İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siz nasıl yazıyorsunuz

alimali1942

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, pek çok kez gördüğüm SEO uyumlu kelimesine ithafen bu konuyu açıyorum:
Ben sitelerimde makale yazarken öncelikle başlık ve konunun alakalı olduğu ve hit kazanmak istediğim kelime / kelime gruplarını seçiyorum (5-6 adet).
Bu kelime / kelime gruplarını yazıda 4-5 defa geçiriyorum. ( 5x5= 25 civarı kelime )
Yazıda bu kelime gruplarından birkaçını kalın yazıyorum.
Yazı içerisinde madde kullanımı yapmaya çalışıyorum.
Yazı ile alakalı, resim url'sini de ayarlayarak 3-4 resim ekliyorum.
Yazıları +150 kelime civarı yazıyorum.
Şimdi sormak istediğim
  • Benim yazılarım seo uyumlu mu?
  • İlave olarak neler yapabilirim
  • Şurayı yapma dediğiniz taraf var mı
Katkı getireceklere şimdiden teşekkür ediyorum. Herkese iyi çalışmalar....

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu saydiklarinizin direkt ziyaretciye bir faydasi var mi? Yaziyi anlamasini veya takip etmesini kolaylastiriyor mu? Bu saydiklarinizin bullet kullanimi disinda direkt UX'e bir katki saglamayacaktir. Yeni nesil SEO yapmak istiyorsanuz ilk hedefiniz UX olsun. Artik eski bildiklerinizi unutun.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yazıya 3-4 resim eklemek o sayfayı yavaşlatacaktır. Sadece kelimeyi bold yapmak da doğru bir davranış değildir. Onun dışında kelime seçiminizi ve diğer detayları analiz etmemiz için referans makale eklemeniz iyi olur.

alimali1942

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu saydiklarinizin direkt ziyaretciye bir faydasi var mi? Yaziyi anlamasini veya takip etmesini kolaylastiriyor mu? Bu saydiklarinizin bullet kullanimi disinda direkt UX'e bir katki saglamayacaktir. Yeni nesil SEO yapmak istiyorsanuz ilk hedefiniz UX olsun. Artik eski bildiklerinizi unutun.
Saydıklarımın ziyaretçiye katkısı oluyordur büyük ihtimalle, sitede kalma süresi ortalama 1-2 dk. Bir de UX nedir?

Yazıya 3-4 resim eklemek o sayfayı yavaşlatacaktır. Sadece kelimeyi bold yapmak da doğru bir davranış değildir. Onun dışında kelime seçiminizi ve diğer detayları analiz etmemiz için referans makale eklemeniz iyi olur.

Galiba seo uyumlu makale nasıl yazılır ipucu verecek yok, ben yazdığım makaleleri şimdi buradan paylaşamam da eğer +200 kelime tamamen özgün satış yapacak biri varsa seo uyumlu sağlık - moda - dekor - giyim üzerine önce kontrol daha sonra ödeme şeklinde alım yapabilirim (Burdan veya r10dan). İnceleyip bundan sonra ona göre yazarım.

sUstungag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu link'i üzerinden yazını kontrol et 3 kelime ve/veya kelime öbeğinin ortalama keyword oranlarının %3 olmasına özen göster, o zaman o kelimelerde seo uyumlu yazmış olursun ki seo optimizasyonu; kelimenin bir makalede çok az ve/veya sık geçmesi durumlarını inceler. "Budur seo uyumlu yazı denemez tabii". Hit için evet resim iyi bir teknik ama o durumu webmaster düşünür makale yazarı olarak siz değil. Bold yazman evet keyword oranı ayarlanmış kelimede iyidir o da seo kriterlerinden ama genelde PR değerlendirmesinde sayfa içi link önemli olduğundan o kelime ve/veya kelime öbeklerinde site içeriğinde link verilmesi çok daha olumlu olacaktır. Seo uyumuna göre atanan kelimelerin tag olarak kullanılması da önemlidir.

- - - -Güncellendi - - - - - -

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

- - - -Güncellendi - - - - - -

User Experience kelimesinden türemiş bir sözdür kullanıcı deneyimi demek yani senin iş yaptığın birine senin genel anlamdaki tüm referansın denebilir. (Bunu sonradan gördüm özür cevaplardım da:)))

alimali1942

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sUstungag teşekkür ederim. Özellikle verdiğin link için ;) Açıklamanı okuduktan sonra aklıma bir şey daha takıldı aslında. Makale içerisinde link kullanırken ana siteye mi bağlantı eklemeliyiz, link verdiğimiz kelimeyle alakalı bir başka konuya mı. İkisi arasında bir fark var mıdır?

sUstungag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elbette site içerisindeki konulara link vermeliyiz ki; dış sitelere verdiğim zaman backlink olur bu o siteye karşı bize değil bu durum karşı tarafa yarar...

alimali1942

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elbette site içerisindeki konulara link vermeliyiz ki; dış sitelere verdiğim zaman backlink olur bu o siteye karşı bize değil bu durum karşı tarafa yarar...

yanlış anlaşıldım galiba;
makaleden kendi anasayfamıza mı yoksa makaleden başka bir makaleye mi bağlantı vermek daha iyi demek istedim

sUstungag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel kardeşim sen txt veya word dosyasındaki gibi düşünme makale yazını bir sitede yayınlanmış yazı gibi düşün en iyi nasıl olur verdiğim link üzerinden tag olacak keyword arama kelimesi haline gelecek kelime ve/veya kelime öbeklerinin %3-%6 civarında tutulması, bunun yanında yazının site içerisinde diğer yazılar ile link verilmesi gibi unsurlar arama motorları için o yazıyı değerli kılar... Yazıdan kendi anasayfana link vermenin bir anlamı yok ör; kelime öbeğin "makine bakımı" ise; "makine bakımı"nı detaylı bir şekilde anlattığın bir alt makale yazısına site içerisinde link verebilirsin...
Bu bana ait bir yazı okumanı tavsiye ederim.

sUstungag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın sorusu aslında haklı bir soru, makaleler hakkında birçok yazı mevcut ama nasıl yazılmaları gerektiğinde pek yazı mevcut değil. Bu sebepten ötürü; burada anlattım.
Umarım işinize yarar, iyi forumlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5