İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitenizin büyümesi ve bunu çekemeyenler

N

necro

Misafir
Şimdi sorun şu. domainden saldırıyor ama ipdeki tüm domainlere dağılıyor. Normalde engellemek basit ama sürekli sunucuda bağlı kalıp gözlemlemek gerekiyor. Zombie ler saldırdığı için çok yüklü saldırılıyor 80 90 ip olsa engellenir ama sürekli ipler yenileniyor.

CPU %60 lara çıkıp iniyor bu devreler engelleyebildiğimi engelleyebildim ama %100 e çıktığı anda çakılıyor ve orada kalıyor. Doğal olarak sunucu benide atıyor bir daha girme şansım olmuyor. DC ye restart verip herşeye baştan başlamam gerekiyor.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Şimdi sorun şu. domainden saldırıyor ama ipdeki tüm domainlere dağılıyor. Normalde engellemek basit ama sürekli sunucuda bağlı kalıp gözlemlemek gerekiyor. Zombie ler saldırdığı için çok yüklü saldırılıyor 80 90 ip olsa engellenir ama sürekli ipler yenileniyor.

CPU %60 lara çıkıp iniyor bu devreler engelleyebildiğimi engelleyebildim ama %100 e çıktığı anda çakılıyor ve orada kalıyor. Doğal olarak sunucu benide atıyor bir daha girme şansım olmuyor. DC ye restart verip herşeye baştan başlamam gerekiyor.

Yaptiginiz hata şu, her siteye en azindan her reseller olarak kullanilabilecek acounta 1 IP atarsaniz saldiri aninda IP yi silerek saldirinin kesilmesini saglayabilirsiniz, bu sayede sitedeki diger hesaplar etkilenmez. Tum sitelerin ayni IP den yayimlanmasi dogru degil.

N

necro

Misafir
Yaptiginiz hata şu, her siteye en azindan her reseller olarak kullanilabilecek acounta 1 IP atarsaniz saldiri aninda IP yi silerek saldirinin kesilmesini saglayabilirsiniz, bu sayede sitedeki diger hesaplar etkilenmez. Tum sitelerin ayni IP den yayimlanmasi dogru degil.

Sunucunun 5 adet ipsi var. 2 ipyi 2 site kullanıyor geriye 3 ip kalıyor. Sunucuda 20 site var desek buda mantıklı durmuyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
yeni alacağın sunucuyu nereden sipariş ettin olgar?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında en güzeli yapanı tespit edip aynını ona yapmak tabi onun kaybı o kadar olmaz ama anladığı dilden bir cevap almış olur!

N

necro

Misafir
tamam üzmeyelim birbirimizi ufacık bir firewall takılsa çözüm olur aslında, ama dediğim gibi layered tamamen ticari bir firma olmuş artık, sorunlarınıza çözüm üretmiyorlar firewall alın aylık 100$ diyorlar, tamam takın dedim 4 gün geçti takmadılar bende keyiflerini bekleyemeyeceğim için dc değiştirdim.

Sunucusuna saldırı olanlar için lt yi tavsiye etmiyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
300 sitesi yok 20 sitesi varmis, zaten atack olan acountlara IP tanimlasa o bile olur. Cozum uretmeye calisiyoruz burada..

aynen Loi .Kızma hemen.bende tezi çürüttüm o kadar.

20 sitesi de olsa.saldırı geldiğinde o site kapanacak değil mi ?

amaç saldırıyı engellemektir.

cisco ladım sunucuları rahatım.en iyi çözüm bu

N

necro

Misafir
aynen Loi .Kızma hemen.bende tezi çürüttüm o kadar.

20 sitesi de olsa.saldırı geldiğinde o site kapanacak değil mi ?

amaç saldırıyı engellemektir.

cisco ladım sunucuları rahatım.en iyi çözüm bu

Bende cisco latıyordum ama 4 günde hala ciscolayamadıkları için, bana boş kabin arıyoruz sunucu taşıyacak gibi abuk nedenler gösterdikleri için sinirlendim doğal olarak.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
biraz geç yapıyorlar işlemi.aynısı bende de mevcut.1 haftada bir sunucu tamamlanıyor

sanki kaskolatıyoruz :))

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5