İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siteniz Üzerinden Kredi Kartı İle Satış Yapın !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizlere siteniz üzerinden kredi kartı ile satış olanağı sunuyoruz.
Çok kolay ve zahmetsiz kurulum ile siteniz üzerinden kredi kartı
kabulüne hemen başlayabilirsiniz.

Komisyon oranlarımız ve diğer bilgiler için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.tefon.net

Dostsever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hitix İnşaallah muvaffak olursunuz kardeş ama.Kesinti oranları oldukça yüksek.Yani her halukarda % 7.5 gibi bir kesinti yapmış oluyorsunuz.Üstelik sisteme kayıt olmakta 25 $. Yani şartlar bana ağır geldi.Diğer arkadaşlar ne düşünür bilmiyorum.Tekrar başarılar...

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim sistem oturdukça oranlar gözden geçirilecek ama unutmamak lazım ki 2co.com gibi dünyanın önde gelen firmaları 49$ gibi bir ödeme aldıktan sonra satılan her üründen 0,45Cent + %5 komisyon kesiyorlar.

Bir başka örnekte gittigidiyor diyecek olursak ki kendi sitenizden ürün sattırmıyor Listeleme ücreti olarak 3-5YTL arasında bir ücret veriyorsunuz (ürün başına) +%10 kesinti uyguluyor.

ilteris83

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bence de kesinti çok yüksek, yine de başarılar dilerim bu tarz uygulamalara ihtiyaç var.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hangi banka üzerinden yapılıyor bu işlem? Sistem işleyişi hakkında bilgi verirmisin?

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ortak ödeme noktası mevcut. Güvenlik nedeni ile ortak ödeme noktasının adresini veremiyoruz.

Sitenize giren bir kişi ürün almak istediğinde Satın Al butonuna tıklıyor ve ufak bir pencere çıkıyor karşısına. Örnek İçin Buradaki Sipariş Ver Butonuna Tıklayabilirsiniz.

Size verilen tek satırlık bir kod var. Fiyatınızı bu koddan belirliyorsunuz.
............................................ value="50">
yazıyor mesela. Bu 50 YTL demek. Yani fiyat bilgisini sitedeki butona yüklüyoruz.

Sonrasında müşteri kart bilgilerini giriyor ve ürünü alıyor. Sizde sistemimiz üzerinden o gün için verilen siparişleri ve toplamını online olarak takip edebiliyorsunuz.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence de kesinti çok yüksek, yine de başarılar dilerim bu tarz uygulamalara ihtiyaç var.

Çok teşekkür ederim görüşünüz için. Fakat unutmamak gerek ki gözükenin altında farklı kesintiler uygulanmakta. %3 oran diyerek 2 gün sonra yasadışı olduğu için sistemi kapatıp sizleri mağdur etmektense %5 diyoruz.

Sanmayın ki bu %5 bizim cebimize giren para.

100YTL'lik bir ürünü ele aldığımızda..
1,5YTL Banka kesinti oranı (%1,5)
0,76YTL Ödemem Gereken Komisyon KDV'si (%0,76)
1YTL Ödemem Gereken Gelir Vergisi (%1)
+ Bu sistemin kendi içerisindeki giderleri hiç hesaplamıyorum..

%3,26 sadece Devlete ve Bankalara ödemiş olduğum bir vergi söz konusu.

%1,74 ise giderler hariç firmanın talep ettiği komisyon.

Paypal gibi bozdurulurken %10 ödenmiyor
2Co.Com gibi 49$ ile üyelik verilip satılan her üründen %5 + 0,5$ kesilmiyor
Gittigidiyor gibi 3-5YTL arası listeleme ücreti alınıp, sonra da %10 extra ücret alınmıyor.

+ En büyük avantajı sistem kendi siteniz üzerinden çalışıyor.

Diğer şirketler gibi X bir siteye girip satacağınız her ürünü teker teker eklemiyorsunuz.
Size verdiğimiz kodda fiyatınızı belirtip butonunuzu ürününüzün altına ekliyorsunuz hepsi bu.

+Tamamen türkçe (gerek siparişler gerekse kullanım)

İşin Maliye ve Banka kısmını bertaraf edip sizden %3 talep edip hepsini kazanmayı da biliyoruz. Formüller açık ve geçmişte ismi lazım olmayan birtakım firmalar yaptı. 6 ay sonra kapatıp sizlere özür maili göndermenin bi çözüm olacağına inanmadığımız için bu şekilde yola çıktık.

Şunu da belirtmeliyim ki bu tür sistemlerde Standart oran Üyelik Ücreti + %10 'dur.

Bizde %7 ile başlayacaktık fakat tek amacımız para kazanmak olmadığı için elimizden gelen fedakarlığı gösterdik. (Oranları Yukarıda Belirtmiştim)

Ödeme günlerinin de 3 iş Günü içinde yapılıyor olması ayrı bir avantajımız diye düşünüyorum.

Teşekkürler

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ortak ödeme noktası mevcut. Güvenlik nedeni ile ortak ödeme noktasının adresini veremiyoruz.

