İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitenizde değişiklik yapmak için 3 iş gününüz var

teribogart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ne değişikliği yapmam gerekiyor lütfen bilgisi olan yorumlarını söylerse sevinirim

Bu mesaj, gelen e-postaları kabul etmeyen, yalnızca bildirim amaçlı bir e-posta adresinden gönderilmiştir. Lütfen bu mesajı yanıtlamayın.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Kullanıcımız,

Yakın zamanda hesabınızda yaptığımız bir incelemede, şu anda Google reklamlarını program politikalarımıza (https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=48182&stc=aspe-1pp-en) uygun olmayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik.

--------------------------------------------------
ÖRNEK SAYFA: http://www.isfikirleri.club/

Bu URL'nin bir örnek olduğunu ve aynı ihlallerin bu web sitesinin başka sayfalarında veya ağınızdaki başka sitelerde bulunabileceğini unutmayın.

BULUNAN İHLALLER:

REKLAMLARI YANILTICI BİR ŞEKİLDE ETİKETLEME: Yayıncılar, Google reklamlarını, reklamları herhangi bir yöntemle gizleyecek bir şekilde uygulayamaz. Örneğin, yayıncılar yanıltıcı başlıkların altına reklam yerleştiremez. Bu, reklamların bu başlıkla ilgili site bağlantıları olduğunu düşünmelerine neden olarak kullanıcıları yanıltabilir. Bu durumun oluşmasını önlemek için, yayıncılardan reklamları etiketlerken yalnızca "sponsorlu bağlantılar" veya "reklamlar" ifadelerini kullanmalarını istiyoruz. Bu politikayla ilgili daha fazla bilgi edinmek için https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=115985 adresindeki yardım merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İSTENEN İŞLEM: Lütfen önümüzdeki 72 saat içinde gerekli tüm değişiklikleri yapın.

Yukarıda belirtilen süre zarfında ihlaller düzeltilirse, reklam sunumu etkilenmeyecektir. Değişiklikler yapılmazsa ve/veya inceleme sürecinde başka politika ihlalleri ile karşılaşılırsa, sitenize reklam sunumu devre dışı bırakılacaktır.

HESAP DURUMU: ETKİN

AdSense hesabınız hala etkindir. Ancak, başka sorunlar bulursak tüm hesabınızı devre dışı bırakabiliriz. Bu nedenle, diğer tüm sayfalarınızın da politikalarımıza uygun olmasını sağlamak amacıyla ağınızın geri kalanını incelemeye zaman ayırmanızı öneririz.

Sorun Kimlik Numarası 2272043

--------------------------------------------------
İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi
----------------
Bu e-postayla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=113058&stc=aspe-ai4-en.

cepsisx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google aramayla birlikte bir sayfada 6 reklam saydım bundan olabilirmi

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
google aramayla birlikte bir sayfada 6 reklam saydım bundan olabilirmi

iyi de 3 bağlantı, 3 text 1 adette google arama zaten normal.. kural ihlali olmaması gerekir.

kaldı ki, arkadaş adsense reklamlarının üstüne bağıra bağıra yazmış reklamlar diye. enteresan bir durum. belki benim de gözümden kaçmış olabilir ancak ben kural ihlaline sebebiyet verecek bir durum göremedim. :eek:ha:

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Muhtemelen reklamlar yazısı sonradan eklenmiş, konu sahibi arkadaş açıklarsa seviniriz. Eğer önceden de reklamlar yazısı varsa sitede, o zaman daha detaylı inceleme yapalım. Benimde gözüme bir ihlal takılmadı.

teribogart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sponsor yazısı vardı reklamlar diye değiştirdim başka değişiklik yok

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
"Yayıncılar, kendi reklamlarını tıklayamaz veya manuel uygulananlar da dahil olmak üzere, gösterim ve/veya tıklama sayısını yapay olarak artıran hiçbir yöntem kullanamaz."

- Reklamların scrolla yakın yanlışlıkla tıklanıyor. Sağdaki reklamın yerini değiştir.

"Yayıncılar, Google reklamlarını, reklamları herhangi bir yöntemle gizleyecek bir şekilde uygulayamaz."

- Soldaki bağlantı reklamı site menüsünü "taklit" etmiş.

Düzeltmeleri yapıp adsenseye geribildirim yapmanı öneririm.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5