İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitesini Dmoz'a Ekleyeceklere Öneriler

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
9- insan ilişkilerin çok iyi olacak bir editörü kanka ayağına bağlıyıcaksın sonra siteni google botlardan başka kimsenin girmediği suyunun suyu biz directory e ekleteceksin.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
erdjan kardeş, bende onu anlamaya çalışıyorum

bak işte bu
ama buna da bi cevapları var her zaman

Ben editör değilim dmoz kurallarını okuyupta konuşuyorum eğer burada sizde kuralları okuyup yazsaydınız söylediklerim kolaylıkla anlaşılabilirdi.
Okumak zaman alıyor ama çamur atmak almıyor, yaptığınızı hoş bulmuyorum. Art niyetli ve taraflısınız. Örnek verin dedim dizine eklenmesi çok doğal sayfaları verdiniz, demekki kurallardan habersiz olarak ekleme yapıyorsunuz.

Bunun dışında dizinde sürekli olarak sorunlu siteler rapor ediliyor ve gerekli düzenlemeler yapılmaya çalışılıyor. Orada elbette editörlerde hata yapabilir, sizde suistimale uğradığınızı düşünüyorsanız başvuracağınız yol bellidir.

O kadar abuk subuk konuşuyorsunuzki, tek yaptığınız suç atmak. Oysa suistimal bildir butonuna bastığınızda o rapor editörlere gitmiyor direkt olarak dmoz'un genel yöneticilerine gidiyor ve suistimaller inceleniyor.

Her neyse benim doğruyu anlatma çabama karşılık beni hedef gösterdiğiniz için -rep veriyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
osahin senin dmoz da editör olup olmadığın beni ilgilendirmiyor. O cevabı sen yazdın diye değil genel dmoz kurallarından bir derleme olduğu için senin cevabından alıntıladım. Art niyetlide değilim kimseye de suç atmıyorum abuk subukta konuşmuyorum!

mesaj attım KATILSANA

teşekkürler KATILSANA

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
birisi hayırına benim siteyi eklesin ya ben ekliyorum ekliyorum kabul etmiyorlar :)

tubiletta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Top: World: Türkçe: Toplum: İnsanlar: Kişisel Sayfalar: Anonim Siteler (28)

http://www.bunyaz.com/

http://www.italiano20.com/

Dmoz kaydı olan iki siteye girildiğinde aşağıdaki yazıyor:

Site Temporarily Unavailable

We apologize for the inconvenience. Please contact the webmaster/ tech support immediately to have them rectify this.
error id: "bad_httpd_conf"

Ayrıca bu kategoriye 3-4 aydır tek bir site bile dahil olmadı.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bilgiler için teşekkürler. Bende dün başvuru yaptım. Sonucu burdan yazarım :)

2-) Kayıt yaparken mutlaka domain isinizin sonuna slash (/) koyun

Bu arada yanlış bilmiyorsam domainin sonuna / koymaya gerek yok. Dün ben koymamıştım. Örnek veren yerlerde de bu şekilde (/ 'sız) gösterilmişti.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Top: World: Türkçe: Toplum: İnsanlar: Kişisel Sayfalar: Anonim Siteler (28)

http://www.bunyaz.com/

http://www.italiano20.com/

Dmoz kaydı olan iki siteye girildiğinde aşağıdaki yazıyor:

Site Temporarily Unavailable

We apologize for the inconvenience. Please contact the webmaster/ tech support immediately to have them rectify this.
error id: "bad_httpd_conf"

Ayrıca bu kategoriye 3-4 aydır tek bir site bile dahil olmadı.

http://www.resource-zone.com/forum/showthread.php?t=55232&page=5 buraya bildirebilirsin

tubiletta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o kategoriye editörlük başvurusu yaptığımda bildirmiştim zaten... parktaki domainleri falanda söylemiştim bi kaçını silmişlerdi...

T

trgy

Misafir
36 adet mesaj sildim. Yeterlidir sanırım, biribirinizi kırdığınız.. Özel mesaj ile devam edebilirsiniz.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
trgy iyi hoş yaptın da network'un yazdıklarını neden sildin anlamadım?

www.saracoglunakliyat.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.saracoglunakliyat.com

]Merhaba www.saracoglunakliyat.com www.saracoglunakliyat.com.tr bu iki sitemi kayıt kapmadım yardımlarınız bekliyor
bilgileriniz için tşk ler en kısa zamanda cevabınız bekliyorum
Bu yazımda size; sitesini Dmoz'a kaydetmek isteyenlere bir kaç ufak ipucundan bahsedeceğim.