Sitenize giren bir kişi ürün almak istediğinde Satın Al butonuna tıklıyor ve ufak bir pencere çıkıyor karşısına. Örnek İçin Buradaki Sipariş Ver Butonuna Tıklayabilirsiniz.

Size verilen tek satırlık bir kod var. Fiyatınızı bu koddan belirliyorsunuz.
............................................ value="50">
yazıyor mesela. Bu 50 YTL demek. Yani fiyat bilgisini sitedeki butona yüklüyoruz.

Sonrasında müşteri kart bilgilerini giriyor ve ürünü alıyor. Sizde sistemimiz üzerinden o gün için verilen siparişleri ve toplamını online olarak takip edebiliyorsunuz.

platinbox ile çalışıyorsunuz bunu sormak istemedim, şimdi bazı sistemler var Türkiye' de mail order gibi çalışıyorlar bankalar bunları kabul etmiyor daha doğrusu güvenliğinizden siz sorumlusunuz biz karışmayız diyorlar... Bankalarda pos/sanal posu olan firmalar bu bilgileri kendileri alarak mail order gibi para çekebiliyorlar bu böyle bir sistemmi bunu sormak istedim.
Yoksa direkt banka ilemi irtibata geçiyor bu sistem? Bunu neden soruyorum, benim hali hazırda sanal pos kullandığım bir sitem var fakat ufak bir alışveriş sitesi açacağım böyle bir uygulama arıyorum, eğer bilgiler firmaya ulaştırılıpta mail order gibi çekiliyorsa bunu bende yapabiliyorum zaten ben kullanıcı güvenliği açısından sormuştum.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunuz ve açıklamanız için teşekkür ederim.

Siteniz <--------> tefon.Net <-------> FinansBank, Garanti Bankası

Bazlı bir sistem. Müşterilerin kredi kartı bilgilerini biz hiçbirşekilde göremiyoruz. Aramızda bu işten anlayan arkadaşlar sistemi incelerse dediklerimi doğrulayacaktır.

Mail-Order gibi bir sistemle çalışmıyoruz. Tüm sistem Online bir yapı üzerine kurulu. Tefon.Net bi nevi SSL ve Sanal Pos hizmetinizi görüyor arada.

Tekrar teşekkürler

Son olarak unutmadan ekleyeyim : Buraya Tıklayarak deneme amaçlı sipariş ver derseniz SSL sertifikamızı görebilirsiniz.

İletişim ve Şirket bilgileri de www.tefon.net adresinde bulunmakta. Konuya daha vakıf arkadaşları da telefon yolu ile arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Teşekkürler

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Peki alıcının adı soyadı vs. bilgilerini nasıl alıyoruz? Söylediğin şekli ile posta value vererek sadece fiyatı belirliyoruz ad soyad vs. gibi bilgiler?

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki alıcının adı soyadı vs. bilgilerini nasıl alıyoruz? Söylediğin şekli ile posta value vererek sadece fiyatı belirliyoruz ad soyad vs. gibi bilgiler?

Tamamı alınıyor sistemde mevcut. Verdiğim linkler ve sayfalar sadece örnektir. Onları baz almayın lütfen.

cybim19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet sistem hoşuma gitti.Fikir güzel. Ancak genede kuşku var. mesela sizin gibi çalışan odeme.com.tr hakkındada çok yorumlar yapıldı.

Ayrıca ödeme yapanları nasıl takip edecez.Panel felan varmı? Yada sistemden otomatik mail mi geliyor ?

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir panel var, ödemeleri oradan anlık olarak görebiliyorsunuz.
Sistem Allahın izni ile kapatılmak için açılmadı, gün geçtikçe gelişecek.
Tüm altyapımızı ve kadromuzu kurduk. Çalışmalar devam ediyor.

biber10

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tebrik ederim..Türkiye'de de gerekli olan bir uyguluma bir süre sonra üye olup kullanmaya başlayacağım..Başarılar..Umarım iyi yerlere gelirsiniz..

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle yeni işinizde başarılar..

benim tereddütlerim var bu kredi kartıyla satış konusunda biraz. misal ben web sitem üzerinden script/yazılım vs. satıyorum ve sizin post sisteminizi kullanıyorum.. peki kötü niyetli bir kişi gelip benim ürünümü çalıntı bir kredi kartıyla alırsa sorumluluk kime ait ? kart sahibine geri ödeme yada açılacak bir mahkemede taraf olma durumu var mı ? ki geri ödeme vs. var zannediyorum benim bu durumda elimden çıkan ürünün zararı ne olacak... böyle durumlara karşı izlediğiniz bir politaka var mı ? birde sistem güvenliğinden bahsedermisiniz.. Kredı Kart bilgilerini sisteminizde depoluyormusunuz .. ?

siteniz üstünde bir logo göremedim, herhangi bir digital sertifikaya sahipmisiniz Verisign gibi, sanırım müşterilere güven vermek için en öncelikli işlerden biri olmalı bunlar. Bir de post sistemleri için yeni bir güvenlik uygulaması geliştirmişti visa yada master, adı SET'di sanırım. (setco.org olabilir adres) böyle bir sistem kullanıyormusunuz..

komisyon/ücret çok fazla değil tabi hakkını verebilecekseniz. türkiye'de de böyle girişimleri görmek güzel umarım altından kalkabilirsiniz.

