İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitesini Dmoz'a Ekleyeceklere Öneriler

Færless

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet aynen öyle arkadaşım dmoz birilerinin tekeline geçmiş artık neyazıkki

senin siten istediği kadar özgün ve kurallara uygun olsun tekelcilerle aran yoksa boşa kürek sallama

inceledim ve çok şeye şahit oldum malesef, yeni açılıp üç beş kopya içerikle eklenenlermi dersiniz,editörlerin kendi siteleri ve tanıdıklarının sitelerimi dersiniz ve hatta ve hatta farklı iki isimle dmozda kayıtlı siteler mi dersiniz

dmoz editörleri sonra kalkıp dürüstlükten adaletten tarafsız olmaktan bahsetmesinler hiç bunlara anca çocuklar inanır,gerçekleri saklamaya güçleri yetmiyor

Seninde artık dmoz denen yerde 2-3 tane editör olmadığını anlaman gerekiyor.

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Hepsi fasa fiso benim sitemin tarzinda olan siteler dmoz kayitli ayni yere ayni kategoriye bende basvuruyorum 4 yasinda sitem ama kabul etmiyorlar,Allah nasil biliyorsa öyle yapsin onlari neye göre neye dayanarak kabul etmiyorlarsa artik dmozda onlarin olsun...

Færless

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hepsi fasa fiso benim sitemin tarzinda olan siteler dmoz kayitli ayni yere ayni kategoriye bende basvuruyorum 4 yasinda sitem ama kabul etmiyorlar,Allah nasil biliyorsa öyle yapsin onlari neye göre neye dayanarak kabul etmiyorlarsa artik dmozda onlarin olsun...

Profilinizde 2 tane site var. Mesajınızda belirttiğiniz site onlardan biriyse kabul edilmemesi normaldir.

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Seninde artık dmoz denen yerde 2-3 tane editör olmadığını anlaman gerekiyor.

neyin ne olduğunu biliyorum ben gördüklerimi yazdım senin yazdığın cevap benim yazdıklarıma açıklama değil olamaz da masal anlatır gibi cevap yazma

içlerinde birkaç tane işini yapan olabilir ama dmoz un adil yönetildiği anlamına gelmez

Færless

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neyin ne olduğunu biliyorum ben gördüklerimi yazdım senin yazdığın cevap benim yazdıklarıma açıklama değil olamaz da masal anlatır gibi cevap yazma

içlerinde birkaç tane işini yapan olabilir ama dmoz un adil yönetildiği anlamına gelmez
Siz gördüklerinizi yazmış olabilirsiniz ama yazdıklarınız herkesi töhmet altında bırakır cinsten. Üstelik somut bir şeyler söylemiyorsunuz. Listelemedeki problemleri şurdan ya da şurdan bildirebilirsiniz.

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Siz gördüklerinizi yazmış olabilirsiniz ama yazdıklarınız herkesi töhmet altında bırakır cinsten. Üstelik somut bir şeyler söylemiyorsunuz. Listelemedeki problemleri şurdan ya da şurdan bildirebilirsiniz.

gerekli bildirim zaten yapıldı ama şuana kadar kaale alan olmadı alınacağınıda sanmıyorum

nezaman dmoz hakkında bu tarz yazılar yazılsa birileri hemen savunmaya geçer ama hiçbirzaman değişen birşey olmaz tablo herzaman aynıdır

benim siteye veya sitelerimin dmoz da ekli olup olmaması umurumda değil inanın çünkü dmoz demek herşey demek değildir googlede bunu biliyor ve alınteri dökenin hakkını veriyor

sizde sadece bana şunun açıklamasını yapın bir site nasıl oluyorda iki farklı isimle kayıtlı olabiliyor bunun tek bir açıklaması vardır onuda önceki mesajımda yazmışım zaten

somut delilmi istiyorsun arkadaşım al sana somut delil

http://www.dmoz.org/World/Türkçe/Toplum/Paranormal/

bu ve buna benzer durumları illa birilerinin görüp ikaz etmesimi gerekiyor,hangi hakla böyle birşey yapılıyor?

ve bu sadece tesadüf gördüğüm örneklerden birisi sana daha bisürü haksızlık koyarım ortaya,yeni açılıp içeriği bile tam oturmamış kategorileri boş sitenin eklendiğinede şahit oldum ama değmez çünkü senaryo değişmez

kolay gelsin.