1-) Dmoz'a sitenizi eklerken mutlaka doğru kategoriyi seçmeli ve gerektiğinde en alt kategoriye kadar inilmeli ve o kategoriye eklenmelidir.

2-) Kayıt yaparken mutlaka domain isinizin sonuna slash (/) koyun ve unutulmaması gereken bir şey vardır ki; domain isminizin başına (http://....) eklemenizdir.

3-) Sitenizin başlığında, mutlaka sitenizin lakabını içeren yada lakabı yok ise mutlaka Siteismi.Com şeklinde yazın. Sitenizin içeriğinin genel ismini yazmayın. Örnek; Kitaplıkla ilgiligi bir siteniz varsa, kalkıp "her türlü kitap" yazmayın.

4-) Dmoz kayıt ederken açıklama bölünde bir çok arkadaşımız hata yapar.
- Örneğin Açıklama kısmına; "Her türlü kitabı bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz, Türkiyenin en büyük kitap sitesi" diye yazılır. Kesinlikle yanlış bir kullanımdır. Kendinizi öven, abartan, yücelten... sözlerden kesinlikle uzak durmalısınız.
- Noktalama işaretleri ve dilbilgisi kurallarına dikkat etmelisiniz
- Mümkün olduğunda ikinci ve üçünsü şahısları anımsataca sözler ve ekler kullanılmamalıdır.
- Genllikle açıklama kısmında sitenizin içerğinde neler bulunduğundan kısaca bahsetmelisiniz. Örnek; Güncel haber sitesi, teknoloji, gündem, magazin ve forum bölümü bulunur.

Daha fazla bilgi sahibi olmak için sitenizi ekleyeceğiniz kategorideki sitelere bakıp, fikir sahibi olabilirsiniz.

5-) Sitenizde çok aşırı link çıkışı, spam sayfaları, gizli linkler, haddinden fazla reklam içeren sayfaları kesinlikle yollamanıza bile gerek yoktur. Sitenizde bunlar gibi istenmeyen, gereksiz şeyler barındırılıyorsa temizlenmeli, öyle gönderilmelidir.

6-) Siteniz mutlaka açık olmalı. Sitedeki bütün kategorilerin (bölümlerin) içeriğinin girilmiş olması gerekli. Tasarımı daha bitmemiş ve eksiklikleri olan bir siteyi kabul etmediklerini unutmamanız gereklidir.
- Sitenizin içeriğinin özgün olması gerekli ve eğer alıntılar yapılmışsa; Mutlaka altında alıntı yapılan yerin(sitenin) kaynak gösterilmesi gereklidir.

7-) Sitenizi bir defa yolladıktan sonra max. onaylanma zamanı 2 yıldır. Ama 2-3 ay içerisinde sonuç alınamazsa bir daha başvurunuzu yenileyin.
- Kalkıp site başvurunuzu yenilerken başka bir kategori altında yenilemeyin. Siteniz spam filtresine katılır ve artık olacağı varsada kabul edilmez siteniz.

:cool: Sitenizin önerisini yaptıktan sonra beklemenizi öneririm. Çünkü sitenin editörler ulaşmadan önce spam filtresinden geçer ve zaten buda epey vakit alır. O yüzden sabırlı olmalı ve neden kabul edilmiyor sitem diye yakınılmaması ve forumuda bu gereksiz konularla kirletmeleyim :)

Son olarak; Bildiginiz gibi Dmoz editörleri gönüllü editörler olup sitenizi onaylamak zorunlulukları bulunmamaktadır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe burdan yazarım. Umarım bir faydamız dokunmuştur.

Selametle...[/QUOTE]

emir2005

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslinda bir konu acalim ve dmoz dizinindeki siteleri tek tek kendimiz inceleyelim . ben garanti ediyorum en az ayrisi dmoz kurallarina uymuyordur. Dmoz editörlerininde gerci bu konudaki cevaplari hazir " biz onayladiktan sonra kurallari ihlal eden icerik eklenmistir " :) oldu canim bizde yuttuk... Ben öyle dmoz editörleri taniyorumki adam kendi sitelerini eklemis, birtaneside forum ve icerigin yarisindan fazlasi kopya...

