İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitesi google search ten banlı olan varmı

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bi sitem var, 2 - 3 aydır google dan banlı. son 1 aydır üzerinde bayağı bir çalışıyorum, 2 günde bir güncelliyorum. 2 haftadır da neredeyse gün aşırı deep crawl yapmasına rağmen site:bilmemne.com diye arattığımda hiç bir sonuç alamıyorum. sitemap ten baktığımda indexli sayfanız yok, indexlenmeniz zaman alabilir diyor. google last access succesfully at 29.jul.06 diyor ve bu devamlı değişiyor. siteye girip google cache baktığımda cache de gösteriyor ama hala banlı.

içinizde sitesi banlı olupta benzer durumu yaşayanlar veya fikir beyan edebilecekler varsa sevinirim.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim 4-5 domainim aynı anda banlandı :)
Halen de banlı..

Sitelerinle çok çok fazla oynarsan.. Yaptığın siteleri domainin içinden silip tekrar yeni yeni sayfalar oluşturursan ve bir siteyi birkaç domainde tutarsan siten banlanabiliyor..

Benim 5 domainim falan banlı google searchden ..
Google dan banlı olman site:bilmemne.com yazdığında hiçbirşey gözükmeyecek anlamına gelmez.

Banlı olsan bile görünürsün google da.

Fakat ben ne yaptım... Bu durumu düzeltebilmek adına robots.txt ile bütün sitelerimi google dan sildirdim.. Sildirmez olaydım bi ton hit geliyordu şimdi site:bilmemne.com yazdığımda hiçbirşey yok. Siteler halen banlı. Bandan kurtulabilmek için yeni yeni dizaynlar yapıp yeni yeni yerlere eklemelere yapmadım.

Ama sana bu konuyla ilgili sadece şunu söyleyebilirim ki google dan 1 kere banlandın mı o domaini yok say... Uzun süre de dokunma o domaine.. Belki bir gün genel af çıkar :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ZIPPKIN' Alıntı:
bi sitem var, 2 - 3 aydır google dan banlı. son 1 aydır üzerinde bayağı bir çalışıyorum, 2 günde bir güncelliyorum. 2 haftadır da neredeyse gün aşırı deep crawl yapmasına rağmen site:bilmemne.com diye arattığımda hiç bir sonuç alamıyorum. sitemap ten baktığımda indexli sayfanız yok, indexlenmeniz zaman alabilir diyor. google last access succesfully at 29.jul.06 diyor ve bu devamlı değişiyor. siteye girip google cache baktığımda cache de gösteriyor ama hala banlı.

içinizde sitesi banlı olupta benzer durumu yaşayanlar veya fikir beyan edebilecekler varsa sevinirim.

eskiden kalma tüm ana ve alt sayfalarını sil.Mümkünse 1 hafta kadar siteni kapat.İlla kapamam diyorsan, yüksek pr si olan ve mümkünse site içeriği ile ilgili yerlerden link al.Google nin farklı arama uzantılarına siteni eklemeyi dene.Sakın biri çıkıpda google.nl ye url eklemeyi denediğimde, yine google.com/addurl ye geliyor demesin.Buradaki amaç farklı.

Bu siteye mümkünse, günlük burç fıkra gibi her girdiğinde değişen bir şeyler ekle ve son olarak yanıma gel bir yemek ısmarla zıpkın.Ben ısmarlıcakdımda eken sen olduğun için görev sana geçdi :D

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beceriksiz_acemi' Alıntı:
eskiden kalma tüm ana ve alt sayfalarını sil.Mümkünse 1 hafta kadar siteni kapat.İlla kapamam diyorsan, yüksek pr si olan ve mümkünse site içeriği ile ilgili yerlerden link al.Google nin farklı arama uzantılarına siteni eklemeyi dene.Sakın biri çıkıpda google.nl ye url eklemeyi denediğimde, yine google.com/addurl ye geliyor demesin.Buradaki amaç farklı.