Færless

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerekli bildirim zaten yapıldı ama şuana kadar kaale alan olmadı alınacağınıda sanmıyorum

nezaman dmoz hakkında bu tarz yazılar yazılsa birileri hemen savunmaya geçer ama hiçbirzaman değişen birşey olmaz tablo herzaman aynıdır

benim siteye veya sitelerimin dmoz da ekli olup olmaması umurumda değil inanın çünkü dmoz demek herşey demek değildir googlede bunu biliyor ve alınteri dökenin hakkını veriyor

sizde sadece bana şunun açıklamasını yapın bir site nasıl oluyorda iki farklı isimle kayıtlı olabiliyor bunun tek bir açıklaması vardır onuda önceki mesajımda yazmışım zaten

somut delilmi istiyorsun arkadaşım al sana somut delil

http://www.dmoz.org/World/Türkçe/Toplum/Paranormal/

bu ve buna benzer durumları illa birilerinin görüp ikaz etmesimi gerekiyor,hangi hakla böyle birşey yapılıyor?

ve bu sadece tesadüf gördüğüm örneklerden birisi sana daha bisürü haksızlık koyarım ortaya,yeni açılıp içeriği bile tam oturmamış kategorileri boş sitenin eklendiğinede şahit oldum ama değmez çünkü senaryo değişmez

kolay gelsin.

Sadece Türkçe bölümünde değil her bölümde gezinirken sizin tabirinizle boş site görebilmek mümkün. Dmoz'un gönüllü kişilerce düzenlendiğini unutmayın. Dün içeriği düzgün olan bir sitenin bugün içeriği değişmiş, tasarımı bozulmuş vs. olabilir. Bunu kontrol etmek çok zor bir iş. 20-30 tane siteyi bile kontrol etmek zahmetli bir işken binlerce siteyi sürekli kontrol etmek imkansızdır.

Ayrıca dmoz'da yanlışlıklar yapılabileceğini ya da art niyetli kişiler tarafından dizine eklenmemesi gereken sitelerin dizine eklenebileceğini düşünüyorum. Siteleri kontrol etmekten bir farkı yok editörleri kontrol etmenin. Bunu da doğal karşılamanız gerekiyor.*

Verdiğiniz linkteki sorun nedir yazar mısınız?

Ekleme: Verdiğin linkteki sorun halledilmiş.

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet hocam verdiğim linkteki sorun giderilmiş

ama bizim bunları dile getirmemizde hoş bir durum değil tabiki,keşke hiç olmasa bu tür olaylar

verdiğim link harici daha örneklerde sunabilirim

ayrıca siz dmoz da söz sahibi iseniz çok ilginç birkaç link daha atayım size özelden

sadece emek verenin kabul edildiği,tamamen adil bir dmoz görmek dileğimle

saygılar.

Færless

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet hocam verdiğim linkteki sorun giderilmiş

ama bizim bunları dile getirmemizde hoş bir durum değil tabiki,keşke hiç olmasa bu tür olaylar

verdiğim link harici daha örneklerde sunabilirim

ayrıca siz dmoz da söz sahibi iseniz çok ilginç birkaç link daha atayım size özelden

sadece emek verenin kabul edildiği,tamamen adil bir dmoz görmek dileğimle

saygılar.

Mesajınızı bekliyorum, gerekli yerlere iletebilirim.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Başvurunun reddedildiğini nasıl anlarız arkadaşlar? Bugün siteme dmoz.org üzerinden bir ziyaretçi gelmiş. Anlaşılan sitemi bir editör incelemiş, sonucu nasıl öğrenebiliriz?

serefakyuz58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kere reddedilen sitenin bir daha asla kabul edilmeyeceği gibi bir bilgi duymuştum. Doğru mudur acaba?

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir kere reddedilen sitenin bir daha asla kabul edilmeyeceği gibi bir bilgi duymuştum. Doğru mudur acaba?

Böyle bir kural olduğunu sanmıyorum, neden derseniz dmoz'un prensibi zaten site sahiplerinin değil, başkalarının dmoz dizinine o siteyi önermesidir. Yani bir siteyi birden fazla kişi, birden fazla şekilde önerebilir ve bundan site sahibinin haberi olmaz.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Site eklemeden önce ben bu siteyi sitenin hiti artması için eklemiyorum insanlar içindeki bilgilerden faydalansın bu bilgilerin %80'i sadece benim sitemde var diyorsanız zaten siteniz siz önermeden eklenir.

Eğer siteniz dmoz'da ekli olan bir siteye benziyorsa önermenize gerek yok zaten eklenmeyecektir.

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence dmoz un bir faydası yok. Eklemiyor kaç defa başvuru yaptım. :) dokuz senedir denedim tık yok.

Artık bende sallamıyorum. Önemli olan google. google de ilk sıralarda siten ana kelimede çıksın yeter. Dmozu Türk yapsa kimse önemsemezdi.

cewlik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk başvurumda web sitem kabul edilmişti, yeni bir site ile yeniden müracaat edelim bakalım sonuç ne olacak ))

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5