İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Sitenin Canliligi Gitti...

PetscHe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Forum Demiyorum Cünkü Forum eglence yeridir burasi webmaster sitesi olarak goruyordum ama son zamanlarda herkes eglence olarak kullaniyor...

sizde benim gibi dusunmuyormusunuz??? sitenin (forumun) canliligi gitmedimi bir konu aciyoruz hic kimse yokdaha dogrusu webmaster sitesinde webmaster kalmamis...herkes isim yapmak icin geliyor...geyik bolumunden cikmiyor...
normal bir konuda bile geyik yapilabiliyor...webmaster anlayisi bu olmasa gerek...

Yönetim lütfen buna birseyler bulsun...yoksa iyinet surekli gerileyecek...eski halinden eser kalmiyacak malesef..zaten sitenin mudavimleri de gelmiyor artik...

• Like
Reactions: Eif

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Aslında eski arkadaşlar hep buralarda. Ama katılım yapmıyorlar pek. Ben bir kaç konu açtığımda pm geliyor bazen. Yazmak istemiyorlar ben de anlamadım nedenini.

"Neler yapılabilir?" bence bu konuda net bir şeyler önermeliyiz.

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Sanıyorum ki tatil vakti geldiğinde bu sorun çözülür malum iş - okul vs. oldukça çok bu zamanlar da tatil geldiğinde bu sıkıntı ortadan kalkacaktır.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Shu tamamı bold yazmak yasak.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Zorla güzellik olmaz forum üyeleri içlerinden geldiği gibi yazıp çizmeli, ayrıca iyinetin revaçta olduğu yılların geri gelmesi imkansız olmasa bile biraz zor, o zamanlar tek tabanca sayılırdı ve webmasterlar demiyeceğim çünki buradakilerin %90+ sı webmaster değil (bende dahil olmak üzere) bilinçlendiler.
Ayrıca son 1 yıla göre gözle görülür derecede daha iyi konumda olduğu tartışılmaz.

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Zorla güzellik olmaz forum üyeleri içlerinden geldiği gibi yazıp çizmeli, ayrıca iyinetin revaçta olduğu yılların geri gelmesi imkansız olmasa bile biraz zor, o zamanlar tek tabanca sayılırdı ve webmasterlar demiyeceğim çünki buradakilerin %90+ sı webmaster değil (bende dahil olmak üzere) bilinçlendiler.
Ayrıca son 1 yıla göre gözle görülür derecede daha iyi konumda olduğu tartışılmaz.

Doğru söze ne denirki :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Geçen gün buna benzer bir konu açıldı. Herkes birşeyler yazıp çizdi ama yazıda kaldı.

Ben konuyu kendi açımdan değerlendirdiğimde şöyle bir soru ile karşı karşıya kalıyorum:

"Bu forum bana ne veriyor?"

Bunu kendime sorma hakkım yok mu? Var elbette. Forum bilgi vermek zorunda değil tamam, ama yaptığım paylaşımlar bana bir şeyler katmıyorsa bir süre sonra sıkılmaya başlayacağım ve gelip bu arkadaşın yaptığı gibi bir başlık açacağım.

Bu konuda yönetimden bir şey beklemiyorum ve yönetime şu anda net olarak önereceğim bir şey yok. Sorun şudur:

"Wbmaster olmayıp merak edenler"
"Yeni başlayan webmasterler"
"Orta seviyede bilgiye sahip olan wm ler"
"İleri seviyede bilgili kişiler" ve
"Profesyoneller" diye kategorilere ayıracak olursam şu anda katılımın büyük kısmını sadece yeni başlayan ve az bilgili kişiler yapıyor. Bu konu daha bilgili kişilerin sıkılmasına neden oluyor.

O zaman yapılması gereken şey şudur:

"Ben bu foruma neler katabilirim?" sorusunu bilgili kişilerin kendilerine sorup, paylaşıma katılarak deyim yerindeyse "çıtayı yükseltmeleri" gerekiyor. Aksi halde fazla paylaşım olacak ama kendini belli ölçüde geliştirmiş olan kişilere bu yetersiz gelecektir.

