İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitemdeki reklam yerleşimi adsenseye aykırımı sizce ??

bandirma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
site url: www.vidyoizlet.com reklam olarak algılanmasın sakın çünkü kaç sefer banlandım.o yüzden soruyorum

Google der ki:

Google Video İçi Reklamcılık

...Halihazırda katılmak için bazı gereksinimler geçerli olsa da video yayıncıları, geliştiriciler ve çeşitli çevrelerle gelecekteki fırsatlar hakkında konuşmaktan memnuniyet duyuyoruz. Beta programımızı genişletmeye başladıkça muhtemelen size de ulaşacağız.

Mevcut Gereksinimler:

Video akışları: Ayda minimum 10.000.000
Video türleri: Yalnızca web tabanlı Flash
Entegrasyon: Teknik olarak SDK entegrasyonunu yapabilmelidir
İçerik: Aile için güvenli ve 13 yaş ve üstü kullanıcılara yönelik

kaynak : https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?hl=tr&contact_type=video_joinbeta&rd=1

Sonuçta Videolar için AdSense ürününü kullanabilmeniz için ayda en az 10 Milyon video gösteriminiz olmalıdır. Aksi taktirde bu hesabınızın da kapatılması riskiylea karşı karşıya kalırsınız. Lütfen bu ürünü AdSense video reklamları ile karıştırmayınız.

khaldun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
günün videosu bölümünde reklam varmış gibi algılanabilir, günün videosu bölümü boş kalmış..
google banlayabilir diye biliyorum

arge

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google Video İçi Reklamcılık ayrı bir olay youtube daki gibi videoya entegre reklamlar.
Fakat senin sitende video yerine sadece reklam cıkıyor gibi video reklamlar denk gelirse yanlış tıklama sayısından banlanırsın en kolay :) birde içerigin telif vb hakları olması durumunda yerleşim hatası var diye bilirim bu konudaki benzer siteleri incelemen gerekir. adsense ile yazışmaya gir iletişimi sevdiklerini söylerler hep :)

N

nuri3778e

Misafir
video öncesi yasak mı bilmiyordum ama 2 aydır bişey olmadı ödeme ayında sıkıntı olur heralde kaldırıyorum

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Kazayla tıklanan reklamlar, açıldığı gibi 1-2 sn için kapatılır ziyaretçiler tarafından.

Google amca bakar, bu reklamlar hep 1-2 sn de kapanmış. Eee bunun neresi reklam, millet isteyerek tıklamamış demek ki, buda google amcaya uymaz ve ödeme yapmaz.

99$ olunca mail beklemeye başlayın derim malesef.

amecit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben www.fendershanem.com sitem için adsense başvurusu yaptım yaklaşık bir haftadır bekliyorum.
Bu siteme reklam alabilir miyim yorumlarınız nedir. Biraz acemiyim. Yani kazanç getirir mi ?

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar ben www.fendershanem.com sitem için adsense başvurusu yaptım yaklaşık bir haftadır bekliyorum.
Bu siteme reklam alabilir miyim yorumlarınız nedir. Biraz acemiyim. Yani kazanç getirir mi ?

Reklam alabileceğini pek düşünmüyorum (alma ihtimalin %45 almama ihtimalin %55) alma ihtimalin yazıların yeterince uzunsa ve özgünse (özgün değilse düşür yüzdeyi) artar. Ama tasarım konusunda çok kötü bir ana sayfaya sahipsin. Onu düzeltirsen pek bir sorun kalmaz.

Aldığını düşünerekten devam ediyorum. Aldın reklam yerleşimini yaptın. Ama ziyaretçi yok. 50 kişi tekil ziyaretçin var. Bence biraz seo konularını oku. Örnek olarak şurada http://forum.iyinet.com/google-optimizasyon-ve-sandbox/ ve eifin sayfasında biraz vakit geçir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5