Bu siteye mümkünse, günlük burç fıkra gibi her girdiğinde değişen bir şeyler ekle ve son olarak yanıma gel bir yemek ısmarla zıpkın.Ben ısmarlıcakdımda eken sen olduğun için görev sana geçdi

yok kanka, bu taktiklerde biz senle uyuşamıyoruz. o sayfaları silersem google sittin sene bi daha benle konuşmaz :) 1 aya kalmaz kurtaracam o domaini bandan. hatta eli kulağındadır diye düşünüyorum. bu arada sana bahsettiğim 3 domainden 2 si 1 ay sonunda sandboxtan kurtuldu. ayrıca senin anlatmak istediğini biliyorum, sen site el değiştirdi taktiği uygula diyorsun. yalnız bu pek işe yaramaz. google hangi sitelerin kime ait olduğunu, hangi sitelerin kendi arasında network oluşturduğunu doğal olmayan kendi sitelerinden diğer sitelerine verdiğin linkleri, ıvırı zıvırı anlamak için google statistics ten tut da, sitemap a kadar bir sürü şey çıkarttı. yani senin bu dediğin pek işe yaramaz. yarasa bile bu benim işime gelmez. çünkü el değiştirme muhabbetinden sonra gerçek pr yi ve ya diğer bir değişle alınan backlinklerin arama sonuçlarına yansımadaki etksini ya silecektir ya da çok aşağıya çekecektir.

yahu kanka ben gelemiyorum, forumdan 3-5 arkadaşta var, onları da kap gel, yemek ısmarlayayım canın saolsun da onun yerine gelin yemek yapayım :D

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı dert bende de var.Domai ilk sahibi benim 4aydır domain bile indexlenmiyor.Hile yok.Sürekli günce sayfaları denedim ama değişen yok.Yüksek pr linkler var dmoz kayıtlıyım fakat ne yaptım olmuyor.
beceriksiz_acemi bandan kurtulsam bırak yemeği diskoya götürüyüm seni :D ama yok abi ne yaptıysak olmuyor :(

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Pcqopat.Com' Alıntı:
Aynı dert bende de var.Domai ilk sahibi benim 4aydır domain bile indexlenmiyor.Hile yok.Sürekli günce sayfaları denedim ama değişen yok.Yüksek pr linkler var dmoz kayıtlıyım fakat ne yaptım olmuyor.
beceriksiz_acemi bandan kurtulsam bırak yemeği diskoya götürüyüm seni :D ama yok abi ne yaptıysak olmuyor :(

bu yüksek pr linkler alakasız sayfalardan mı? sitemap olayını hallettin mi?
ayrıca açılalı 4 ay mı oldu yoksa son 4 aydır mı indexlenmiyor
?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben açılalı 1 ay oldu mu PR 4 yaptırtıyorum. Seninkinin 4 aydır indexlenmemiş olması sıradışı bir durum.

Belki domain sen almadan önce banlanmıştır.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN' Alıntı:
bu yüksek pr linkler alakasız sayfalardan mı? sitemap olayını hallettin mi?
ayrıca açılalı 4 ay mı oldu yoksa son 4 aydır mı indexlenmiyor
?
Alakasız sayfalar dediğin?Aynı kategoriden olmayanlar mı demek istedin.Gidip her şeyle link değişmedim sitemden de bakabilirsin www.pcqopat.com sağdakiler haricinde link değişimim yok.
Sitemap hallettim.
Siteyi 4 ay önce açtım ve 4 aydır domaini bile göstermedi.

"hakanizm" Benimde pr4 oldu fakat indexden eser yok :(
Önceden alınmış mı diye arattım fakat alınmamış gözüküyor.
http://web.archive.org/web/*/http://www.pcqopat.com
http://web.archive.org/web/*/pcqopat.com/*

Eğer başka bunun gibi site varsa durum değişik mi bilmiyorum.

