İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siyaset başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Siyasete kayan her başlık kilitlenmesin, eski forumda da söylüyordum burada da söylüyorum. İnsanlar siyasi görüşlerini açıklasınlar yoksa zaten "sosyal" başlığının bir anlamı yok. Eğer rahatsız olan varsa siyaset başlığından girmez okumaz, yada abonelik gerekli olan bir konu olur. Bence bu kesinlikle olmalı. Ben kimsenin kimseyi kıracağına inanmıyorum, eğer birileri siyaset başlığı altında saldırgan tavır alıp, karşısındakini kırıyorsa o zaman o üyeye yasaklanmalı o başlık bu kadar basit.

X

Xman

Misafir
Her siyaset başlığında mutlaka tartışma çıkıyor, bu konunun doğasında bu var çünkü, sadece forumda değil ülkenin zirvesinde bile karşı siyasi görüştekiler sürekli kavga ediyorlar, mecliste yumruklar uçuşuyor vs. vs..

Siyaset başlığı altında özel bir kategori açılabilir ve vip üyelik gibi özel ücret ödeyen belli bir kullanıcı gurubu oluşturulup, sadece bu guruptaki üyelerin bu kategoriyi görmelerine ve konuya yorum yazmalarına izin verilebilir. Böylece hem olası tartışmalar daha rahat önlenebilir hem de bir webmaster forumu olan iyinet indexlerinde siyasi sonuçlar görüntülenmemiş olur.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
+1 benden kesinlikle haklı

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Xman, tamam bankacısın da herşeyi paraya vurmayalım ne ücreti? Komik değilmi sence bu :p açarım bir hayditartissiyasetiyavrucum.com çağırırım buradaki arkadaşlarımı tartışırım siyaseti böyle birşeye ihtiyaç yok, siyasi olarak bir bilgi, birikim yada kazanç sağlayacak bir başlık olmayacağı için böyle bir konuda da ücrete ihtiyaç yok. Eğri oturup doğru konuşmak gerek, henüz daha şu anki vip bölümünün bile hak ettiğini düşünmüyorum ben misal verecek olursak şu anki vip bölümü yerine açıp Angelo'nun eski yazılarını okursam daha faydalı olabiliyor. Yani bir öğreti olmalı mutlaka ücret ödenmesi için ya da bir fayda sağlamalı, misal verecek olursak trgy ileride iyi.net projesini bitirdiğinde vip üyelere indirim sağlayacak vs. o zaman bunun mantığı olacak. Banka gibi düşünmeyelim forumu lütfen :p

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Her siyaset başlığında mutlaka tartışma çıkıyor, bu konunun doğasında bu var çünkü, sadece forumda değil ülkenin zirvesinde bile karşı siyasi görüştekiler sürekli kavga ediyorlar, mecliste yumruklar uçuşuyor vs. vs..

Siyaset başlığı altında özel bir kategori açılabilir ve vip üyelik gibi özel ücret ödeyen belli bir kullanıcı gurubu oluşturulup, sadece bu guruptaki üyelerin bu kategoriyi görmelerine ve konuya yorum yazmalarına izin verilebilir. Böylece hem olası tartışmalar daha rahat önlenebilir hem de bir webmaster forumu olan iyinet indexlerinde siyasi sonuçlar görüntülenmemiş olur.

Kimsenin siyaset yapmak için para vereceğini sanmıyorum , ayrı bi grup " ücretsiz " oluşturulursa tercih sebebi olur .

T

trgy

Misafir
Ücretli olmaz zaten. :p seçmeli bir grup açarız orada tartışmak isteyen tartışabilir bu konu da hallolmuş olur. :)

X

Xman

Misafir
Para demek illaki kazanç demek değildir, o kategoriye belli bir ücret ödeyerek dahil olan kişi kurallara aykırı davrandığında, guruptan çıkarılacağını ve ödediği ücretin yanacağını bildiğinden daha dikkatli davranacaktır. Yoksa buradan gelecek 3-5 liranın peşinde değiliz ayrıca bir para gelecekse bana da gelmeyecek, bir menfaatim yok kısacası..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Misal ben 10 lira verip vip üye olduğum kategoride Atatürk resmimi ayıplayanlardan ya da buna karşı gelenlerden dolayı profilimdeki Atatürk resmini kaldırırmıyım Xman? Böyle birşey yok, para karşılığı düşüncesini satacak adam zaten oraya yazmaz.

X

Xman

Misafir
Verdiğin örneğin siyaset bölümünde kural dışı davranmayla ne ilgisi var? Ben diyorumki bu guruba belli bir ücret ödeyerek dahil olan kişi, onun bunun siyasi düşüncesine saldırmak, olay çıkarmak vs. gibi olaylara girmekten çekinecektir, olay bu.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
osahin katılıyorum. Mutlaka izin verilmeli eğer izin verilemyecekse de bir önceki konu gibi olaya müdahale edilmemeli konu en baştan silinmelidir. Çünkü sonradan kapatılınca o kadar söylemlerin üzerine söylecek sözleri olanları söylemleri engellenmiş oluyor, buda kötü bir durum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ne olayı çıkaracak Xman anlamakta güçlük çekiyorum şu an seni, söylediğim basit ve net. Parası için düşüncesini satacak adam zaten orada olmaz, olay falan derken neden bahsediyorsun? Konu zaten siyaset, ben kendi düşüncemi belirteceğim, peep gelecek sen yanlış düşünüyorsun arkadaş ben şunu bu sebeple düşünüyorum deyip açıklama yapacak, ben çıkıp ona olurmu öyle bak bunlar bunlar oldu diyeceğim yoksa bir anlamımı var?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
siyaset şart arkadaş ! yönetim duy sesimizi

X

Xman

Misafir
Ne olayı çıkaracak Xman anlamakta güçlük çekiyorum şu an seni, söylediğim basit ve net. Parası için düşüncesini satacak adam zaten orada olmaz, olay falan derken neden bahsediyorsun? Konu zaten siyaset, ben kendi düşüncemi belirteceğim, peep gelecek sen yanlış düşünüyorsun arkadaş ben şunu bu sebeple düşünüyorum deyip açıklama yapacak, ben çıkıp ona olurmu öyle bak bunlar bunlar oldu diyeceğim yoksa bir anlamımı var?

Kimse düşüncesini satsın yada para verdiği için aklındakileri söylemesin diye bir şey yazdımmı ben, gerçekten beni anlamakta zorlanıyorsun :) ben diyorumki mikropluğuna bu guruba katılıp ona buna laf sokup ortamı gerecek tipler olacaktır illaki, ama ücret olayı böyle tipler için caydırıcı olacaktır ve guruba dahil olamıyacağı için gurubun kalitesi en üst düzeyde korunacaktır. Umarım yeterince açık anlatabilmişimdir :)

Ayrıca Trgy ücretsiz olarak açacağını belirtmiş zaten. Hayırlısı olur umarım..

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Xman sizi anlıyorum ancak o düşünce biraz yanlış değil mi ? Bence yanlış bir uygulama olurdu.

O dediğiniz mesajlar illaki çıkacaktır bu çok doğal bir olaydır, ancak bir yönetimimiz varsa ve çok değerli üyelerimiz de varsa bu tarz yaklaşımlar prim bulmaz bu forumda bulmamalıdırda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5