İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siz söyleyin ben ne yapmalıyım ?

ImSoRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar. Bundan birkaç gün önce. http://forum.iyinet.com/79/baristr/ şu profildeki kişiyle görüştük. http://www.dekosetbanyo.com isimli sitesi için tasarım yapmamı ayrıca birçok HTML hatası bulunduğundan sayfanın yavaş açıldığını hızlanmasını istediğini belirtti.

Bende elbette dedim. Komple CSS kodladığımdan hızlanması muhtemel olacağı için hızlandırma konusunda sorun yoktu. Ayrıca tasarımı yaparken oldukça az grafik kullanmaya gayret ettim.

Aradan 2 gün falan geçti bana geldi temanın 1200x768 olmasını istediğini söyledi. Aslında tasarıma başlamıştım. Standart boyut olan 990px üzerinden yapıyordum temayı. Böyle diyince kırmak istemedim hiç sesimi çıkarmadım. O ana kadar yapmış olduğum herşeyi bir kenara bıraktım ve 1200px lik yeni bir tema çizmeye başladım.

Onu geçtik bana temada ekran görüntüsü istediğini söyledi. Normal şartlar göstermek gibi bir mecburiyetim yok. Bitince, gösteririm normalde. Fakat istediği için ve müşterim olduğundan kırmak istemedim gösterdim. Eksikleri söylesin düzeltiyim ve beyensin dedim.

Hadi onuda geçtik. Tasarımın teslimine 1 gün kalmış bana sitedeki ekstra 13 sayfayıda benim yapacağımı yeni söyledi. Ayrıca biz tasarım + hızlandırmayı konuşmuştuk. Gerekçeside şu "ben sadece anasayfayı yapıcaksınız diye birşey söylemedim", öyle birşey söylemeyince 13 sayfayıda benim yapmam gerekiyormuş mantığa bak..

Ayrıca son mailinde ya yaparsın yada paramı geri gönder diyor. Tasarıma başlamadan ücretin yarısını bitince yarısını alırım ben prensip olarak. Benim bu kadar emeğime yaptığı rezilliğe bakarmısınız. Hadi siz söyleyin ben ne yapmalıyım ? Buyrun capsler;

30148248638044793431.png

Sırf memnun kalsın diye kaç kere tekrardan tasarım yaptım siz bakın. 3 adet psd dosyası 3'üde dekosetbanyoya ait. 1'i 990px'lik 1200px yap deyince bırakıp yeniden çizdim. Onuda ben beğenmeyip baştan çizmeye başladım. Siz görün bu kadar emeğe neler yaşıyoruz. Ayrıca mail capsleri;

32010022342872808993.png

04361241189135213882.png

59808844686429544103.png

Buyrun hepsini inceleyin. Siz söyleyin şimdi ben ne yapmalıyım ?

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
o sizden parayı istiyorsa sizde size kaybettirdiği zamanı isteyin :D Boşverin, verin parasını eğer tasarımı istemiyorsa.Bu gibilerle uğraşmaya deymez

zazagame

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Emeğiniz boşuna gitmiş böylelerine gıcık kapıyorum siteden birimiydi ? Bence parayı filan bir daha vermeyin.O size kaybettirdiği zamanı geri verirse siz o zaman parayı verin.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Başta belirlemeniz gerkirdi bu ayrıntıları , sonradan başınız ağırıması normal.Eğer başta şimdi söylediklerine zıt bişi söylemediyse eliniz mahkum yapacaksınız.Bi dakine ayrıntıları da başta konuşmayı anlamış olursunuz.

Eğer başta farklı şimdi farklı söylüyorsa yapma zorunluluğunuz yok.Parayıda vermek zorunda.

ImSoRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Başta konuştuğumuz şeyi yukarda belirttim zaten. Tasarım yapıcaktım ve sayfasının yavaş olduğunu hızlanmasını istediğini söyledi. Bende tamam dedim. Daha ne konuşmalıyız ? Alt sayfanın falan konusu açılmadı.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Başlık:Siz söyleyin ben ne yapmalıyım ?
Dedim batak oyna kafan dağılsın yanlış bişey mi dedim

diablo_king

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer elinde onun tek sayfa yada ana sayfa istediğine dair bir kanıtın varsa , sen işini yap ver adama , adamın yazdıkları belli mahkemeye bile verse kendi suçlu duruma düşer tazminat öder size.böylece o da akıllanır

bilteksis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ödemesini gönderme ve bir daha kendisi ilede çalışma. Sonucta anlaşma hızlandırma ve tasarım ise sende bunu yaptıysan hakkınolan parayı aldıysanda olay kapanmıştır. Anlaşma dısında ekstra birsey istiyorsa yeni bir fiyat teklifi sun. Böle insanlar olunca gelde sonra müşteri memnuniyeti de...

Neyse yine de müşteri her zaman haklıdır :D

ImSoRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
İnsanın içindeki iyiliğin üstüne benzin döküyorlar ya.

diablo_king

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle kişilere ders vermek lazım ki doğru dürüst kaliteli müşterilere sahip olalım

baristr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HODRİ MEYDAN

arkadaşlar hepinize cevap verecek değilim tek sayfa dediğini 1 tek kanıtı varsa istediği ücreti ödeyeceğim.
Sizlerde ikembeden bolca sallamayın yokum diye

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5