Artık indexlemeye niyeti yok domain değiştircem bu gidişle :(

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google karşısında sabırlı olmak gerekiyor. Bu sabır nereye kadar derseniz, sanırım sınırı yok beklemekten başka çare bulan olursa haber versin hepimiz bilelim :)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekshi' Alıntı:
Google karşısında sabırlı olmak gerekiyor. Bu sabır nereye kadar derseniz, sanırım sınırı yok beklemekten başka çare bulan olursa haber versin hepimiz bilelim :)
4aydr bekliyoruz rahat 1 yıl bekleyecez herhalde :(

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu isler biraz anlamsız bazen, misal dun actigim bir site bugun indekslendi ve google da ama 7-8 aydir daha once kullanilmis bir domaini yeni bir sekilde acmama ragmen hatta pr 5 oldu son guncelleme fakat google da yok.
onceki vatandas her ne yapmissa domain guzel bir ceza almis sanirim

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
AkrepList' Alıntı:
bu isler biraz anlamsız bazen, misal dun actigim bir site bugun indekslendi ve google da ama 7-8 aydir daha once kullanilmis bir domaini yeni bir sekilde acmama ragmen hatta pr 5 oldu son guncelleme fakat google da yok.
onceki vatandas her ne yapmissa domain guzel bir ceza almis sanirim

google algoritmasına göre yeni site, eski siteden biraz daha önce indexlenmektedir.Bu msnnin kullandığı takdikdi.Siteniz sandboxa düşmüşse, spamdan yada hileden girmişdir.Tüm sayfalarınızı değişmedikçe, hatayı bulamazsınız.Zıpkının dediği olaylar doğrudur.Aynı serverde olan backlinklere değer vermemektedir.Ancak şuda var.Sitenizi tekrar yapıp, farklı yerden link aldığınızda, bot öncelikle diyecekdirki, bu domain banlı, ama yinede bir gezeyim.Gezince görecekdirki, bu sitenin tüm içeriği değişmiş, kusursuz sitedir ve sizi tekrar databasesine ekleyecektir.Yabancı bir makalede okuduğumda diyorduki ;

Siteniz sağlıkla ilgili.Ama siz gittiniz bunu sildiniz ve ticaretle ilgili konuda site yapdınız.Siteniz geç indexlenir.Ama sandboxa girmişse, konu değişdiği için hızlıca açılır.

dip not: sohbet le ilgili bir sitem, 1 günlüğüne sanboxa girdi.Hemen farkettim ve tüm sayfalarını silip, yeni boş bir index attım.Aldığım karşılıklı linkleri kaldırdım ve 1 günde eski yerine geri döndü.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"beceriksiz_acemi" yazdığın yazılar güzel öncelikle teşekkürler :)
Benim sitem önceden alınmamış.İlk kullanan benim.
Hiçbir hilem yoktur.Sitemi de inceyebilirsin.Tek hile bulursanız herşeye kabulum.
spam sayfa yoktur.
Peki beni niye sandbox aldı çok merak ediyorum.
Şimdi bana ne önerirsin.Sitem forum sitesi yani sayfaları sil dersen forumu silip database eskisini atıcam değişen birşey olmayacak.

Ne yapmamı önerirsin.4 aydır domain bile google'da yok :( Pr4 olduk www.pcqopat.com cachesini alıyor.Fakat sadece burayı alıyor.
www.pcqopat.com/forum/index.php burayı almıyor.Normalde alması gerekir mi.Yani 2aydır forum klasöründen yayın yapıyorum ve tek cache yok.

Acaba forum klasörünü değiştirsem fayda eder mi?
Daha doğrusu bana tavsiye de bulunursan çok sevinirim.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben sandbox a giren bütün sitelerimi önce robotx.txt sayesinde google dan tamamen sildim bütün sayfalarıyla..