Dediğim gibi yönetimin bu konuda yapabileceği şeyler yok denilecek kadar azdır bence. İş üyelerde bitiyor.

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Geçen gün buna benzer bir konu açıldı. Herkes birşeyler yazıp çizdi ama yazıda kaldı.

Ben konuyu kendi açımdan değerlendirdiğimde şöyle bir soru ile karşı karşıya kalıyorum:

"Bu forum bana ne veriyor?"

Bunu kendime sorma hakkım yok mu? Var elbette. Forum bilgi vermek zorunda değil tamam, ama yaptığım paylaşımlar bana bir şeyler katmıyorsa bir süre sonra sıkılmaya başlayacağım ve gelip bu arkadaşın yaptığı gibi bir başlık açacağım.

Bu konuda yönetimden bir şey beklemiyorum ve yönetime şu anda net olarak önereceğim bir şey yok. Sorun şudur:

"Wbmaster olmayıp merak edenler"
"Yeni başlayan webmasterler"
"Orta seviyede bilgiye sahip olan wm ler"
"İleri seviyede bilgili kişiler" ve
"Profesyoneller" diye kategorilere ayıracak olursam şu anda katılımın büyük kısmını sadece yeni başlayan ve az bilgili kişiler yapıyor. Bu konu daha bilgili kişilerin sıkılmasına neden oluyor.

O zaman yapılması gereken şey şudur:

"Ben bu foruma neler katabilirim?" sorusunu bilgili kişilerin kendilerine sorup, paylaşıma katılarak deyim yerindeyse "çıtayı yükseltmeleri" gerekiyor. Aksi halde fazla paylaşım olacak ama kendini belli ölçüde geliştirmiş olan kişilere bu yetersiz gelecektir.

Dediğim gibi yönetimin bu konuda yapabileceği şeyler yok denilecek kadar azdır bence. İş üyelerde bitiyor.

Aslında forum oldukça işlek sadece içeriğin hepsi tüm misafirlerede açık olduğundan pek yazı yazılmıyor :) günde 150-200 üye online geriye kalan 1000-2000 kişi ise misafir olarak içerikleri okuyor.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
iyinet böyle kalacak, bilen paylaşacak bilmeyen soracak ve susacak, sizin canlılıktan kastınız nedir acaba? ticaret derseniz eğer o da ayda yılda bir iki üç kişi tarafından olacak, biz buyuz iyinet budur.

emreb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında forum oldukça işlek sadece içeriğin hepsi tüm misafirlerede açık olduğundan pek yazı yazılmıyor :) günde 150-200 üye online geriye kalan 1000-2000 kişi ise misafir olarak içerikleri okuyor.

çok doğru söyledin shu sana katılıyorum.
ziyaretçiler bol bol içerikleri okuyor.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bazı arkadaşların mesajlarından anlaşılan; konulara mesaj yazılsında nasıl yazılırsa yazılsın (teşekkürler v.s v.s tarzı mesajlar) arkadaşlar bu tür mesajların foruma yararı değil daha zararı olucaktır çöplükten başka birşey değil.
Ayrıca iyinet in üye konusundan yana sıkıntısı olduğunu sanmıyorum. (ziyaretçilere konuların açık olduğuna dair yazılan bir mesaja istinaden yazdım.)

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Üniversiteye gidenler için final zamanı sanıyorum, onun da etkisi var. Ben sitede yetkilileri çok fazla aktif göremiyorum, yetkililer çoğaltılabilir. Çünkü örnek ben yönetimden birinin konuma yorum yazmasını isterim, severim ve onurlanırım :)

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
iyinet iyidir iyi. takmayın kafanıza webmaster weble uğraşır.uğraştıkça sorunlar çıkar sorunlarına ccevap bulmak için buraya uğrar.iyinet canlanacak diye millet sürekli paylaşım yapmaz yapamaz. siz site yapın domain alın liseliler gerisini takmayın kafanıza :)

