İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemin hazin sonu ?

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 aya kadar 20k hit alıyordum sitemden ( ortalama 3-4 aydır açık ve pr4 ) 1 ay önce host problemleri yaşadım 3-4 gün site kapalı kaldı ve anasayfanın index'i silindi hitler aşırı azaldı, daha sonra anasayfanın index tekrar geldi yavaş yavaş site toparlanmaya 5-6k daha sonra 10k hit almaya başladı son hafta 15 k hit almaya başladım ( bu arada 5-6 host değiştirdim ) ve tam site tekrar düzene giriyor derken, dün hit aldığım bütün kelimelerde 4. 5. sayfalarda çıkmaya başladım hit aldığım kelimeler bunlar :

asdam6.jpg

bugün ise anasayfanın index'inin silindiğini görüyorum, google'dan 1000 hit falan almışım www olmadan site adresi ve alt sayfalardan hit almışım ( bu arada yeni 1 kaç sayfada indexlenmiş son 2-3 gün içinde.) ...

Sizce sandbox'amı girdim, banlanma belirtilerimi bu, son 1 ayda 5-6 host değiştirdiğim için google sorunmu çıkartıyor yoksa başka bir problem mi var ?

Ne olduğu hakkında fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum
teşekkürler..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotr1de, benim de ana sayfam silindi. 2-3 gün sonra tekrar geldi. ardından tekrar silindi. daha sonra tekrar geldi. simdi de alt sayfalarda silinmeler var. tek yapman gereken beklemek sanırım :D

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotr1de, benim de ana sayfam silindi. 2-3 gün sonra tekrar geldi. ardından tekrar silindi. daha sonra tekrar geldi. simdi de alt sayfalarda silinmeler var. tek yapman gereken beklemek sanırım :D

olay sadece silinmek değil aslında :p, dün baktığımda çoğu kelimede 2. 3. sayfada olduğumu gördüm bugün ise tamamen gitti index.. neyse o zaman biraz bekliyim tekrar göriyim sitenin durumunu..

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sandbox olsa 1782317. sayfaya gerilersin.. sandbox olmadıgına gore gecici bişi olma olasılıgı yuksek... yada moralini bozayım sandbox oncesi on hazırlıkda yapıyor olabilir ısındıra ısındıra :)

erkanozdemir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de aynı durum oldu, ama ben host falan da değiştirmedim. 30k ve 10k gosterimli 2 sitem 1k ya düştü, kaç gündür bekliyorum ama yok bir haraketlilik. önce index silindi ve ilk sayfada cıktığım sonucların hepsi 5-10. sayfaya gitti. Siteleri güncelliyorum ve bekliyorum. ama işin ilginci, coğu kişide aynı durum var galiba..

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sorun bendede var
ne yapıcaz arkadaşlar.... söyle ayrıntılı bir yazı vs. olsa ne güzel olur ?
ayda 150 usd alıyodul oda ayda 30a dustu anlayın artık ...

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inurl:www.sitenizinadı.com yazınca indexlenen sayfalarda 12. sayfaya kadar çıkıyor diğer sayfalara basınca çıkan sayfada şu yazıyor " but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.

We'll restore your access as quickly as possible, so try again soon. In the meantime, if you suspect that your computer or network has been infected, you might want to run a virus checker or spyware remover to make sure that your systems are free of viruses and other spurious software.

diye yazı çıkmaya başladı sebebi nedir ? Denedim çoğu sitede bu var .

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla 1 ay sonra benimki yerine geldi yani eski yerine...

Sonunda....

Darısı başınıza...

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet anasayfa dün tekrar indexlendi fakat google'da ön sıralarda değilim yolladığım resimdeki keyword'lerde 1. sayfada olmam gerekirken bir kaçı hariç ilk 3 sayfada bile yokum..
ama bekliyrum umarım düzelir..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
artık sırlama ve index sayfası hergünd egişiyor anlam vermedim ben u işe ama..sabırla bekliyorum düzelmesini sandbox taki siteleriminde cıkmasını.

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitem bugün eski haline oturdu :) tarihe bakıyorumda 12 gün olmuş, Ama neden bir anda böyle bir değişiklik sonra eski haline gelmesi o tartışılır...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Benim sitelerimin %80 ninde o derece aşırı degişim olmadı indexler en fazla 1-2k degişti yalnız hitlerdeki düşüş bayagıdır sürüyordu bugün az düzelmeye başladı.

W

webmanager

Misafir
bende de aynı sorunlar var hocam,

hitim 1500 civarıydı, hostta sorunlar oldu, site bir iki gün kapalı kaldı. biden hitler düşmeye başladı.

site azda olsa toparlanmaya başladı. bunun nedeni "sandbox" olabilirmi. Eğer "sandbox" sa bu "sandbox" neyin nesidir. :(

Ne zaman düzelir..

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende de aynı sorunlar var hocam,

hitim 1500 civarıydı, hostta sorunlar oldu, site bir iki gün kapalı kaldı. biden hitler düşmeye başladı.

site azda olsa toparlanmaya başladı. bunun nedeni "sandbox" olabilirmi. Eğer "sandbox" sa bu "sandbox" neyin nesidir. :(

Ne zaman düzelir..

Senin mesela tahmin ettigim üzere sandbox. Bunun türlü türlü nedenleri olabilir. Eger hostun kapaliysa ve google bot u geldiyse muhakkak time out olmustur. Bu seni siralamalarda cok geriye ceker.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5