İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitenizin büyümesi ve bunu çekemeyenler

N

necro

Misafir
1 Ay önce açmış olduğum videoklip sitesi 1 ay gibi bir sürede 15.000 tekil'e ulaştı. Arama motorlarından ilk sıraya yerleşti.

Yaklaşık 8 aydır bu işi yapan siteleri arama sıralamasında altüst edip en tepeye ulaştı.

Peki bu nasıl oldu? Kodlamadaki ve seodaki profesyonellik ile zaten bunu hakediyordu ve hakettiği gibi oldu.

Şimdi gelelim konumuza;

Konumuz DDOS, SYN_Flood

Ne oldu? Hızlı yükselmeyi çekemeyen bazı siteler "bu siteyi nasıl indiririz acaba" şeklinde düşünüp hatta birleşip, bilgilerinin yeterli olmayacağınıda bildikleri için tek çözümü ddos ve flood yaparak sayfamın açılmasını engellemek olduklarını düşündüler.

Evet engelledilerde! 5 gün boyunca ve hala siteye erişim yok! Peki bu onlara ne kazandıracaktı? Google spider siteye ulaşamayacak ve ulaşamadığı içinde indeksleri birer birer silip sıralamada beni geriye atacaktı.

Tebrik ediyorum ezik kişilere yakışan ezikçe bir davranış. İnsan kendisine yakışanı hakkaten giyiyor.

E peki şimdi ne olacak? Sayfa hala kapalımı kalacak hayır? Ben bu çapulculara yenik mi düşeceğim? Hayır.

Bana verebilecekleri zarar aylık 350$ oldu. Yeni bir sunucu siparişi verdim ve taşıyorum. + 75$ Cisco firewall baglatiyorum.

Ve kendilerini protesto ediyorum. Ama şunu garanti ederim ki ben bu güne kadar hiç bir siteye saldırmadım saldırmam, zaten nasıl saldırılır bilmemde. Ama ama ama bu bilgim ile yine sıralamada sizi geçeceğim, yine sizi ezeceğim.

Üzgünüm ama o fındık beyinleriniz ile her zaman geride kalmaya mahkum olacaksınız.

Bu yazıyı okuyan arkadaşlarda şunu anlasınlar istedim. Güzel bir sayfa yapmak veya proje oluşturmak gerçekten kolay değil, ama büyümek hiç ama hiç kolay değil. Oğlum sana söylüyorum gelinim sen anla.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bu tür işleri ancak ezik insanlar yapar geçmiş olsun. Ayrı yeten tebrik ederim 1ay gibi bir sürede güzel başarı. umarım bu yazdıkların yerine ulaşır.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ana bebe ye bak sen daha dün geldi hemen öğrenmiş kodlama falan :D

Yakın arkadaşımdır Necro arkadaşlar onun için ilk cümlem şakaydı.. Necro ben yakın takipcisiyim sitenin ve ulaştığı hitleri biliyorum nereye geldiğini de umarım fındık beyinlilerin bile beyinleri var fındık kadar olsa da bunlar Beyinsiz emek çekemeyenler umarım hakkettiğin yere gelir siten..

N

necro

Misafir

Yakın arkadaşımdır Necro arkadaşlar onun için ilk cümlem şakaydı.. Necro ben yakın takipcisiyim sitenin ve ulaştığı hitleri biliyorum nereye geldiğini de umarım fındık beyinlilerin bile beyinleri var fındık kadar olsa da bunlar Beyinsiz emek çekemeyenler umarım hakkettiğin yere gelir siten..

Olm caesar olduğumu cümle alem öğrendi :) ayak yapma hala ahaha

N

necro

Misafir
msn adresini pm ile yaz bana sana yardimci olayim.

Loi, yardımcı olacak birşey yok hayatımda görmedim rc zombie saldırısı yedim. İşin kötüsü sadece mysql e saldırıyorlar orası kötü.

Layered artık ticarete dökmüş işi yok firewall için aylık 100$ yok şu için yok bu için derken daha iyi bir dc den daha iyi bir sunucu aldım şu an kurulum yapiyorum.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ben sana daha ucuz cozum soyluyorum iste. 350$ vermek sana koymuyorsa sadece denemen icin soyluyorum ufak bir miktar para ile kucuk bir deneme yap memnun kalmazsan yine kendi bildigin gibi yaparsin.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96

bugün seni çok kurnaz gördüm :)

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dun dinçer'le konuşmuştum sunuculara saldırı geliyor son bi kac gundur feci sekilde dıyordu :)
geçmiş olsun
yeni sunucu siparişiyle beraber
hindistan'dan da hint kınası sipariş ettir :p

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
o olsa olsa eti negro olur

ramdrive kullan, günde 1 kere ramdrive daki bilgiyi diske yazdırırsın veya her reboot öncesinde, 2 gb. ram olan bir pc de 1 gb. yi ramdrive yap, mysql i kapat farkı gör (rss, smarty desteğide olursa daha da güzel olur)

N

necro

Misafir
Cache ediyorum zaten, eski sunucu 1gb idi 512 mb sini cacheye ayırıp verileri cacheletip mysql açtırmıyordum bile. Ama bu sunucuda sadece bu site yok. Mysql portundan saldırdığında cpu hayvanlaşıyor. sitede mysql olup olmamasında sorun yok. Httpd yine düzgün çalışıyor. mysql.sock lar 800 ü aşıyor.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Cache ediyorum zaten, eski sunucu 1gb idi 512 mb sini cacheye ayırıp verileri cacheletip mysql açtırmıyordum bile. Ama bu sunucuda sadece bu site yok. Mysql portundan saldırdığında cpu hayvanlaşıyor. sitede mysql olup olmamasında sorun yok. Httpd yine düzgün çalışıyor. mysql.sock lar 800 ü aşıyor.

MySQL portunu degistirmeyi niye denemiyorsunuz?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
mumkun mu yani degistirdigin halde kesilmemesi, sana akil veriyor gibi olmak istemem ama iceriye yerlesmis bir script bunu yapiyor olabilirmi? ama IP leri goruyorum dedin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5