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Sitede fazla gereksiz üyenin olmasından daha iyi diyebiliriz.
Siteye ticaret yapanlar,bilgilerini aktaran usta insanların ve benim gibi yenilerin faydalanacağı bir sitenin oluşmasına imkan tanıyor :)

E

Erturk

Misafir
Bahsettiğiniz durumu sağlayan kişi sayısı toplasanız iki elin parmaklarını geçmez. Herkesten Webmaster alanında birşey beklemek elbette yanlış lakin artık herşeyin geyiğe çevrilmesi konusunda size katılmamak elde değil. Herşeyden bir nebze muhakkak olmalı ama sitenin içeriğine ve amacına uygun olmalı bence. Bunu sağlamakta Yonetimin elinde.

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Aslında bir foruma canlılık getirecek bir şey varsa "Bilgi paylaşımı"dır.
Bilgi paylaştıkça büyür. Elde ettiğimiz bilgileri yeni başlayan wm'lere öğretmeye çalışsak birbirimize daha fazla yardım etsek canlılık dediğiniz şey kesinle meydana gelecektir.

R

RadoyNet

Misafir
Arkadaşlar bütün yazıları baştan sona okudum ve bu konuda ne yazıkki herkes haklı.

Benim düşünceme göre tek sorun iyinette ticaret canlılığı olmamasıdır.

İyinet'in yakın zamanlarda bir projesi vardı Havuz Sistemi adı altında.

Eğer böyle bir proje yapılabilirse iyinet adına ticaret'in , ticaret sonucuda bilgi paylaşımının artacağı anlamına gelir.

Ticaret sonucu neden bilgi paylaşımı artıcak?
Cevabı çok basit: insanlar ticaretini daha iyi tanıtmak ve pazarlamak için o konu hakkında bilgiler paylaşıp kendilerini kanıtlamak isteyecekler, buda bilgi paylaşımını artıracaktır.

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Arkadaşlar bütün yazıları baştan sona okudum ve bu konuda ne yazıkki herkes haklı.

Benim düşünceme göre tek sorun iyinette ticaret canlılığı olmamasıdır.

İyinet'in yakın zamanlarda bir projesi vardı Havuz Sistemi adı altında.

Eğer böyle bir proje yapılabilirse iyinet adına ticaret'in , ticaret sonucuda bilgi paylaşımının artacağı anlamına gelir.

Ticaret sonucu neden bilgi paylaşımı artıcak?
Cevabı çok basit: insanlar ticaretini daha iyi tanıtmak ve pazarlamak için o konu hakkında bilgiler paylaşıp kendilerini kanıtlamak isteyecekler, buda bilgi paylaşımını artıracaktır.

işin kötüsüde bu ya zaten.
Webmaster forum sitesi tamamen ücretsiz ve karşılıksız yardımlarla olmalıdır. Bana göre Ticaret kategoriler haricindeki yerlerin dışında ticaret yasaklanmalı (bir konu acıldığında su fiyata yada işte su sorunu halledene su kadar ücret gibi şeyler yasaklanıp bunları tek kategoride birlestirmek gerekir.) Dikkat edilmesi gereken şeylerden bir kısmı ise insanların sürekli siteleri için hit toplama gayreti genelde Wordpress ve vbulletin konuları hariç yardım istekleri cok az. Bu sebeple diğer kategoriler pek güncellenmiyor.
Burada iyinet üzerine düşen şey her alt kategori dahilinde bir kategori mod. atamak ve gerek o bolumlerle ilgili code, ip ucları veya gerekli bilgiler altında paylasım sunmalarıdır. İnsanları ticarete teşvik etmek gerekmiyor zaten kişiler kazanc sağlamak için değil siteleri ile ilgili fikirler için caba göstermiş olmalı. Nitekim herkes bir şeyler satmak için gelir oldu veya sitesine hit çekmek için ciddi anlamda forum yönetimi kategori istatistiklerini tutmalı ve niye bir kategori bu kadar canlanırken diğerleri artık sönük gecmektedir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5