Sonra da sitenin içindeki tüm sayfaları sildim... Domainler şuanda boşda.. Sadece birer indexle farklı yerlere yönlendirdim.

Acemi yani senin dediğin şeyi ben aylar öncesinde yaptım.
Hiçbir halta yaramadı :)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapacak birşey yok yani :( sadece beklemek.Fakat nereye kadar yüzlerce spam yapan site takır takır indexlenirken bizimkiler kalıyor.Artık google'a diyebilecek birşey bulamıyorum :(

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Pcqopat.Com' Alıntı:
"beceriksiz_acemi" yazdığın yazılar güzel öncelikle teşekkürler :)
Benim sitem önceden alınmamış.İlk kullanan benim.
Hiçbir hilem yoktur.Sitemi de inceyebilirsin.Tek hile bulursanız herşeye kabulum.
spam sayfa yoktur.
Peki beni niye sandbox aldı çok merak ediyorum.
Şimdi bana ne önerirsin.Sitem forum sitesi yani sayfaları sil dersen forumu silip database eskisini atıcam değişen birşey olmayacak.

Ne yapmamı önerirsin.4 aydır domain bile google'da yok :( Pr4 olduk www.pcqopat.com cachesini alıyor.Fakat sadece burayı alıyor.
www.pcqopat.com/forum/index.php burayı almıyor.Normalde alması gerekir mi.Yani 2aydır forum klasöründen yayın yapıyorum ve tek cache yok.

Acaba forum klasörünü değiştirsem fayda eder mi?
Daha doğrusu bana tavsiye de bulunursan çok sevinirim.

forum sayfalarına artık google pekde sıcak bakmıyor.Hilesiz derken, başka forumlardan kopyala yapışdır yaparsan artık google onada ceza veriyor.Google gelişiyor ve her dakka büyüyor.Yeni algoritmalar üretiyor.

hakanizm dediğin olay çok ilginç.

hakanizm' Alıntı:
Ben sandbox a giren bütün sitelerimi önce robotx.txt sayesinde google dan tamamen sildim bütün sayfalarıyla..
sandbox a girdiğin zaman senin sayfaların direkt olarak silinir.Buda cache den silmektir.Datacenterinde saklanır.Webarcihve mantığıyla.Sanırım bilirsinki google açıldığın günden bu güne kadar, tüm siteleri saklamaktadır.

hakanizm' Alıntı:
Sonra da sitenin içindeki tüm sayfaları sildim... Domainler şuanda boşda.. Sadece birer indexle farklı yerlere yönlendirdim.

Yönlendirme dediğin umarımki, adres yönlendirme değildir.Eğer bu hataya düşersen yine ömrü billah çıkamazsın.Öncelerinde google de PR kazanmak için uygulanan bu yöntem artık ters tepki yaratmaktadır.
hakanizm' Alıntı:
Acemi yani senin dediğin şeyi ben aylar öncesinde yaptım.
Hiçbir halta yaramadı

Keşkeki yarasaydı.Açıkcası bilgilerim bu kadar ve bu yönde.Ama şuna daima inanıyorum.Google sadelik, gerçeklikden yana.Sandboxa girmiş bir siteye copy site yapmak, yönlendirmek v.s. farklı ( hile ) şeyler yapmak, google için 0 değerdedir.Sitenizi kapalı tutmanız bile sizin için 100 kat daha fazla yarar sağlar.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Beceriksiz_acemi" ilk açtığımız 1 hafta kadar zaten birşey yapmadık.Sistem sorunlar çıktı felan derken 1 hafta boş durduk.Sonra konular eklemeye başladık.Tabiki başka forum ve sitelerden alıntılar yapılıyor fakat bir o kadar da kendi yazımız var.Kendi anlatımlarım vs. ama google domaini bile indexlemedi.
Artık tek şey beklemek eğer sandbox çıkarsak ne güzel çıkamasak kötü.Tek çare başka domain ile yola devam :(
Verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5