Sorularınız için teşekkür ederim. Öncelikle belirtmeliyim ki Kredi Kartı sahtekarlıklarında öncelikli olarak mağdur olan kişinin hakları iade ediliyor. Yani bu demek oluyor ki ücret tamami ile geri ödeniyor banka tarafından ve bizim komisyonumuz da dahil hiçbir ücret bize dönmüyor.
1. bu bizim için zarar
2. bu bizim için risk

neden derseniz kredi kartı sahtekarlıklarında sorumlu olarak bankalar sanal pos sahibini tanıyor. başkası ile muhattap olmuyor. benim girişimci olarak sahtekarlığı yapanı bulmam gerekiyor ki kendimi aklayayım. sizin için burada yasal bir sorun doğmuyor.

kredi kartı bilgilerini depolama konusuna gelince bunu istesek de yapamayız. türkiyede herhangi bir banka sizin sisteminizi incelemden sanal pos vermiyor zaten. böyle bi durum algılandığı anda ki imkansız dediğim gibi gerekli yasal süreçler benim adıma işletiliyor.

SSL sertifikamız mevcut.. Deneme amaçlı linte tıklayarak Sipariş Ver butonuna tıklayınız ve yeni açılacak olan pencere sağ alt köşeyi inceleyiniz. Sitenin sadece ve anlaşılır olması için sertifika vs. gibi bilgileri koymanın gereksiz olduğunu düşündük. Neden derseniz zaten SSL sertifikası olmasa idi Türkiyedeki bankalar ile çalışamazdık + siteyi inceleyen arkadaşlar olduğunu görebiliyor.

tekrar teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tebrik ederim..Türkiye'de de gerekli olan bir uyguluma bir süre sonra üye olup kullanmaya başlayacağım..Başarılar..Umarım iyi yerlere gelirsiniz..

Çok teşekkür ederim. İnanın bunları duymak bile bizi bir adım daha ileriye gitmek adına umutlandırıyor ve gerekli yatırımları yapmamızı sağlıyor.

Sistem Allah'ın izni ile 1 sene içinde inanılmaz derecede gelişecektir. Herkese bunun müjdesini vermek isterim :)

acstasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başladık bakalım hayırlısı olsun. Ödeme durumunu hakkında bilgilendireceğim sizleri. Umarım sistem dediğin gibi çalışır da kurtarırsın bizi %10 %15 komisyonlardan +yabancı sistemlerin kaprislerinden....

Bu konuda ilk kez bi türk firması ile çalışıyorum. %10 alsan da elin gavuruna vereceğime sana veririm.. Asıl sorun güven+devamlılık.. Göreceğiz. Hayırlısı diyelim şimdilik.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Arkadaşlar,

Form variable ile böyle finansal bilgiler gönderilmez. Yapmayın allah aşkına. Kötü niyetli kişi bedavaya istediği ürüne sahip olabilir. Escape edilmiş karakterler şifrelenmiş değildir ki md5 bile olsa kırılabilir. platinbox/derecemarket nedir ne değildir bilmem ama bu tarz transactionlar server side yapılmalıdır. SSL bazlı server to server SOAP web service ya da remoting bu iş için kullanılabilir güvenilir teknolojilerden sadece ikisidir.

Lütfen bu adımı atmadan önce biraz daha düşünün.

Üslubum için beni mazur görün ama kimsenin mağdur olmasını istemediğimdendir bu atılganlığım.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,

Form variable ile böyle finansal bilgiler gönderilmez. Yapmayın allah aşkına. Kötü niyetli kişi bedavaya istediği ürüne sahip olabilir. Escape edilmiş karakterler şifrelenmiş değildir ki md5 bile olsa kırılabilir. platinbox/derecemarket nedir ne değildir bilmem ama bu tarz transactionlar server side yapılmalıdır. SSL bazlı server to server SOAP web service ya da remoting bu iş için kullanılabilir güvenilir teknolojilerden sadece ikisidir.

Lütfen bu adımı atmadan önce biraz daha düşünün.

Üslubum için beni mazur görün ama kimsenin mağdur olmasını istemediğimdendir bu atılganlığım.

Diyelim ki sen kötü niyetli bi kullanıcısın. Bedavaya bi sipariş verir misin? Sadece bize göstermek için... Sabırsızlık ile bekliyor olacağım. Teşekkürler.

Bide anlamadığım Sistem kodlarının %90'î saklı iken nasıl sistemi çözüyorsun? Helal olsun ne diyebilirim. Beklediğimi unutma. En azından sistemin güvensiz olduğunu bana ve buradakilere ispatla. 32,5YTL'lik tek bi ürün sipariş edeceksin hepsi bu. Bakalım gerçekten güvensiz miymiş..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sistem güvenlik nedeni ile inceleniyor, inceleme bitene kadar konu kilitlidir. Yanlis anlamara mahal verdiysem özür dilerim. Hersey bizlerin güvenliği için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5