İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce bu etik mi?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Merhaba arkadaşlar,

Bu hafta site incelemeleri bölümünde benim sitem yer aldı. Ve hemen zararlarınıda görmeye başladım. Kahramankentli isimli arkadaşımız hemen kendi sitesinde çalışmalara başlamış. Ve tamamen googledan hit çekme amaçlı, sıfır içerik sunarak benim sitemi baltalıyor (benim seo ayarlarım henüz yapılmaya başlandı).

Sizce bu ne kadar doğru, webmaster forumundayız diye site adımızıda saklayalım mı birbirimizden?

En ufak emek olsa içim yanmıcak. Googleda baya bi fark yedim, içerik olarak kat kat dolu olduğum halde. Adam bide 3-5 forumda konu açmış ve hepten geri kalmışım bu yüzden. Bende diyorum niye bugün hitlerim yarı yarıya düştü :eek:ha:

Buyrun siz söyleyin iki site arasındaki 7 farkı?

http://www.kah******li.com/26-mart-cumartesi-hediye-veren-gazeteler (Site sahibiyle uzlaşma üzerine, izninizle siliyorum)

http://www.promosyongazetesi.com/26...nu-promosyon-hediye-dagitimi-yapan-gazeteler/

Böyle arkadaşlar bence bu foruma yakışmıyor diyorum başkada bişey demiyorum.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
google malesef bu tip konulara çözüm bulamıyor, emek verilen özgün içeriğin yer aldığı site yerine, kendince seo çalışması yapılmış kopyacı sitelere prim tanıyor.ondan sonra özgün içeriğe önem veriyoruz falan diye birçok açıklama yapıyorlar. benim de başıma geldiği için gerçekten çok can sıkıcı bir durum.

ZamBurLu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
düpedüz emek hırsızlığı. bari değiştirip verse ya ne bu böyle küfreder gibi.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
vahşi doğa... kim kimi götürürse artık, üzülmeyeceksin, sinirlenmeyeceksin de, unutma rekabet verimi arttırır

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sitesinde google var uyar başta baktın olmuyor şikayet et google a.Söyle deki sen bana zarar verebiliyorsan bilki bende verebilirim ;)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Sitenizin bilinirliği artmış, bu güzel bişey projemizin işleyişi bakımından. Bu olayı tabii ki tasvip edemeyiz, ancak bu davranış onun ayıbıdır. Elimizden gelebilecek birşey olsa tamam diyeceğim de, elimizden birşey gelmiyor.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
vahşi doğa... kim kimi götürürse artık, üzülmeyeceksin, sinirlenmeyeceksin de, unutma rekabet verimi arttırır

Üstad bunun neresi rekabet gözünü seveyim, sitede haber yok sadece etiket var :eek:ha:

Bide 3-5 forumda aynı etiketleri yayınlayıp sitesinin linkini vermiş.

Alıntı yapsa koymaz bu kadar yani. Ben ulusal gazetelerin üst düzey Satış Müdürleri ile, promosyon müdürleri ile, Türkiye çapındaki Yaysat bayileri ile iletişim kurayım, adam gelip sadece etiket yayınlayıp, bide 3-5 forumda konusunu açıp google da ilk sayfayı kapatıyor.

İyinette sitem incelendi diye sevinirken bunlar geldi başıma, iyinet üyesi yaptı yine bunu :S

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
yapacak birşey yok daniel, arkadaşa neden yayınlıyorsun konularımı diye sorduğunda "sanane" der ve arkanı döner gidersin, unutma ki iyinet ile zamanında klonlanmıştı, alışman lazım, ama kazanan sen olacaksın merak etme

Own

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
evet kahramankentli okudun madem konuyu bi açıklama getir?

Kahramankentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım ben sizin sitenizden birşey çalmadım.Çalmış olsam aynısını kopyalar yapıştırırım.Ben Televizyon izlerken reklamlarda sabah gazetesinin büyük göçler cd si verecegini gördüm.o anda aklıma geldi.Böyle konu açsam hit gelebilir diye.Ama sen gelmiş beni hırsızlıkla suçluyorsun tanımadan etmeden.

İnternette binlerce web sitesi var.Diyelimki a sitesi kurtlar vadisi xx. bölüm attı diye b sitesi o konuyu atamayacakmı ??

Beni tanımadan hırsızlıkla suçlamayın lütfen

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Arkadaşım ben sizin sitenizden birşey çalmadım.Çalmış olsam aynısını kopyalar yapıştırırım.Ben Televizyon izlerken reklamlarda sabah gazetesinin büyük göçler cd si verecegini gördüm.o anda aklıma geldi.Böyle konu açsam hit gelebilir diye.Ama sen gelmiş beni hırsızlıkla suçluyorsun tanımadan etmeden.

