İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemizin dmoz a kabulü için kaç takla atmamız lazım?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Site dmozdaki tüm kurallara uygun hatta dmozda kayıtlı siteleri 10la çarpıp 3e bölebilecek güçte ama dmoz siteyi bi türlü kabul etmiyor...

Bu dmoz a site kabul ettirmek için kaç takla atmak lazım sizce?
Yaklaşık 2 ay oldu ama bi türlü site kabul edilmiyor.Kayıtlı sitelere bakıyorum hiçbirinde hayır yok.Gül gibi siteyi kabul etmiyolar.

İlla dmoz a sitemizi kaydedebilmek için dmoz da dayımızın mı olması lazım?

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen öyle, 2006-2007 de açılan siteler kabul edilmiş, ben 99da kurulan siteyi kaydettiremedim hala (kategorisi aynı sitelere)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Aynı konu defalrca dönü dolaşıp yazılıyor...
DMOZa kayıt için çok paranız ve/veya dayınız olması gerekiyor (nokta)

edit: Mesela bu kategoriyi defalarca düzelttrmeye çalışsam da düzelten bir üst editor çıkmadı.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bilgi gerçekten para konusu doğru mu ?

Yanlış anlamayın çünkü bu konuda pek bir bilgim yok. Bunun bir kanıtı var mıdır yoksa bir şehir efsanesi midir ?

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tanıdığınız 1-2 editör varsa, takla atmayın; hatta kılınızı kıpırdatmayın. Çok saçma editör anlayışları var. Adam kafasına göre site ekliyor. Türk milletinin büyük bir kısmı da gıcık ve egoist olduğundan, istediği siteyi alıyor, istemediğini zerre kabul etmiyor.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ejder gibi editorleri tenzih ederek konusmak gerekirse, Dmoz'un Turkiye ayagi rezalet durumda. Vakti zamaninda sorumlusu oldugu kategoride ipe sapa gelmez bir yigin site varken musterimin sitesini reddeden editore, site neden eklenmedi dedigimde, dmoz standartlarini one surmustu. Dmoz standartlari icinde Turk editorlere link vermek, onlarla iyi gecinmek, ihtiyaclarini onemsemek ..vs kurallari goremedim. Ama sanirim bunlar gorunmeyen kurallar ;) O yuzden onlarla muhatap olmak yerine eklemiyorum.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
editörüne göre değişiyor...

eğerki senin listelenmek istediğin kategoride rakip sitenin sahibi editörse unut gitsin :S :D

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DMOZ'u engelleseler google groups falan yerine çok da fena olmaz hani, hem sebep de var, bkz: ana kategori editörlerinden biri ve eklediği siteler

Ben Wade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şöyle düşünün siteniz için dmozda tek bir kategori yoktur eminim. Sitenize uygun editörü bulunmayan bir bölüme editör başvurunuzu yapın düzgün bir türkçe kullanın internet geçmişinizi çalıştığınız siteleri belirtin kabul edilme şansınız yüksek olur. Eğer o bölüme editör olursanız savunduğunuz adaleti kendiniz sağlarsınız :)

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben Wade,

Ne yazık ki hayat sizin düşündüğünüz kadar masum değil.

leMAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
konuyu açanın sitesini gezdim, dmoz a eklenecek kadar bir özellik görmedim, genel bir site o kadar bence eklenmemeli eklenirse haksızlık olur çünkü anlamı yok sitenin benim fikrim bu her site dmoz a eklenmemeli

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
konuyu açanın sitesini gezdim, dmoz a eklenecek kadar bir özellik görmedim, genel bir site o kadar bence eklenmemeli eklenirse haksızlık olur çünkü anlamı yok sitenin benim fikrim bu her site dmoz a eklenmemeli

Dmozda kişisel siteler bölümü var oradaki sitelerin yanından benim blogum beyaz saray gibi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5