İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitemin kopyalanmasına karşı

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemin başka bir site olarak açıldıgını gördüm sitenin kapatılması için ne yapabilirim dava aç dien arkadaslar olabilir ne gibi kanıtlar toplayabilirim

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Siten nasıl başka bir site olarak açıldı konuyu biraz açarmısın?

Sitede kullandıgın dökümanlar yada sitende kullandıgın Script Noterden tastik edilmiş sana ait oldugu kanıtlanmış meteryallerse dava açabilirsin. Yok ben resmi hic bir kuruma başvurmadım ama Siteme all right reserved yazdım dersen kimse yardım edemez sana...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle tasarım vs. aynen çalınmışsa iki sitenin de ekran görüntüsünü al. Senin sitenin daha uzun süredir bu şekilde olduğunu kanıtla. (Google cache ile olabilir, web.archive.org ile olabilir) Ayrıca ücretsiz bir script kullanıyorsan işin zorlaşır. Mesela Joomla kullanıyorsan, diğer sitede joomla kullanıyorsa oradan yırtabilir.

Makalelerini ya da herhangi yazılarını almışsa bunun için biraz uğraşman gerek. Yine cache yardımı ile, yazının sana ait olduğunu kanıtlarsın.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bu konu forumda sürekli tartışılıyor. zor bir iş dava aşaması.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu gibi durumlarda adres verirsen, yani senin siten ve kopyalayan site olarak daha iyi yorum yapabiliriz bence... şimdi herkes havaya konuşuyor...

ilteris83

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Siten nasıl başka bir site olarak açıldı konuyu biraz açarmısın?

Sitede kullandıgın dökümanlar yada sitende kullandıgın Script Noterden tastik edilmiş sana ait oldugu kanıtlanmış meteryallerse dava açabilirsin. Yok ben resmi hic bir kuruma başvurmadım ama Siteme all right reserved yazdım dersen kimse yardım edemez sana...

Arkadaşımızın dediği gibi daha önce tastikletmediysen yapabileceğin birşey yok dostum ama mail atıp yasal yollara başvuracağını söyleyip caydırmaya çalışabilirsin.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bence kopyalayan site sahibine hep birlikte mail çekelim ,

-----------------------------
konusu:

sayın ..............

Siteniz başka siteden kopyalama olduğundan , google.com'a ve diğer arama motorlarına bildirilecek ve indexlenmesi engellenecektir..

Lütfen kopyaladığınız içeriği değiştiriniz..

Biz......
----------------------------

başka fikri olanlarda yazsın...

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Galiba bir ara bununla ilgili yasa çıkarmışlar geçenlerde televizyonda gördüm.Kağıda çiziyormuşsun siteni savcıya veriyormuşsun senin üstüne oluyormuş.Başkası kullanınca yasal yollara başvurma hakkı mı ne açılıyormuş.Çok saçma bir yol

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Öncelikle kimden hosting aldığınıza dikkat edin, illa forumlardan hosting hizmeti alma huyundan vazgeçin, bir websitesine hosting firmam var diyenlerden uzak durun.

Bunları neden diyorum, bugün tesadüfen bir site adresine denk geldim, bu forumda da tanıtılan sitelerden de içerisinde olmak üzere birçok türkçe sitenin scripti marez olarak dağıtılıyor. Bu scriptlerin çoğu hostinglerden çalınmış durumda.

Türkçe forumlarda birçok kişi kaba tabirle kimin ne mal olduğunu biliyor fakat bunları söylemiyor, bana ne gibisinden düşünülüyor. Herhangi bir zamanda dolandırıcılık, sahtekarlık, eksik hizmet gibi konularla ilintili olan kişilere(birkaç kişilik organizasyon kuranlarda var) veya firmalara (dolandırmak için işyeri açmak da çok maliyetli değildir) ikinci bir şans vermeyin.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Galiba bir ara bununla ilgili yasa çıkarmışlar geçenlerde televizyonda gördüm.Kağıda çiziyormuşsun siteni savcıya veriyormuşsun senin üstüne oluyormuş.Başkası kullanınca yasal yollara başvurma hakkı mı ne açılıyormuş.Çok saçma bir yol

heheh komik forumu çizdiğini düşünsene

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar verdiğiniz blgiler için tşkler ederim bir avukatla görüşeceğim olay için tşkler

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
avukatın da yapabilecekleri seyi buraya yazarsan bizde bilgi edinmis oluruz ankara, tesekkurler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5