İnternette binlerce web sitesi var.Diyelimki a sitesi kurtlar vadisi xx. bölüm attı diye b sitesi o konuyu atamayacakmı ??

Beni tanımadan hırsızlıkla suçlamayın lütfen

Sizin bu yaptığınız interneti çöplüğe çevirmektir.Neden içerik olmadan etiketlere hit almaya çalışıyorsunuz ? Hakkıyla yapılmayan işten geren para , para değildir.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
@daniel1336

Tamamen kopyala yapıştır değil konular , o sebebiyet ile bu olayı normal buluyorum misal, Örnek bir konu bakın kaç kişi alıntı yapmış konuyu nurettin arkadaşım açmıştı wiiv.net e şimdi google dolmuş taşmış , bu tür olaylar çok rastlanır oldu artık sanal ortamda normal karşılanıyor ancak binevi kopyala yapıştır yaparak paylaşılmış olsa kaynak göstermesi en azından daha doğru olacaktır bu kadar sıkıntı etmeyin bence

Kahramankentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu sitein çöplük falan olması degil.Beni hırsızlıkla suçluyorlar.Ben 2007 den beri bu siteye üyeyim.Hakkımda bitane olumsuz başlık yokken arkadaş gelip bana hırsız diyor.Çok merak ediyorum aramada ben ondan altta çıksaydımda beni gelip şikayet edecekmiydi acaba ?

Kahramankentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@daniel1336

Tamamen kopyala yapıştır değil konular , o sebebiyet ile bu olayı normal buluyorum misal, Örnek bir konu bakın kaç kişi alıntı yapmış konuyu nurettin arkadaşım açmıştı wiiv.net e şimdi google dolmuş taşmış , bu tür olaylar çok rastlanır oldu artık sanal ortamda normal karşılanıyor ancak binevi kopyala yapıştır yaparak paylaşılmış olsa kaynak göstermesi en azından daha doğru olacaktır bu kadar sıkıntı etmeyin bence

Hocam arkadaşın sitesinden birşey kopyalamadım ben.O yüzden kaynak belirtmedim.Arkadaş bana mail yollamış gece.Ben uyuyordum.Mailine cevap yazmamı beklemeden gelmiş buraya konu açmış.Bana Normal bi şekilde söylese ben kendisine destek verir siteme linkini eklerdim.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Hocam arkadaşın sitesinden birşey kopyalamadım ben.O yüzden kaynak belirtmedim.Arkadaş bana mail yollamış gece.Ben uyuyordum.Mailine cevap yazmamı beklemeden gelmiş buraya konu açmış.Bana Normal bi şekilde söylese ben kendisine destek verir siteme linkini eklerdim.

Alıntı yapıldığını göremedim zaten , arkadaşlar o onu çalmış bu şu konuyu çalmış bu tür tartışmalar gereksiz kararı yine google veriyor , alıntı yazana'da özgün yazana'da hakkını veriyor.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
2 konuda tamamen birbirinden farklı, kopyala-yapıştır gibi bir durumda söz konusu değil,

Konuyu açan arkadaş neden bu kadar alınmış anlıyamadım doğrusu?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar googleye yazdıgımız zaman: http://www.google.com.tr/#hl=tr&biw...eteler&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=80c6928227c8e6ad

bi sürü site çıkıyo.Niye sadece beni suçlamış arkadaş anlamış degilim.

1. Ben hırsız demedim, onu siz kendiniz söylediniz hocam.

2. İyinet forumuda yılların forumu ve bugüne kadar site incelemeleri bölümünde 2 site incelenmiş, bu haftaki benim sitem, ve iyinetten bir arakdaş bunu yapıyor, başkası yapsa koymaz.

http://forum.iyinet.com/site-incelemeleri/

3. Şaka yapıyorsunuz galiba? En üstte sizin siteniz çıkıyor, allta bi tane foruma konu açarak aynılarını kopyala yapıştır yaptığınız, forum çıkıyor.

http://www.simseklergrubu.com/26-ma...en-gazeteler-t61069.0.html;msg61341;topicseen

Diğer site sizin sitenizi kaynak gösteriyor, link çalışması var.

http://www.kimnasilnezaman.com/haber-yorum-video/26-mart-hediye-veren-gazete

Bide birsürü yapan var diyosunuz.

Tamam konu kapansın lütfen, kırıcı olduysam özür dilerim herkesten.

Çünkü birinci sırada çıkan sizin siteniz :)

O kadar basit olsaydı, vede bu hafta iyinette sitem incelenmeseydi emin olun konuyu açmazdım. Çocuk değiliz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5