledim 6ay 1 sene arasi ufak degisiklikler yaparak bi ise yaramadi. hitler 2k civarinda gidiyordu.

Sonra dedim ki eski icerikleri sileyim yenileri gireyim yavas yavas, daha kötü oldu busefer de 2k lik hit oldu 500 tekil

En sonunda 2012 mart, nisan aylarina dogru
komple sitemi yeniledim dizaynin'dan kodlamasin'a, orda burda makale vs. tanitim yaptim cok iyi sitelerde.

Hit oldu yine 2 K fakat sadece Anasayfa Top keywordlerdeki hitlerden. hALA VE HALA alt sayfalar cok gerilerde. Misal sitemin alt sayfalari indexleniyor ama titledaki yaziyi googla copy paste yaparak aratinca 100 sayfa sonucta ya sonuclarda cikmiyor ya da cook gerilerde cikiyor. Yandex.com.tr , yahoo da durum farkli onda title aramasi yaptigim zaman zink diye ilk sirada cikiyor alt sayfalar.

Artik bende ne yapacagimi bilmiyorum siteyi gelistirip tanitim yapmaya devam .

Kisacasi Söyle bir filtrem var sitem index aliyor anasayfa, info hersey yerli yerinde hatta cok önemli türkiyenin ilk 10 sitenin girdigi siralamadaki kelimede de sitem onlerde gel gelelim alt sayfalardan ne bir hit nede önde gelme var .

Blog actim yaziyorum subdomain ile tanitima devam yilmadim 301 de denemek istemiyorum ne yapicam bende bilmiyorum insallah diyorum artik , kismet, kader yine bize güler insallah.!! Ya da aranizda ne yapilabilceginiz dair bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim ne yapabilirim diye ?

Not : Konuyu biraz hortlattim ama arkadasin durumla benim %99,9 benziyor , zaten aramadan buldum konuyu ! ve ne hikmetse Senesi bile tutuyor .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5