İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siteme Anti SEO çalışması yapılmış ve müstehcen kelimelerde backlink verilmiş

BKR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Arkadaşlar bundan 5 ay önce özgün bir blog sitem vardı. Her türlü konu hakkında kendi yorumlarımı yaptığım ve sürekli güncel tuttuğum bir siteydi. Günlük 10k hiti vardı. Ben bu siteyi birgün satışa çıkardım. Sanırım bazı arkadaşların art niyetli saldırılarına uğradı ve site satışa çıktıktan 1 hafta sonra banlandı Google'dan. Sanırım -60 cezası almıştı. Hiçbir aramada yerinde değildi.

Siteyi komple sildim. İndex attım. Sonra yeniden değerlendirme istedim. 5 ay sonra cevap geldi. Sitenize elle yapılan engelleme kaldırıldı dedi google. Eskisi gibi oldu yani site. Yine aramalarda üstlerde çıkıyor. Ancak backlink saldırı yapılmış siteme. p*rn kelimesinde ve türevlerinde yüzlerce backlink kasılmış benim sitem adına başka sitelere. Bunu nasıl engelleyeceğim. Sitem eskisi gibi değil şuan. Eskiden her yazdığım tepede çıkardı şimdi yine 4-5 saat sonra indexleniyor.

Önerilerinizi bekliyorum. Bu arada siteye bakmak isteyenler olursa,

SON KURT

Meyuza ®

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Link aldığınız site sahiplerine ulaşarak linkleri kaldırma hakkınız bulunmaktadır.

SEO kelimesinde birçok siteye bu yönde anti-seo çalışmaları yapılmaktadır. Tek kurtuluş yolu ulaşıp, kaldırtmaktır.

Extra olarak: .htaccess ile IP engellemeleri yapabilirsiniz.

BKR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çöp sitelere yüzlerce yorum atmışlar. Adres olarak sitemi gösterip title olarak kötü kelimeler kullanmışlar. Yani ulaşıp kaldırtma gibi bir durum çok zor. IP engelleme hakkında bilgi verebilir misin.

nefretceza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çöp sitelere yüzlerce yorum atmışlar. Adres olarak sitemi gösterip title olarak kötü kelimeler kullanmışlar. Yani ulaşıp kaldırtma gibi bir durum çok zor. IP engelleme hakkında bilgi verebilir misin.

Merhaba;

Bazen herhangi bir IP’den gelen ziyaretçileri her hangi bir nedenle engellemek isteyebiliriz. Örneğin spam yorumlar nedeni vb… Buna gereksinim duyduğumuzda .htaccess dosyaları imdadımıza yetişir.

Genelde IP adreslerinde engelleme ülke yada bölgelere göre yapılır. Ancak tam ip adresini bildiğiniz bir makineninde sitenize erişmesini engelleyebilirsiniz.

order allow,deny
deny from 85.95
deny from 92.42.35
allow from all

Yukarıdaki kod ile 85.95 ve 92.42.35 ile başlayan ip adreslerini engelledik.

Aynı şekilde aşağıdaki kod ile direk bildiğimiz bir IP adresinin de erişimini engelleyebiliriz.

order allow,deny
deny from 85.95.227.155
allow from all

Bu kodları kendinize göre düzenleyip .htaccess dosyanıza eklemeniz yeterli olacaktır.

Kaynak; enderkahraman.com

by_karahan

1
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tüm backlink kasılan siteler genelde otomatik onay sistemlidir. Bu bizim de işimizi kolaylaştıracaktır. Tüm backlink kasılan sitelere girerek aynı sayfaya yorum ile anahtar kelimemizin textiyle backlink kasıyoruz. Bu sayede sitemize zararlı kelimelerden gelen link oranı %100 den %50 ye düşmüş olacaktır. Aynı sayfadan birkaç defa anahtar kelimenizle link almanız bu oranı daha da düşürecektir. Ancak buna çok fazla gerek yoktur. Bu şekilde tüm sitelere yorum yapmanız oldukça faydalı olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi