İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"Sitenize Haber Ekleyin" RSS ile Nasıl Yapılır?

K

kolcu

Misafir
Bazı haber siteleridne olur; RSS desteği sunduktan sonra kullanıcıya kod verip onu sitesine ekleyerek site haberlerinden yararlanmasını sağlarlar webmasterların.

Hatta ileri götürüp bunu renk, düzen vs. tarzı ayar yapmaya olanak da sağlayanlar olur.

Şimdi bizim RSS desteği olan bir sitemiz var diyelim. RSS okuyucularla başarılı ve güzel şekilde de çalışıyor diyelim. Bunu yukarıda belirttiğimiz tarzda nasıl gerçekleştirebiliriz :)?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
RSS desteği olan bir siteniz varsa siz RSS linkini verirsiniz webmasterlar linkleri okuyabilmek için php veya html kodları ile sitelerine yerleştiriler, yani okuma kısmı kişiden kişiye değişir.

Webmasterlar ASP veya PHP ile haberleri çekip sitelerine yerleştirebilecekleri kodları kendileri oluşturacaklar veya hazır kod kullanacaklar.

Siz ben o kodlarıda vermek istiyorum diyorsanız http://magpierss.sourceforge.net/ bakın.

Normal kullanıcılar ise RSS Bandit gibi bir programla RSS içeriğini takip edebilirler.

Konuya çok hakim olmamakla birlikte sanırım bu şekilde oluyor.

K

kolcu

Misafir
Aslında bizim yapmak istediğimizde bu; çoğu kullanıcı RSS okuyucuya ahip değil. Biz bunu kdo haline getirip sunmak istiyoruz. PHP öncelikli olur sanırım.

Verdiğin linki inceliyorum teşekkürler. Başka çözümler de bilen olursa ve paylaşırsa sevinirim. :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
javascript ile de yaptırabiliyosun arat çıkıyo çok

güncel sinema yorumları

Kod:
<script language="JavaScript" type="text/javascript" src="http://www.izledim.com/izledimhaberler.php"></script>

sakkaro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim 2 sitem var
rss feedleri otomati olarak alıp arşivliyor ve listeliyor
rss2page.com scriptini kullanıyorum...

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sakkaro' Alıntı:
benim 2 sitem var
rss feedleri otomati olarak alıp arşivliyor ve listeliyor
rss2page.com scriptini kullanıyorum...

Konuya hakim olmadığım için merak ettim otomatik arşivlemek konusunu biraz açarmısınız ? Sistem nasıl işliyor .

sakkaro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaLvaDoR' Alıntı:
Konuya hakim olmadığım için merak ettim otomatik arşivlemek konusunu biraz açarmısınız ? Sistem nasıl işliyor .

Rss feedler alınıyor ve içindeki bilgiler veritabanına yazılıyor. Bu işlem otomatik olarak sunucu tarafından yapılıyor. cron dosyası var, istediğin zaman aralıklarında (5-10 dk gibi) sistem sürekli yenileniyor.

Bilgiler veritabanında tutulduğu için sürekli rss sağlayıcıdaki haberler silinse bilesitenin arşivinde duruyor. Yani google sürekli indexliyor :), ve indexler kaybolmuyor. Bi müddet sonra google bakıyorkiaaa bu site her geldiğimde farklı bi içerik sunuyor, o zaman ben de daha fazla geleyim diyor.

İstersen incele, 2 sitem var (2 sitede pr4 ) bu scripti kullanan.

www.recenttechnews.com
www.premierleaguemedia.com

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdiğin bilgiler için teşekkürler , sistemi dün inceledim baya mantıklı her katagoriden domain alıp yapılabilecek bir iş ama incelediğim siteler (en az 15 e yakın site inceledim ) google da indexli sayfa sayısı az gibi geldi bana , pek google tarafından ilgi görmüyormuş gibi geldi bana , bu tip siteler google bağımlısı olduğu için en çok merak ettiğim açıkçası günlük hitini merak ediyorum bu sitelerin , scriptte reklamlar iyi şekilde yerleştirilmiş hit olduktan sonra kazanç ta getirir :)

sakkaro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteler sadece google ve msn den hit alıyor. Ayrıca iki sitede pr4. Aylık 5-10$ falan getirileri var. Sitelerin kendiliğinden güncellendiğini düşünürsek gayet iyi bir rakam.

Bu arada özelden soran arkadaşlar var rss2page scriptinin sınırsız sayıda web sitesinde kullanılabilecek versiyonunu satın aldım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5