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslinda bir konu acalim ve dmoz dizinindeki siteleri tek tek kendimiz inceleyelim . ben garanti ediyorum en az ayrisi dmoz kurallarina uymuyordur. Dmoz editörlerininde gerci bu konudaki cevaplari hazir " biz onayladiktan sonra kurallari ihlal eden icerik eklenmistir " :) oldu canim bizde yuttuk... Ben öyle dmoz editörleri taniyorumki adam kendi sitelerini eklemis, birtaneside forum ve icerigin yarisindan fazlasi kopya...

evet aynen öyle arkadaşım dmoz birilerinin tekeline geçmiş artık neyazıkki

senin siten istediği kadar özgün ve kurallara uygun olsun tekelcilerle aran yoksa boşa kürek sallama

inceledim ve çok şeye şahit oldum malesef, yeni açılıp üç beş kopya içerikle eklenenlermi dersiniz,editörlerin kendi siteleri ve tanıdıklarının sitelerimi dersiniz ve hatta ve hatta farklı iki isimle dmozda kayıtlı siteler mi dersiniz

dmoz editörleri sonra kalkıp dürüstlükten adaletten tarafsız olmaktan bahsetmesinler hiç bunlara anca çocuklar inanır,gerçekleri saklamaya güçleri yetmiyor

gs1905org

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dmoz a eklenmeyelim bosverin,bana bir faydasi yok,ekledigim her konu 10 saniyede google da ve ilk sayfada cikiyor,bu dmoz a eklenmisim eklenmemisim hic umurumda degil.

P

PLAYBOY

Misafir
Bence dmoz un faydasi buyuk. Siten ne kadar buyuk olursa olsun, ne kadar dmoz a ihtiyacin olmasada... dmoz a girdikten sonra buyuk bir artis oldugunu farkediyorsun. Bu kesin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Aranızda yabancı kategorilere bakabilen var mı, editor işleyişi nasıl bilmiyorum. Yani eklenip eklenmemesi sorun değilde 2 haftada bir cevap veremeyecek kadar mı yoğun başvurular bu dmoza? :)

RabbitHole

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ben editör değilim dmoz kurallarını okuyupta konuşuyorum eğer burada sizde kuralları okuyup yazsaydınız söylediklerim kolaylıkla anlaşılabilirdi.
Okumak zaman alıyor ama çamur atmak almıyor, yaptığınızı hoş bulmuyorum. Art niyetli ve taraflısınız. Örnek verin dedim dizine eklenmesi çok doğal sayfaları verdiniz, demekki kurallardan habersiz olarak ekleme yapıyorsunuz.

Bunun dışında dizinde sürekli olarak sorunlu siteler rapor ediliyor ve gerekli düzenlemeler yapılmaya çalışılıyor. Orada elbette editörlerde hata yapabilir, sizde suistimale uğradığınızı düşünüyorsanız başvuracağınız yol bellidir.

O kadar abuk subuk konuşuyorsunuzki, tek yaptığınız suç atmak. Oysa suistimal bildir butonuna bastığınızda o rapor editörlere gitmiyor direkt olarak dmoz'un genel yöneticilerine gidiyor ve suistimaller inceleniyor.

Her neyse benim doğruyu anlatma çabama karşılık beni hedef gösterdiğiniz için -rep veriyorum.

keşke herşey kuralına göre yürüseydi hayatta, keşke senin söylediğin gibi olsaydı ama değil malesef... Etik konuşmalarının hiç bir hükmü yok... Ve en önemlisi sen bir şeyi yıllarca öyle sandın diye öyle olmak zorunda da değil... Burdaki insanların tecrübesi yok, gözlemi yok, bilgisi yok bir sensin demi yaşamış etmiş... kral çıplak bunu unutma... Ama diyeceksin... falan ca diyeceksin... diyebilirsin

Ama heryerde var menfaat... İşyerlerinde, orduda, hastanelerde, siyasetin içinde bende bunları birebir gözlemledim gördüm... şimdi sen bana çıkıpta Ama bu ülkenin kanunları var falan filan var dersen anlamamışsındır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5