İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemin Yavaş Olma Nedeni?

Erkan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Bir Sorum Olacak Site Adresim. site Siteye giriş çok Yavaş 2 saat yükleme yapıyor. sanırım bu yavaşlığın nedeni resimleri küçük boyutta anasayfaya çekmiyor tam boyut olarak alıyor yani sayfa kaynağından bi kod ile açıklayayım.

Bakın width 600 height 400 yani anasayfada resim gösterirken resimleri tam boyut olarak çekiyor bunu nasıl düzeltirim bilgisi olan varmı? 150 ye 120 olarak çekmesini istiyorum ben.. Şimdiden teşekkürler..

Erkan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostgator hocam ama baby paket kullanıyorum 3-4 sitem daha var başka temalarda bu sorun yok bu temada sorun var.

Erkan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte bunun da nedeni sanırım resimleri tam boyut çekmesi ana sayfaya. bunu nasıl ayarlayabilirim tam boyut olarak çekmiycek.

WebMastercilik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resim boyutları yani grafik bakımından çok şey yüklü ise sunucu yavaş açıyor olabilir ? Sorun o anda serverdanda kaynaklanabilir. Bilemiyorum

ZamBurLu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sence sorun resimlerde ise resimleri yeniden optimize etmelisin kb larını düşürmelisin.
yada kullandığın tema zorluyordur siteyi diğer bir etkende wp için kullandığın eklentiler olabilir.
bir ara benimde başıma gelmişti. eklentilern bir kısmını sildikden sonra site normal hızına kavuştu.

Erkan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler Arkadaşlar Yardımlar için ama resimleri küçük boyut yüklesem olmaz işte bence küçük resimleri google pek sevmiyor. 150-120 boyutta bir resim eklesem listelenmez googlede onun için bana resimleri anasayfaya çekerken boyutunun küçük olması ile ilgili bi kod lazım nereyi düzeltirsem bunu gerçekleştirebilirim?

ZamBurLu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wp de şöyle bir eklenti vardı. Dean's FCKEditor For Wordpres adında. Bununla yazıya resim eklerken misal resmin orjinalı 1200x800 diyelim sen bunu 400x500 olarak ayarlayıp çekebilirsin. Ama bu sadece görünen taraf olur. sonuçta kullanıcı yine o 1200x800 lik resmi yükleyecek ve o boyutta veri indirecek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5