İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siyasi parti alan adı ne kadar eder?

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elimde iki partinin tam adının alan adları var, biri com öteki net. Yani örneğin isim Hede Hödö Partisi'yse hedehodopartisi.com falan. Bunlar ne kadar eder? Önce partiye başvursam alırlar mı?

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Partinin ismini açıklamadan önce (gündemde olan bir parti :)) şeyi de sorayım: Şimdi .com.tr'li alan adlarında alan adı bende olsa bile mahkeme kararıyla falan bir şirket (örneğin Hobarey Matbaacılık) kendi alan adına sahip olabiliyor, yani hobareymatbaacilik.com.tr bendeyse bile mahkemeyle ona devretmek zorunda kalabiliyorum yanlış bilmiyorsam. Aynı şey .com ve .net uzantılı alan adları için de geçerli mi?

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
com .ve net de ilk alan kuralı var.
com.tr yi de isime ait vergi levhası marka tescili sirket vs belgen varsa sen alırsın geri alma gibi bi durum söz konusu olmaz. tabi bu kurallar farklılık gösterebilir. com sende dir şirket com.tr almıstır. sende com domaininle sirket alahine kötüleyici icerik barındırısan mahkemeye verir alamaz ama kapattırır.

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam, teşekkürler. Fiyata dönersek, (açıklayayım artık) adaletvekalkinmapartisi.com ve cumhuriyethalkpartisi.net ne kadara gider?

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlk domainin güzelmiş sende olmasına şaşırdım :D En az 50'şer ytl eder bence .

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bence ilk önce partiye başvur. İlk önce 1.000 YTL de... Bence parti için fazla gelmeyecektir. Eğer yine de kabul etmezlerse 1 hafta sonra yine git, sıkıştım de ve 100-200 civarı sat. Bence 100 YTL'den aşağı etmez...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bence satma elindekileri
Çok güzel projelendirebilirsin ama mutlaka bölgendeki il/ilçe teşkilatlarındaki yetkililerle görüş.
Yerel seçimler yaklaşıyor, çok daha fazlasını kazanabilirsin her ikisinden de.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence satma elindekileri
Çok güzel projelendirebilirsin ama mutlaka bölgendeki il/ilçe teşkilatlarındaki yetkililerle görüş.
Yerel seçimler yaklaşıyor, çok daha fazlasını kazanabilirsin her ikisinden de.

bencede satma belediye baskan adaylarına kakalarsın :D ilk zaman cok para harcarlar

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
cumhuriyethalkpartisi.net'i satarsan alim 40 ytl'e Satmak istersen özel mesaj at

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yerel seçimlerin yaklaştığını unutmuşum :). Erteleyeyim o zaman. Gerçi buradan gelen iyi teklifleri de değerlendirebilirim tabii.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Yerel seçimlerin yaklaştığını unutmuşum :). Erteleyeyim o zaman. Gerçi buradan gelen iyi teklifleri de değerlendirebilirim tabii.

Domainlerin yerel seçimlerde bir faydası olmaz. Uzun süreli bir porjede faydası olur. Satarsan bir proje düşündüm onu gerçekleştirecem.

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar, yalnız bir şey dikkatimi çekti: Alan adı ne olursa olsun, bu bölüme açılan "Ne kadar eder?" konularının belki tamamında en az bir adet "Kayıt fiyatına gider." veya "X (tek basamaklı) liraya satarsan şanslısın." mesajı mevcut. Bu durumda üç ihtimal çıkıyor ortaya:

1. Fiyat araştırması yapılan tüm alan adları gerçekten berbat.
2. Kurnaz üyeler, fiyat araştırması yapan üyeyi umutsuzluğa sürükleyerek, söyledikleri fiyatın biraz daha yukarısını özel mesajla bildirerek muhtemelen iyi bir alan adını ucuza kapatıyorlar.
3. Bütün alan adları için düşük fiyat veren üyelerin bu konuda herhangi bir bilgileri yok, gönüllerinden geçen fiyatı söylüyorlar.

Üçü de tahmin; bu konuda herhangi bir tecrübem veya görüşüm sözkonusu değil. Sizce?

likable81

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
projelik domain olarak satabilirsin. Gerçekten güzel alan adı almışsın bence hemen satmayı düşünme önce partiden bir kaç kişiyle görüş. Senin yerinde olsam 1000 ytl den aşağı satmazdım. Sonuçta iktidarda olan bir partinin açık adı. Bizim sitemizde de gözünüze çarpacak domainler var. www.domainsiteniz.com

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler arkadaşlar, yalnız bir şey dikkatimi çekti: Alan adı ne olursa olsun, bu bölüme açılan "Ne kadar eder?" konularının belki tamamında en az bir adet "Kayıt fiyatına gider." veya "X (tek basamaklı) liraya satarsan şanslısın." mesajı mevcut. Bu durumda üç ihtimal çıkıyor ortaya:

1. Fiyat araştırması yapılan tüm alan adları gerçekten berbat.
2. Kurnaz üyeler, fiyat araştırması yapan üyeyi umutsuzluğa sürükleyerek, söyledikleri fiyatın biraz daha yukarısını özel mesajla bildirerek muhtemelen iyi bir alan adını ucuza kapatıyorlar.
3. Bütün alan adları için düşük fiyat veren üyelerin bu konuda herhangi bir bilgileri yok, gönüllerinden geçen fiyatı söylüyorlar.

Üçü de tahmin; bu konuda herhangi bir tecrübem veya görüşüm sözkonusu değil. Sizce?

evet haklısın genelde öyle oluyor, o yüzden ben bugüne kadar şu kaça gider demedim, satmaya kalktığımda masraflarla beraber sunarım alan alır almayan almaz.
örn: ben bu domaini sormuş olsam sende tesadüf konuyu okusan kaça gider derdin ?? yada ne derdin ??

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isim telif hakkı falan taklaya gelme hoş domainler arkadaşların dediği gibi en az 1000ytl dene şansınız

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi