İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siz olsanız ne fiyat verirdiniz ?

B

besiktaslim

Misafir
http://www.wordtest.com/

bu sitenin aynısı istendi benden muhtemelen benden başkasına verilmeyecek ama belli olmaz tabi 2 haftada yetiştirirmisin dediler ewet dedim perşembe görüşme var...

orta halli bir firma tanıtım kelimeler vs. siz olsanız böyle bir siteyi yapmak için kaç $ teklif verirdiniz.

[Yazmayı unutmuşum onda 3 tip üyelik ve bölüm var benden istenen 1 tip üyelik ve bölüm]

Z

zeynelkoc

Misafir
benim düşüncem vurabildiğin kadar vur

5000$ bence de çok uygun

B

besiktaslim

Misafir
tabi böyle bişey gelmiyor doğru düzgün ben 1500-2000 $ arası düşünüyordum ve aylık standart bi gelirde gelicek

bi nabız yoklıyım dedim bunu sorduğum iyi oldu otomatik fiyat arttı :)
bu adamları aslında kaçırmak istemiyorum aslında çok referans olucaklar

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orta halli bi firma, 5000 dolar? biraz ucukca degil mi?
1500 bile dusundurucu.... akerplist gibi dusunuyorum
dimyata giderken elindeki pirincten olma

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o sitenin aynisi derken senden dizayn ve programlama yi iceriyor degilmi?
baskalarina cok bu tip isler yaptirdim ordan biliyorum sunlari yap:
2-3 sayfalik bir rapor yaz, sitenin ozelliklerini o raporda belirt. Her ozelligin ne kadar sure alacagi ve ne kadara mal olacaini ayri ayri yaz. Adamlarla gorusmede o yazdiklarini tartis. Tam ne istiyorlar anlamaya calis ona gore fiatta ayarlama yap.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde 2 hafta demisler, ne bu ya simdiye kadar nerdelermis bunlar.boyle projeler aceleye gelirmi hic, heme aceleci hem para vermez bunlar bak cok,bana da boyle cok adam geliyor kisa surede devasa isler ama fiyata gelince yok,ben zihniyete karsiyim acikcasi.
ayrica yeni moda siteyi gosteriyorlar aha bunu istiyoz diyorlar hicbirsey planlamamis adamlar ama ornek site var,ama ornegin arkasindaki yonetim kismi hayvan gibi birsey bundan kimsenin haberi yok....

G

Gencturk.Net

Misafir
besiktaslim' Alıntı:
tabi böyle bişey gelmiyor doğru düzgün ben 1500-2000 $ arası düşünüyordum ve aylık standart bi gelirde gelicek
Bence iyi düşünmüşsün. fazla abartmaya gerek yok, ve fazla fiyat isteyerek insanları başka programcı aramaya da itebilirsin.

Ama yinede en iyi şekilde fiyat belirlemek istersen maximum ücreti belirlemek için şu formulu kullan:

(Bu işten bir ayda maaşlı eleman olarak kazanacağın ücret X 3) X (toplam harcayacagın gün/30) = maximum isteyebileceğin fiyat.

Yani bu durumda... diyelim ki ayda 2000$ olsa maaşın

(2000$ X 3)(15 / 30) = 6000$:2 = 3000$

Minimum için ise sonucu iki ile böl... yani senin söylediğin 1500$ çıkıyor bu durumda...

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Alamayacağım 5000$ yerine alabileceğim 2000$'ı tercih ederdim.

B

besiktaslim

Misafir
zokkie' Alıntı:
Alamayacağım 5000$ yerine alabileceğim 2000$'ı tercih ederdim.

buna katılmamak elde değil :)

gene başa döndü ozaman 1500-2000 arası bi konuşma yaparım artık zaten 1500$ ı gözden çıkardıklarını biliyorum benim şu an sitelerine baktığım kurumun dostlarından biri istedi bunu.. dediğiniz gibi bide rapor hazırlasam iyi olucak. olursa 2 hafta sıkı bi çalışma geçicek aman olsun sonu güzel :D bilgisayarı upgrade edicektim zaten çok iyi olucak fazlasında gözüm yok valla bi merak ettim ortalama siz ne fiyat çıkarırdınız diye

formül benimde hoşuma gitti :)

G

Gencturk.Net

Misafir
Formul freelance islerde uyguladığım kendi formulum :)

Genel olarak bir freelance çalısan maaşlı birisinden 3 kat fazla kazanma hakkı vardır düşuncesinden yola cıkarak hazırladım, çünkü sosyal sigortandan vesaire kendin sorumlusun ve freelance olarak iş devamliliği garantin de yok.

Diğer yandan 3 kattan fazla istersen karsıdaki şirket bu iş için maaşlı eleman alsak daha karlı olabilir mi diye düşünebilir.

Minimumu belirleme nedenim ise bu minimum fiyatin altına düşersek şirket açısından maaşlı bir elemandan daha ucuza geliriz ki bu enayilik olur bir bakıma ;)

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
arkadaşlar herkes iyi güzel fikrini söylemiş ama piyasayıda bilmek lazım. ben script işlerimi hintlilere yaptırırım genelde. adamlara 600 usd ye site kurdurabiliyorum 1 yılda bayağıda kapsamlı bi iş ama süreyi 2-3 hafta gibi kısıtlı bir zamana sığdırmaya çalışınca istedikleri tutar 10 misline çıkıyor. bu işler böyle ...

ama bu projenin sahibifirma istese çok amatör birine siteyi 500 ede yaptırır. ama her gün bir hata her gün bir başka sorun çıkar. 2 haftada sen projeyi hazırlıycan denemeleri ni yapçan, arka plan çalışmalarını yapçan , yazdığın kodarı satır satır tekrar tekrar kontrol etçen 1500 usd alcan bence bu biraz saflık olur...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya ben adamlara bu tarz isler icin 500 dolar diyorum adamlar 300 diyor 500 bile az iken 300 e kesin yapmam yani.
sende iy dusun iyi karar ver ona gore isi al.
2 haftada on goremedigin bir suru sorun ile karsi karsiya kalabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5