İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

siteye yapmaya nereden başlamalı

frmxp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm arkadaşlar kendim site yapmak istiyorum ama nerden ve nasıl başlımalı hiç bir fikrim yok yardım ederseniz sevinirim

şimdiden teşekkürler

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
HTML, ASP, PHP bu kodlama dillerinde hangisini kullanmak istiyorsunuz ve bunlar hakkında bilginiz ne ölçüde ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
O zaman öncelikle php ile kendinizi geliştirin. geliştirdikten sonra tekrar konuyu aktif ediniz...

Çünkü daha birşey bilmiyorsanız yapacağınız siteden pek bir hayır geleceğini sanmıyorum...

frmxp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler :) ende bunu merak ediyordum zaten ama yani acaba php öğrenmeden önce yapmma gereken bişiler varmı diye merak ediyordum tekrar teşekkürler

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Aslında var. Nacizane fikrim, html bilgisi olmadan php öğrenmeye başlamamanız...

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Php dediğine göre portal site oluşturacaksın. Arkadaşın dediği gibi html öğrenmeden php ye başlama. Çünkü en basit olan html dir. Html yi bilmeyen biri php de zorlanabilir. Bazı kodlar php de de geçerli olduğu için anlamakta zorlanırsın. Gerçi bende bilmiyorum php yi ama edindiğim bilgilere göre böyle... :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bence en basta domain ve hostu almalı onlar olamzsa PHP de ASP de HTML de yalan oluyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
önce html sonra bir dil seciniz php, asp, aspx, jp gibi.

önce tablolamayı öğrenin <tr></tr> ne işe yarar <td><td> vss bunun gibi tablolamayı <br> nedir gibi konularda bilgilenin htmlden bir kendinize şablon yapmaya çalışın sonra kodlamaya gecin çünkü hangi dili öğrensende htmlsiz zor

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
- Önce bir foruma domain karşılığı post kasılır
- ardından bu domain free serverlara yönlendirilir, olmadı sponsor hosting diye ağaca çıkılır
- sonra wordpress kurulur, tüm forumlara sabahlara kadar bununla alakalı sorular sorulur
- ardından nihayet 50liranız olmuştur ve bot alırsınız...
işte sizi webmaster yapacak olan gerçekler :D

Şaka bir yana. İnternet üzerinde çeşitli html templateler bulunmakta...hemde bunlar free olarak mevcut. Bunları edinerek diğer taraftanda html in ne oldugunu anlatacak bazı yazılar okuyarak ilerleme kaydedebilirsin. Frontpage ya da dreamweaer tarzı gelişmiş bir editör işini hem kolaylaştırır hemde kodları incelemende sana büyük yardımcı olur.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim yıllardır öğrenme iskeletim böyle geçti,

html -> css -> php+mysql -> javascript

aynı zamanda grafik programlarınıda çok iyi kullanıyorum,

grafikte ise;

ilk baş piksel tabanlı programları öğrenmen mesela photoshop ardından vektörele geçme ihtiyacı hissedeceksin,

corel -> illustrator -> freehand diye gider,

bir flash kaldı onada üşeniyorum :p

mustangweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kod bilirsen adın webmaster
şablon kullanıp yaparsan adın web tasarımcı olur sen seç

alkolik-rap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maddi Durumunu ayarla seni uzun bir süre idare edicek kadar.
İlk önce hazır sistemlerle başla bir çok kolaylıgı mevcut
daha sonra projeni belirle ve bir konu üzerinde yogunlaş
projene göre sistemi hazırla(php,asp,(Portal-Forum-Blog)seçimine göre) Karar ver
Gerekli kaynaklar,içerikler Hazırlandıktan sonra
Hayata Geçir Projeni

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi