İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SITENE E-MAIL SISTEMINI ÜCRETSİZ KURUYORUM

A

Anonymous

Misafir
Selam,

Şimdi bu başlığı okuyup bir sürü insan peşinen muhalefet edecek bana ama ben yinede sözümdeyim.

Halı hazırda çalışan bir siteniz var ve sitenizin adıyla ([email protected]) şeklinde site kullanıcılarına mail dağıtmak istiyorsanız bana yazmanız yeterli? Teknik olarak domain adınızın mx kaydını belirteceğim adrese yönlendirmeniz gerekecek bunun için domain kaydını tutan fırmadan bu onayı alıp alamıyacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Bunu ciddi firmalar sorun çıkarmadan yapıyor. Bazıları küçük bir ücret talep edebiliyor.

Nasıl bir e-mail sitesi örneği var mı diyorsanız: http://www.yenimail.com adresini inceleyebilirsiniz. Bu adresteki ile sizin için kuracağım e-mail sisteminde wap desteği olmayacak.

Türkçe ve ona ilave 9 dil desteğini içeriyor.

Kullanılan alt yapı çok güvenli olup FBI,NATO,Toyota gibi ünlü firmaların tercihidir.

Evet hepsi bedava

benimle [email protected] dan haberleşebilirsiniz.

Saygılarımla....

A

Anonymous

Misafir
Gel de muhalefet etme:)

ya kardeş.ayıptır sorması "vatan millet sakarya anlayışını savunuyorsan " tebrik ederim seni. Koyu milliyetçi değilim ama çok severim ülkemi.
"ücretsiz hizmetin" için tebrik ederim seni.
---------
web sitelerinize Bedava mail sistemi kuruyorum..diyosun...
250-sınırsız kullanıcı 3.000$ + K.D.V ( web sitendeki ücret )

250 kullanıcı? 3000 $?
bu sayı kaliteli bir web sitesinde1 günde ulaşılabilecek bir kullanıcı sayısı. en azından ben öyle biliyorum. Peki bu sayı 2000 olduğunda ne olacak?
sen sanırım 50 kullanıcılı bir kurulum yapacaksın bu bedava hizmetinde.. ( tanıtım için)
50 kullanıcı limiti dolacak. adam sana gelecek.

ileride oluşabilecek bir diyalog canlandı gözümde :

Webmaster :" ya kardeş user sayısı arttı neyapacağız. bu limiti yükseltelim. "

sen: " olur yükseltelim ama şu kadar para yatırman lazım "

webmaster : " iyi ama sen bedava demiştin"
sen : "evet bedava dedim ama sadece 50 kullanıcı için "
-----------
puffff...........sonuç : hüsran..

web sitesine bu kurulumu yapan arkadas pişman olacak...
------------

hem sana bir şey diyeyim mi? sakın haaa "piyasamı kapatıyor " diye düşünme...herkes bilgilensin..

Bu tür web-mail kurulumlarını herkes kendi yapabilir. yada biraz yardımlasarak işin altından kalkabilir.

www.trlinux.com ( bu iş için deneme yapabilirsiniz eğer hala açıksa bu site)

Ayrıca http://www.hotscripts.com adresine girip, arama ( search ) kısmına " web mail " yazarsanız, bu hizmeti sunan bir çok adres göze çarpacaktır..
----------

Kısaca....

yardımcı olacaksınız buyrun...ama öyle " bedava hizmet veriyorum " diyorsan, detaylı anlatacaksın burada..o zaman alnından öperiz. Lafımız yok..hizmet güzeldir.

benim kafama takıldı bu hizmetin..fikirlerimi söyledim. belki de sen haklısın ama açıklaman yetersizdi..

3 kuruşa beş köfte veren köfteciler 20 sene önce bizim mahallede vardı..ama onlarda yok oldu..

zaman aşımı......

A

Anonymous

Misafir
Bak dostum!!

Sen ücretsizle ücreti karıştırıyorsun bu bir. İkincisi sitedeki fiyatlar doğrudur ücretiyle satın almak isteyenler için onlar. Ben burda bana muracat edecek olan bu ücretsiz mesajı okuyup ilgilenelere ücretsiz bu hizmeti vereceğimi söylüyorum. Üçüncüsüde bu 50 user olayına nerden nasıl takıldın anlamıyorum, sitenin ücretli tarifesi kısmından olsa gerek benim ücretsiz vereceğim hizmette böyle bir sınır yok.

