İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitesinde vBuLLetin BöLümü oLanLara duyuru

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
organik81'den aLıntıdır. BiLginiz oLsun diye göstermek istedim.

Forumumuzdaki vBulletin bölümü kapatılmıştır. Geçen sefer kapatılmasının nedeni farklı idi, kullanıcıların hatrı için tekrar açmıştık.

Ancak vBulletin resmi mercilerin açıklamaları doğrultusunda; resmi vBulletin desteği (support) hakkı verilmedikçe forumlarda bunu işlemek yasaklanmıştır. Ve lisans iptaline neden olmaktadır. Bu nedenle vBulletin bölümü süresiz olarak kapatılmıştır. Jelsoft Enterprises Ltd. şirketi hangi sitelere resmi destek hakkı verirse ancak o yasal açıdan izinli sayılır. Kullanıcılarımızın bilgisine..

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Tamamda .

sitesinde vbulletin olan herkes support yani destek mi veriyor :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yani...
konu içeriğini bilmiyoruz tabi ama kör bakışla mantıklı geliyor...dünyanın en tutulan forumunu bilip bilmeden atarak tutarak bilgi verilmesi sonucu ortaya çıkan açıklardan site sahiplerinden çok bunu satan adam etkileniyor...bence mantıklı.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Seni kim kekledi yaw :)
Lisans sözleşmesinde böyle saçma bişi yok.
» vB Add-ons
» vB Template Mod.
» vB Styles
tabi bu konularında marez varsa uyarı alman hatta kapatılman gayet doğal

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ortada bir kekLeme aLdatma gibi birşey yok yanLış anLayamayın. Sitemde duyuru yaptım hatta böLümLer kapatılacak diye HaYLaZ organik81 fLn kapatmıştı bende bekLemedeydim baktım ki bir tepki geLmedi bende duyuruyu fLn kaLdırdım. ekLenti böLümLerine bakarsan herşey kuraLLara uygun bir şekiLde. adamLarın sevmediği istemediği kısım kendini support sitesi gibi göstermek uyarı geLirse vBuLLetin böLümünü sitedeki diğer web sistemLeri gibi tek başLık haLine getiririm oLur biter :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ortada bir kekLeme aLdatma gibi birşey yok yanLış anLayamayın. Sitemde duyuru yaptım hatta böLümLer kapatılacak diye HaYLaZ organik81 fLn kapatmıştı bende bekLemedeydim baktım ki bir tepki geLmedi bende duyuruyu fLn kaLdırdım. ekLenti böLümLerine bakarsan herşey kuraLLara uygun bir şekiLde. adamLarın sevmediği istemediği kısım kendini support sitesi gibi göstermek uyarı geLirse vBuLLetin böLümünü sitedeki diğer web sistemLeri gibi tek başLık haLine getiririm oLur biter :)

Lutfen yazarken ozen gosterin, hem kirlilige neden oluyor hemde eminim sizi de yoruyor. Evet gerektigi yerde kullanmadiginiz ve gerekmedigi yerde kullandiginiz buyuk harflerden bahsediyorum.
Inanin insanin gozu de yoruluyor, neden bu izdirap?

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bıldığım kadarı ıle bu uyarı sadece vbulletıne yonelık sıte açanlar için,
Zaten vbulletın kullanıyorsanızsıtenızden vbulletın yuklettırmek lisans ıptalıydı,
bukuralda resmı olmayan butun vbulletın destek verenlerı için sadece turkce olarak bıle 5 -6 tane vbulleltın destek sıtesı var, amaç 1tane kurdurmak ve onu desteklemek

konu hakkında pm atan varmı yada konuaçan varmı acaba vbulletınde ? ona gore bızlerde kapatırız sıtelerımızdekı bu tur bolumlerı :)

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lutfen yazarken ozen gosterin, hem kirlilige neden oluyor hemde eminim sizi de yoruyor. Evet gerektigi yerde kullanmadiginiz ve gerekmedigi yerde kullandiginiz buyuk harflerden bahsediyorum.
Inanin insanin gozu de yoruluyor, neden bu izdirap?

Haklısın ama el alışkanlığı senelerdir ama önerini ciddiye alıcam ;) Bu alışkanlıktan kısa sürede kurtulmam lazım.

bıldığım kadarı ıle bu uyarı sadece vbulletıne yonelık sıte açanlar için,
Zaten vbulletın kullanıyorsanızsıtenızden vbulletın yuklettırmek lisans ıptalıydı,
bukuralda resmı olmayan butun vbulletın destek verenlerı için sadece turkce olarak bıle 5 -6 tane vbulleltın destek sıtesı var, amaç 1tane kurdurmak ve onu desteklemek

konu hakkında pm atan varmı yada konuaçan varmı acaba vbulletınde ? ona gore bızlerde kapatırız sıtelerımızdekı bu tur bolumlerı :)

Bu konuyu Atakan ve Haylaz vbulletin.org yetkilileri ile görüştüler. Bize verilen cevap da da Türkiye'de bir destek sitesine ihtiyaç duymadıklarını ve kendini destek sitesi olarak gösterenleri engellediklerini sölemişler. Herkesinde bildiği gibi ülkemizde kaçak vbulletin kullananlar bayağı çok ve daha da artıyor. Bence tek sebebi bu. Bazıları eklentilerin lisansı olmayanların indirmesini istemedikleri için yapıyolar diyorlar ama öle yapmış olsalar vbhackers.com'da eklentiler lisanssız bir şekilde dağıtılıyor. En sinir bozucu tarafı da Rusların vB destek sitesinde lisanssız seo ve lisanssız vB bile dağıtılıo ve buna rağmen vbulletin bize taktı kafayı. Adamlar bir yönden haklı kendi emekleri hüsran oluyor ama hep kabak Türklerin başına patlıyor. Bir sürü ülke bizim yaptığımızdan daha da beterini yapıyor.

Son olarak ekliyim kendini support olarak göstermeyip iyinet gibi sadece genel bilgi olarak yayınlanmasına birşey demiyorlarmış.

Bilginize..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçen birisi yazmıştı istediklerinde bir foruma müdahale edip datalarını sıfırlayabiliyorlarmış.Bunun için genelde o forumun büyümesini bekliyorlarmış.O yüzden kaçak kullanım bence onların sorun ettiği birşey değil.Yanılıyor muyum.
saygılar..

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
data fılan 0 lamıyorlar, bir çok kişi forumu buyutuyor sorna alıyor belkıde vbulletını sadece host fırmasına maıl atıyorlar yoksa kapattırıolar

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Host firmasına mail atarak kapattırdıkları doğru. ama dataları sıfırlayamıyolar. host firmasına uyarı niyetinde bir mail atılıyor firmada sitenizi kapatmak zorunda kalıyor. Lisans işine gelince maili tınlamayıp devam eden onlarca kişi var vb lisansı değilde seo lisansı olmuş olsa belki bişe yapabilirler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5