İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce durum nasıl ?

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar merhaba ,

Sayfa TO Sayfa eCPM [?] Kazançlar
22.770 149 0,65% US$ 0,30 US$ 6,86

Sizce düşük değilmi 150 tık 25 bine gösterime göre bu oran.

Fikirler sizden.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe siteyse iyi bile denebilir 0,045 ortalama. Tık oranını %2'lere çıkaracak bir optimizasyonla geliri artırabilirsiniz.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
önce tıklanma oranları mümkün olduğunca arttırılmalıdır. bu oran ortalaması % 1ziyaretçidir. yani sitenize gelen her 100 ziyaretçiden birisi reklama tıklar. ancak artık bu oranlar % 30larda bile gezindiği gibi bu işle uğraşanların ortalamaları % 5-10 civarlarındadır. bu oranlar düşükse, reklam yerleşimlerini tekrar düzenleyerek arttırmalısınız. daha sonra tıklama ücretlerini düşünmelisiniz. eğer sayfa içeriğiniz ve yapınız bir değişikliğe izin vermiyorsa tıklama ücretlerine hiçbir şekilde müdahele edemezsiniz.. bu yüzden de iyi ya da kötü sorusu sormak birşey değiştirmez. herşey adım adım yapılmalıdır..

sizin verdiğiniz değerleri incelemedim, yazım size değil ama önce adsense in özünü anlamalısınız. sitenizdeki tıklamalara verilen rakamlar siteye adsense i ilk koyduğunuz günden itibaren belirlenmeye başlanır!! sizin stratejinize göre sitenizde pahalı reklamlar kalır ya da gider! bunu anlamayan birsürü insanvar hala.. bu yüzdendir ki siteye ilk reklam konulduğunda tıklama başına müthiş rakamlar alırsınız. 1 hafta sonra bu rakamları görmek sadece hayal olur. ve çok düşük ücret alıyorum diye yakınmalar başlar!

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıklanma çok az o yüzden kesin birşey söylenemez.Reklam yerleşim politikalarınızı inceleyip tıklanmayı arttırın.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İmzandaki siteden bahsediyorsan eğer, anasayfada reklamların gösterilmesi gösterimi arttıracağından geliri düşürebilir ve kaliteli reklamların gitmesi sebebi ilede tık başı alacağın ücretler düşecektir.

Hiçbir projemde anasayfaya reklam koymuyorum. Sadece ilgili konu linki içine ekliyorum.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğinde haklısın da, benim demek istediğim biraz farklı idi. Anasayfada reklam tüketimi ile kaliteli reklamlarında gittiğini belirtmek istedim.
Anasayfaya text ve bağlantı birimi yerine, sadece tavsiye bağlantıları eklemeyi tercih ediyorum pek birşeyde farkettiğini düşünmüyorum.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Her ikinizin dediğine de katılıyorum, ilave olarak eğer ana sayfada içerikten çok alt sayfalara bağlantılar varsa gösterim sayısını artırmamak için ana sayfaya reklam koymamak iyi olur gibi düşünüyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Developer: evet o da karşılığı..

Genel: arkadaşlar adsensede bir sürü kriter var. google sayfanın kalitesini neye göre belirler? pr ye. iyi reklamverenler de reklamlarının kaliteli sitelerde çıkmasını isterler. kaliteli siteler de iyi pr li sitelerdir! sayfa pr si bile pahalı reklamlara sebeptir. bunları burda kimse bilmez ya da yazmaz!

o yüzden yabancı sitelere girin, okuyun. ya da bunları yazan 2-3 kişi var Türkiye'de onların yazılarını takip edin. buralarda niye yazmadıkları sorusuna 'bildiğin, karşındakinin bildiği kadardır' cümlesiyle bağlayarak herşeye gereksiz yorum yapanlara yorabilirsiniz. ha + o kişiler ben değilim :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon, bu forumda PR'si 6 ve 5 ama birçok çöp site biliyorum buna ne demeli ;)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:)
aynı tepkiyi msnden de verenler oldu..
sadece bir parçayı çekip almayın, yazıları bütünün içinde değerlendirin. hepsi birer kriter, birer adımdır.
anasayfan pr 6 diye en pahalı reklamlar sitede çıkacak diye birşey yok. alt sayfalar da önemlidir, içerik de önemlidir.. bunlar bilinen püf noktalarıdır. uygulamak uygulayanın tasarufundadır. bir video sitesinde bir videonun adı formula1 kazaları olur, o sayfada formula1 reklamları çıkarken, diğer bir sitede aynı isimli videoda çiçek reklamları çıkar :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mutlaka öyle PR iyiyse kaliteli içerik diye ama işaretlemek bana pek mantıklı gelmedi. Onlarca link değişimleri ile Pr'ler insanların 5-6 oluyor bu zor değil.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
düzenlemeye denk gelmemişsin..

:)
bir video sitesinde bir videonun adı formula1 kazaları olur, o sayfada formula1 reklamları çıkarken, diğer bir sitede aynı isimli videoda çiçek reklamları çıkar :)

bu durumun sebeplerini ortaya koyabilirseniz yol katedebilirsiniz..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
aynı düşünenler olabilir. bir arkadaş msn den formula yazılarıyla doldururum o sayfayı formula1 reklamları çıkar dedi.
o zaman diğer adıma geçeriz :) o reklamlar pahalı reklamlar mı? yoksa 'paris hilton' reklamları mı? o reklamlara tıklayan var mı? yoksa 3 kere görürsünüz o reklamları vs. vs.. bu böyle gider. sistemlidir herşey..

X

Xman

Misafir
Şu diyaloğa bak walla hayran oldum ne güzel anlayış ve hoşgörü dolu ve bir o kadar seviyeli bir diyalog, sanırım eski iyinet derken bu ortamdan bahsediliyor demekki..

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katılıyorum @wpturkiye.... Şu son 5 mesajda düşünülmesi ve üzerinde durulması gereken çok şey var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5