Diğer e-mail için belirttiğin sitelerin benzerlerini incelemiştim ama bunlar webmasterları tatmin edecek şeyler değil. Sadece başkalarının reklamına çalışırsın. Sonundada elinde patlar.

Benim şu anda böyle bir imkanım var bu imkan varken bazıları istifade etsin diyorum. Ticari bir amaç ve kaygım yok.

Sanada iyi çalışmalar. Sendende faydalı şeyler bekliyoruz bu anlamda :)

Saygılarımla....

A

Anonymous

Misafir
valla dedim ya..
Böyle bir girişim yapacaksan, ve belirttiğin hizmeti " eksiksiz " vereceksen tebrik ederim seni.
ama bana soracaksan olursan " ben kimseye güvenmem". hele kişisel hizmetlere asla..
kusura bakma..sözüm sana değil. şahsım adına konusuyorum.
bu hizmeti alacak olan varsa, sana da onlarada başarılar..

bu arada :
"Sanada iyi çalışmalar. Sendende faydalı şeyler bekliyoruz bu anlamda :)"
demişsin..
saol:) ben bu sektörde neredeyse 10. senemi geldim..yaşlandık artık. meydan sizlerin..iyi şeyleri destekleriz..
aklımıza takılan olursa..tırtıklarız..affetmeden..
Bol şans..

A

Anonymous

Misafir
Bigmailbox a uye olmustum bi ara. Siteme mail servisi veriordum ama uyeler baya bi çogaldiktan sonra hesabini kapatiolar.
Mail ime uye olan milletime yazik oldu.
Tavsiye etmem. Bu mail i$ini yapmak isteyen sadece parali mail alir. Amerikadan bi firma aramak Lazlm everyone.net gibi

Saygilar

A

Anonymous

Misafir
Türkiye'de de bir tane var. byposta sanırım. bir ara inceledim ama pek güven vermedi açıkçası.
Kurallara baktım da.

"BayPosta dilediği zaman bu sözleşmeyi sona erdirebilir. "
diyo..
olur başka? ne demek dilediği zaman ya?
aldım bir mail servisi paketi. 2000 üyem oldu.
tak..iptal ettiler..
-eee sebep?
-sana ne..dilediğimiz zaman iptal ederiz dedik ya?
---------
Türk mantığı....
boşverin...Türkiyemizi severiz ama internet bize uzak şu an..
ileride belki..

A

Anonymous

Misafir
arkadaslar bende baypostayı pek tutmadım. onun harcinde oemmail.com var oda işe yaramaz pop özelliği var ama acaip reklam maili geliyor.

A

Anonymous

Misafir
Bu meil konusunda bende everyon.net i denemiştim hatta www.mavinet.net de bu olayı devam ettiriyorum. Ancak türk insanına göre bir ara yüz yok. Benim önerdiğim mail sitemini test etmek için www.abantnet.com daki örneğine veya www.hayatorman.com daki örneğine bakabilirsiniz. Beğenirseniz sizede bu imkanı tanıyabilirim. Neden olmasın diyenleri bekliyorum. Bana e-mail [email protected] aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sitelerin kapanmasına gelince diyecek sözüm yok. Krizde ne dev fabrikalar kapandı. Kapitalsit düzende olağan şeyler. Ancak brilik ve beraberlikle bir çok şey aşılabilir. Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

Saygılarımla....

A

Anonymous

Misafir
Bu mail isleri beni cok rahatsiz ediyor arkadaslar.
oldukca fazla sayida weblaster arkadas sitesinden mail vermek istiyor ve fiyatlar acaip.
Eger bir sirket size dese maile kendi reklamini koyabilirsin ama servis ucretli olacak Kac para verebilirsiniz aylik ve kac kullanici beklentiniz var.

bu sorularimin nedeni oldukca acik:
elimde bu servisi verebilecek mail server programi bulunmakta 1,000,000 email lisansim var ucreti odenmis (yasal) eger yeterince site ile anlasabilirsem bir server alip isletmeye acabilirim. Amac kar degil Sorunlari halletmek server kirasini karsilayacak kadar ucret toplayabilirsem birkac webmasterden is tamamdir.

A

Anonymous

Misafir
Selam kardeş,

Bak bu işi yapanlar var halı hazırda mesela ben böyle bir sistem kurdum çalışıyor. Eğer sende e-mail koymak istersen sitenen bana yazman yeterli. Yeni olduğu için ilk başvurular ücretsiz.
test için www.hayatorman.com veya www.abantnet.com a bakabilirsiniz.

Saygılaırmla...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5